Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Bez kombinowania

    Nieśmiałe kadry na zakończenie ostatniej sesji...
    Stare drzwi na zapleczu. Pełen chillout, nie przejmuje się cieniami i miejscem nad głową.
    P.S. Dziewczyna to bardzo sympatyczna Sylwia.

    Dodatkowe info:
    N50/1.8, D300, SB800 na sankach. Prosto z puszki (JPG), bez jakiejkolwiek obróbki photoshop- jedyna zmiana to zmniejszenie rozmiaru.



    #1



    #2


    #3


  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badabuzz Zobacz posta
    Nieśmiałe kadry na zakończenie ostatniej sesji...
    A pokazesz te z sesji? Bo wnioskuje, ze moga byc lepsze, skoro te byly tylko na zakonczenie...


    Cytat Zamieszczone przez badabuzz Zobacz posta
    nie przejmuje się cieniami i miejscem nad głową
    Szkoda... Wtedy na pewno byloby chociaz technicznie lepiej...


    Cytat Zamieszczone przez badabuzz Zobacz posta
    Dziewczyna to bardzo sympatyczna Sylwia.
    Po drugim i trzecim ujeciu ni cholery tego nie widac.


    Cytat Zamieszczone przez badabuzz Zobacz posta
    Dodatkowe info:
    N50/1.8, D300, SB800 na sankach. Prosto z puszki (JPG), bez jakiejkolwiek obróbki photoshop- jedyna zmiana to zmniejszenie rozmiaru.
    Ale po co sie tym wszystkim tlumaczysz? Ze co, ze bez obrobki i takie "swietne" wyszly?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Stig, łapiesz mnie za każde słówko, że aż się zastanwiam, czy ci czymś*nie ubliżyłem

    Co do uwagi o jpg- mogłem to zachować dla siebie, ale podkreśliłem być może dlatego, że zwykle bardzo intensywnie prasuje zdjęcia fotoszopem. Tylko tyle, i aż tyle

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Ciężko się nie zgodzić ze Stigiem, a Ty badabuzz mógłbyś jeszcze dodać, że "popełniłeś" ( jak to zwykło się pisać) te zdjęcia

    Szkoda, że nie uchwyciłeś róznych nastrojów modelki - jak dla mnie na trzech fotkach kadry praktycznie identyczne oraz jeden wyraz twarzy, który jest moim zdaniem niekorzystny dla dziewczyny

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  5. #5

    Domyślnie

    po D300 i piecdziesiatce spiedziewalem sie wiecej.. niestety.
    Jak dla mnie, ciemno, szaro, brudno... przecietnie.

    Co do cieni; IMHO jesli ma byc pion z lampa na sankach to tylko tam gdzie nie ma 'na co' rzucic cienia lub bracket. W innych przypadkach w 95/100 strzalow wyjdzie kaszanka.
    Jesli musze uzywac lampy na sankach - a musze bardzo czesto - to tylko poziome kadry (lub patrz wyżej). IMHO lepiej stracic troche mpix przez dokadrowanie do pionu, niz patrzec na te obrzydliwe cienie.

    Inna sprawa ze ja mam troche inne 'standardy', i mnie utrata pix tak bardzo nie boli, jak np speców od studyjnego portretu

    Pozdrawiam

    Powered by D80

  6. #6

    Domyślnie

    Te zdjęcia, IMHO, doskonale pokazują do czego D300 się nie nadaje (co jest na marginesie wielkim bólem dla mnie) - nie jest to puszka do produkcji JPG. Zdjęcia wychodzą kiczowe, brzydka czerń, cienie itp. A wszystko to dlatego, że aparat rejestruje mega dużo informacji, co daje ogromne szanse przy postprodukcji. Bo do tego jest ta pucha. Nadal mnie to boli bo zdjęcia "u ciotki na imieninach" też trzeba obrabiać....
    NIKON D300 | N16-85/3.5-5.6VR | N50/1.8 | N70-300/3.5-5.6VR | SB900
    fusbo.blogspot.com

  7. #7

    Domyślnie

    Hej,

    Dziękuję wszystkim za komentarze.
    Czasem potrzebny jest świeże spojrzenie.

    fusbo: Może ostatnio zbyt dużo się Rockwella naczytałem, który tak strasznie odradzał strzelanie w RAW. Dodam, że te jpg to należą do pierwszego tysiąca jpg jakie zrobiłem tą puszką- do tej pory istniał dla mnie tylko RAW. W tej kwestii długi czas byłem ortodoksem- traktuje więc ostatnie kilka strzelań jako flirt


    Celna uwaga też co do mimiki- faktycznie, mogłem się zdecydować tylko na jeden kadr, bo mina jest identyczna na wszystkich.

    Czasem wiesz, że robisz coś nie tak ale dajesz temu szansę. Tym razem nie wyszło

    W takim razie- jedziemy dalej

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badabuzz Zobacz posta
    Może ostatnio zbyt dużo się Rockwella naczytałem, który tak strasznie odradzał strzelanie w RAW.
    Całe szczęście, że mnie nigdy nie podkusiło czytać jego wynurzeń.
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stef Zobacz posta
    Całe szczęście, że mnie nigdy nie podkusiło czytać jego wynurzeń.
    Gdybyś przeczytał to byś sprzedał wszystkie obiektywy i kupił Nikkora 18-200VR. To jego cud na kiju.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Giani Zobacz posta
    Gdybyś przeczytał to byś sprzedał wszystkie obiektywy i kupił Nikkora 18-200VR. To jego cud na kiju.
    Trafiłeś w dziesiątkę, bo zrobiłem kiedyś dokładnie odwrotnie
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •