Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Lustrzane Falcony - doświadczenia?

    Zacznijmy od tego, że rozważam te słoiki tylko w kategoriach zabawy - rozrywki.
    "Poważne" szkła do pracy mam, a takie chce sobie kupić bo kiedyś miałem Rubinara 500/8 i bardzo mile go wspominam.
    Nie wszyscy lubią kontrowersyjny "bokeh" (nawet się nie zastanawiałem, żeby wziąć go w cudzysłów), do tego radzieckie wynalazki męczyły różne przypadłości związane z niewielką powtarzalnością produkcji czy naprawdę marnym wykonaniem. Mnie akurat ten Rubinar trafił się wyjątkowo ostry, ale sprzedałem go przechodząc na cropową cyfrę parę lat temu i tak mi czegoś brakowało. Nawet rozważałem, żeby kupić do cropa Rubinara 300/4.5 ale jak na złość wtedy je wywiało.
    Proszę o nieuświadamianie mnie jakie "cuda" gwarantuje obiektyw lustrzany - znam GO, znam bokeh, znam stałą przesłonę i niski kontrast

    No ale do rzeczy - firma Falcon zdobyła już rzeszę wielbicieli - głównie za sprawą fiszaja 8/3.5 no i portretówki 85/1.4. A jak wygląda sprawa luster?
    Uzupełniając - zupelnie mnie nie interesują długoogniskowe szkiełka soczewkowe - lecące pewnie na konstrukcji Danubii 500/8 itd. Tylko lustrzaki - z powodu przeze mnie lubianego bokehu i w sumie niedużej wielkości.

    W grę wchodzą 3 konstrukcje:
    Falcon 500/6.3 - ten ma wystukane na tubusie literki DX - nie kryje pełnej klatki???
    Falcon 500/8 - najmniejsza odległość ostrzenia - tego obstawiam
    Falcon 800/8 - ten właściwie odrzucam - niepotrzebna mi taka ogniskowa z takim światłem.

    Zostaje więc 500/6.3 i 500/8. Ma ktoś może porównanie ich do Rubinarów 500/5.6 oraz 500/8? Domyślam się, że ilość soczewek/grup będzie identyczna, stąd Falcon ma jasność 6.3 bo taką naprawde miał jaśniejszy Rubinar.
    Czy one są w ogóle ostre? (mosz sample?)
    Jak wygląda mechanika (zakładam, że w stosunku do radzieckich to super, ale lepiej spytać)?
    Czy 6.3 jest ostrzejszy od 8?
    Jak z powtarzalnością?
    I co za idiota zrobił część z wymienionych szkieł białych?
    Skłaniałbym się ku 500/8 - światło nie jest problemem (już w analogu przy ISO 400 sobie radziłem, a teraz FX rozbestwia), ale 6.3 miałoby niezaprzeczalną zaletę łatwiejszego ostrzenia - niby tylko 2/3 działki, ale to może być różnica.

    Słowem - jeśli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z tymi szkłami - bardzo prosze o wypowiedź.
    Trzeba sobie coś kupić z okazji Święta Lasu
    Ostatnio edytowane przez Adak ; 18-07-2009 o 11:42 Powód: widzimisie
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    Na forum Canona znajdziesz:

    Samyang 500mm f/6.3 M

    i jako ciekawostkę soczewkowy tele SAMYANG 500mm ED MC f/8 Preset

    Pozdrawiam
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  3. #3

    Domyślnie

    Przepstrykałem oba interesujące mnie szkła i co mogę powiedzieć:
    Falcon 500/6.3, przyzwoicie ostry, dobry kontrast, trudno wyostrzyć bo pierścień ma nieduży skok, bardzo mała GO, bardzo lekki.
    Samyang 500/8, wbrew pozorom też ostry, kiepścutki kontrast, bardzo trudno wyostrzyć, mała GO, również bardzo lekki.

    Ogólnie - w przypadku 500/6.3 to lepiej niż się spodziewałem, ale jak to zwykle - trudności z wyostrzeniem.

    Czyli - do użycia, pod warunkiem kupna jakiejś matówki do szkieł manualnych, a tak to mi się nie chce

    Słowem - poszukam sobie jeszcze bodajże Rubinara 300/4.5 i zobaczę.
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  4. #4

    Domyślnie

    Mozesz podesłac pare fotek z 500 f6.3 ?

  5. #5

    Domyślnie

    Symyang 500/6.3

    Symyang 500/6.3 z telekonwerterem X2

    Pierwszy strzał z ręki drugi ze statywu. Dopiero dzisiaj go dostałem, więcej mogę napisać jutro.
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  6. #6

    Domyślnie

    To są cropy?
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  7. #7

    Domyślnie

    Są to oryginalne zdjęcia z puszki nic nie przycinane i nie obrabiane, zmiejszone tylko w ImageShack na potrzeby forum. Jak macie jakieś pytania to pytajcie.
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    Czy aby podłączyć go (500/6.3) do D80 potrzeba jakiś "dystans" ? Czy się mieści ?

    Pozdrawiam
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  9. #9

    Domyślnie

    Głowy nie dam, ale chyba się mieści.
    Szkło jest z tyłu dość płaskie, ale przez to, że mocuje je się za pomocą przejściówki na odpowiedni bagnet to nie zahaczy chyba o żadną lampę.
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •