Close

Zobacz wyniki ankiety: Najlepszy Obiektyw do portretu?

Głosujących
67. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Firma

    21 31,34%
  • Ogniskowa

    48 71,64%
  • Jasność

    42 62,69%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar TYPEK
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Dublin, Ireland
    Posty
    128

    Lightbulb Najlepsze portretowe szkło

    Wiem że temat w ten czy w inny sposób był już przerabiany. Jednak chciałbym ując go w jakieś ramy. Mianowicie nie chodzi mi o specjalnie jakieś rozpisywanie na temat wad i zalet a tylko o krótki wpis: Firma, ogniskowa, jasność.
    Najlepiej byłoby zrobić z tego ankiete. Wiem że jest taka możliwość, ale ja chyba nie rozkminiłem tego do końca i nie wiem jak wszystko poustawiać. Jeżeli ktoś potrafi zapraszam do współpracy. Coś razem wykombinujemy.

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar TYPEK
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Dublin, Ireland
    Posty
    128

    Domyślnie

    wiedziałem że coś pokręce z tą ankietą! wyszła kompletna bzdura

  3. #3

    Domyślnie

    Canon, 85mm 1.2
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Są 4 portretówki u nikona, mało kto miał do czynienia ze szkłami DC. Masa ludzi zagłosuje na to co ma - czyli 85/1.8 albo na 85/1.4 no bo on musi byc lepszy. 105/2.0 i 135/2.0 używa nie tak wiele osób.
    Oczywiście znaja się zwolennicy 50/1.4 i 1.8 i szkieł macro, bo uniwersalne, a portret tez można robić.
    Na jakich głosujących ci zależy? Na takich co mają praktykę i znają te 4 obiektywy? Głosować będą tez ci, co ich na oczy nie widzieli. Nic sensownego z tego głosowania nie wyjdzie.

    Do tradycyjnie pojmowanego portretu masz 3 rewelacyjne szkła 85/1.4 105/2.0 i 135/2.0. No i może jeszcze manualny Zeiss. Koniec kropka. Wszystkim innym tez da się zrobić portrety.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-07-2009 o 07:38
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie ma co robić ankiety - najlepsze jest 200/2VR, zapytaj maria

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar TYPEK
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Dublin, Ireland
    Posty
    128

    Domyślnie

    tak jak myślałem!
    Rozkręci się z tego znów wielka dyskusja, a nie o to mi chodzi.
    Jacek_Z słuszna uwaga co do że ludzie zagłosują na to czego nie mają a co chcieli by mieć choć wogóle nic o tym nie widzą.
    I już problem i znów pod górke - cholera.

    Jeszcze raz. Piszemy tylko o tym co mamy lub co mieliśmy ze wskazaniem na najlepsze! Koniec kropka.

    Bez marzeń!!!!!

    PROSZE

  7. #7

    Domyślnie

    a co ja tam moge powiedziec mam 50/1.8 i dla mnie jest za wasko. zacne to szkielko i ladne fotki z tego wychodza ale niestety wiekszosc "portretow" to zdjecia mego 18 miesiecznego szkraba, ktory na widok aparatu biegnie jak szalony wiec zbieram na cos szerszego...
    85/1.8 nie mialem, chcialbym... ale stop... mialo byc bez marzen
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  8. #8

    Domyślnie

    n70-200
    Andrzej

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mysle ze dla mnie perfect by bylo 85 1.4 albo 105/2 kwestia ogniskowej najwazniejsza ,na drugim swiatlo ; 200/2 napewno jest swietnna aczkolwiek sam jak robilem zdjecia portret ta ogniskowa to dla mnie niestety nie to, duzo za dluga na dx. 135mm na dx jest tez takie sobie ciut za dlugie dlatego swoje bardzo fajne oddalem w dobre rece na dx 85 albo 105; na fx 135 albo jakies 150. Firma nie ma dla mnie znaczenia

  10. #10

    Domyślnie

    ostatnio przez tydzien pouzywalem 135/2 na FX i jak dla mnie ciut za dlugo. Przy szerszych portretach musisz byc dosc daleko, co dla mnie osobiscie nie bardzo pasuje. Ale do portretow samej twarzy jest jak najbardziej ok.
    Chociaz wolalbym 85/1.4 tak na codzien. Jakos bardziej mi ta ogniskowa pasuje

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •