Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 114

Wątek: D90 gumy

  1. #1

    Domyślnie D90 gumy

    Dziś spotkała mnie nie miła niespodzianka w moim D90 który ma 6 miechów i 13 000 klapnięć odkleiła się guma spod kciuka... Nie byłem świadom tego, że to tak szybko się stanie. Ktoś to już wymieniał w okresie gwarancyjnym? Uznają to jako wadę fabryczna czy będzie trzeba zapłacić?

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar KOZI2000
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Pruszcz Gdański
    Posty
    218

    Domyślnie

    tez mam D90 od 6 miechow i ok. 11000 migawek, u mnie jest oki ale jestem w szoku ze masz po tak krotkim czasie takie problemy!!! mozliwe ze uznaja gwarancje ale pewnie trzeba bedzie czekac od zarypania czasu na naprawe, a szkoda czasu bo kadry uciekaja. Moze lepiej samemu podkleic "kropelka"
    | D90 | MB-D80 | N35 1.8 | N50 1.8 | N18-105 VR | N70-300 VR | Benro A-500EX + BH2 | Naneu Alpha-L |

  3. #3

    Domyślnie

    Sorki za kolejny temat doczytałem się, że na gwarancji wymieniają. Temat do zamknięcia/usunięcia. Choć jestem chyba rekordzistą...

  4. #4

    Domyślnie

    Najgorsze jest to że sie nie da bo się rozciągnęła. i na pewno NIE KROPELKA!!!! Zostawia na plastiku białe ślady. Poza tym jak potem w serwisie ją oderwą?

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar KOZI2000
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Pruszcz Gdański
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4FUN Zobacz posta
    Najgorsze jest to że sie nie da bo się rozciągnęła. i na pewno NIE KROPELKA!!!! Zostawia na plastiku białe ślady. Poza tym jak potem w serwisie ją oderwą?
    pewnie się nie znam ale i tak osobiscie bym podkleil kropelka starajac sie zeby nie wyszła bokami ta guma nie wpływa na jakosc zdjecia. Na szczęscie nie korzystalem jeszcze z serwisu Nikona wiec nie wiem jak szybko dziala, inne firmy to masakra z czasem. W swoim D90 niechcacy złamalem klapke od pamieci, podkleilem "kropelka", troszke widac ale nie przeszkadza mi to w robieniu fotek.

    Jak oddasz do serwisu to daj znac w jakim czasie Ci to zrobili. pozdro
    | D90 | MB-D80 | N35 1.8 | N50 1.8 | N18-105 VR | N70-300 VR | Benro A-500EX + BH2 | Naneu Alpha-L |

  6. #6

    Domyślnie

    nikon powinien wyciagnac wnioski i poprawic ten problem z gumami. tym bardziej ze dotyczy to tez wyzszych modeli.

    ciecia kosztow, cieciami, ale kontrola jakosci powinna byc wieksza
    | korpus, optyka i pstryka |

    Trahit sua quemque voluptas

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie kurde jak to z czasem bywa w serwisie nikona? Jakoś mi się nie widzi czekać miesiąc...

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie po 9 mc. zaczęła się odklejać od strony przycisku blokady ekspozycji, często go używam. To wstyd, że w sprzęcie za takie pieniądze takie dziadostwo zrobili. Z pewnością jakiś debilny doradca marketingowy te rozwiązanie zaproponował.
    D90|N18-105VR|N50|T55-200|Samyang 8|N70-300VR|SB-900|Elektronika FE-27
    http://spongo.pl

  9. #9

    Domyślnie

    W ostatnich dniach zrobiła się istna nawałnica wątków o gumach poszczególnych działach, były wątki o tym samym w D300, D700 teraz w D90.
    Pewnie to ze względu na upały sprawa się nasiliła.
    Dla zaskoczonych, gumy odchodziły i w analogach nikona, nic nowego. Zastanawiam się ile jeszcze razy można to wałkować na forum.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  10. #10

    Domyślnie

    Mi kopara opadła bo sprzęt za 3,4k zł (teraz już ponad 4) tak lipnie jest zrobiony. Ta guma trzyma się na specjalnie przyciętej taśmie dwustronnej. Jak solidnie się trzyma aparat to guma zaczyna pracować i po pewnym czasie klej już nie trzyma. Było by pół biedy jakby guma się nie rozciągała. Jedyną obroną dla nich jest to, że pod gumą są chyba jakieś śrubki. Dlatego ta guma musi dać się zedrzeć w serwisie. Jakby za dobrze przykleili to był by kłopot. Czytałem gdzieś o kolesiu który mocno przykleił gumę potem oddał puche do serwisu i miał problemy...

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •