Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    wielkopolskie
    Posty
    111

    Domyślnie gladiola do obróbki

    Witam,
    sprawa wygląda następująco, mojej kochanej mama (teściowa ;p), wyhodowała na działeczce taki sobie o to okaz. Bardzo kocha kwiatki, dlatego wpadła na pomysł, że ów okaz można by sfotografować i w antyramie jako ozdobę powiesić na ścianie. Pomysł od początku wydawał mi się trochę dziwny, no ale jak..przyszłej teściowej odmówić nie wypada. Co gorsza kwiatki jak się okazało zamiast na ogródku pośród zieleni, zastałem na komodzie w wazonie :/, nie wiedziałem jak się za to zabrać w ogóle, światło dzisiaj kiepskie, na kadr pomysłu nie miałem wcale, niestety do tego w grę wchodził tylko statyw, zależało mi żeby zdjęcie było jak najlepszej jakości.
    Proszę o pomoc w obróbce, niestety dopiero co raczkuje w tej dziedzinie. Sam raczej nic nie zdziałam .
    Kadry raczej niskich lotów, wiem dałem ciała, więc mam nadzieję, że może jakaś ciekawa, porządna obróbka to zrekompensuje. Jedyne wymagania to, aby tło było mniej więcej tego koloru (odcień, jasność), co na drugim zdjęciu- nr 2 (ma kontrastować, z kolorem ściany na której ma zawisnąć), oraz by kwiatki zachowały oryginalny kolor no i oczywiście w miarę możliwości jak najwyższa jakość zdjęcia.
    Na koniec bym zapomniał, odbitka ma być rzędu nawet 40-50cm na dł. Więc proszę o propozycje w pełnej rozdzielczości. Mile widziane jakaś ciekawa ramka.
    Mi ogólnie bardziej pasi kadr nr 1, drugi raczej poglądowo jeśli chodzi o oczekiwany kolor tła, chyba że ktoś coś ciekawego z tego jest w stanie zrobić.

    nr 1

    *jeśli da radę to gdyby udało się wypełnić tłem prawy dolny narożnik w którym widać płatki od innego kwiatka.

    tutaj nef
    http://rapidshare.com/files/257696524/_DSC0019.NEF.html

    nr 2

    *na tym zalać tłem te paluchy w dolnym lewym narożniku.

    tutaj nef
    http://rapidshare.com/files/257699629/_DSC0022.NEF.html

    Proszę o pomoc,
    pozdrawiam Piotrek
    NIKON D

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    wielkopolskie
    Posty
    111

    Domyślnie

    Czy mógłby ktoś, podpowiedzieć jak na zdjęciu pierwszym zmienić kolor tła, na jaśniejsze, ewentualnie na takie jak na zdj nr 2? oraz jak zamalować tymże kolorem te wystające płatki?
    To nie żart, naprawdę z obróbką u mnie krucho, kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Najlepiej na przykładzie cs3.
    NIKON D

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar iicd2386cd
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Westport Co Mayo
    Posty
    55

    Domyślnie gf

    tak na szybko bo późno już



    Sorki za tło ale nie doczytałem :P jak co to pisz na pw wyśle Ci w PSD

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kafka Zobacz posta
    Czy mógłby ktoś, podpowiedzieć jak na zdjęciu pierwszym zmienić kolor tła, na jaśniejsze, ewentualnie na takie jak na zdj nr 2? oraz jak zamalować tymże kolorem te wystające płatki?
    To nie żart, naprawdę z obróbką u mnie krucho, kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Najlepiej na przykładzie cs3.
    to jest bardzo proste: wycinasz gladiole z tła robisz z tłem co ci się żywnie podoba i na to wklejasz wycięty fragment.

    jeśli zaś potrzebujesz się nauczyć jak korzystać narzędzi w PS to temat jest rozległy i napisano ten temat dużo książek a i w necie znajdziesz inf co nie miara.

    poprubuj: Lasso, Różdżka, Narzędzie szybkie zaznaczanie, Filtr Wydziel, Gumka, maski i pędzel

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •