Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie 16-85 i działanie VR

    Witam,

    mam wrażenie, że od pewnego czasu mechanizm VR w moim 16-85 zachowuje się nieco inaczej niż na początku - zauwazyłem, że kiedyś obiektyw płynnie ustawiał ostrość, obecnie najpierw jest lekki trzask, obraz zadrga i dopiero się ustawia. Czu inne obiektywy też tak mają, czy ja stałem sie przewrażliwiony i szukam czegoś, czego nie ma?
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz gwarancję to pisz do serwisu zapytanie. Może to być przyczyna że VR się kończy.
    Miałem obiektyw AF-S 24-120VR i ten VR nie działał za to wibrował ( można powiedzieć że był to malutki trzask)
    Lepiej dmuchać na zimne. Sprawdz w serwisie.
    Wolałbym oczywiście się mylić. pozdrawiam
    Nikon FX Tamron Tokina Nikkor Sigma Lowepro Panagor

  3. #3

    Domyślnie

    Czytałem, że w 24-120 vr stabilizacja akurat dosc czesto sie psula. Nie wiem jak w 16-85 vr?
    Wydaje mi się to do pewnego stopnia normalne, że słychać jakiś odgłos pracy układu stabilizującego. Zauważyłem, że coś tam słychać podczas ostrzenia 16-85, ale obraz jest rzeczywiście stabilizowany, nic nie skacze. Za to po zdjęciu palca z przycisku ustawiającego ostrość, po około 1-2 s. słychać cichutkie tyknięcie i wtedy widać, że stabilizacja się wyłączyła.

  4. #4

    Domyślnie

    To jak tak tez mam. Tyle, że czasami obraz skacze dość wyrażnie, tak jakby w momencie właczenia VR cąły mechanizm dostawał lekkie uderzenia, a potem obraz jest płynny. Jeżeli wszyskie kadry sa w poziomie, to jest ok, natomiast zmiana ustawienia aparatu, np 45 typni szkłem do góry powoduje zauważalne drgania obrazu. Stad moje obawy, czy tam w VR coś się nie urwało
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  5. #5

    Domyślnie

    No więc dziś obiektyw oststecznie się rozsypał. Miałem po drodze jeszcze taki objaw, że przy włączonej lampie obraz skakał lewo-góra prawo-dół (na ukos), ale po wymianie baterii na w pełni naładowaną to minęło. Dziś po właczeniu skacze trzy razy góra-dół i stoi - nie skacze, ale i nie działa stabilizacja. CZas na spotkanie z osławionym serwisem
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •