Close

Strona 1 z 43 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 427
  1. #1
    Rozmowny Awatar RAQ
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Szczecin (dzielnica Zdroje)
    Posty
    337

    Domyślnie Akcja serwisowa D5000



  2. #2

    Domyślnie

    Tu już była o tym mowa. Ale dobrze, że "wyciągnąłeś" temat do wierzchu. Może więcej osób się dowie.
    N

  3. #3

    Domyślnie

    No i się zaczęło. Mam D5000 o numerze seryjnym z wadą. Sprawdzacie swoje?
    Ja dostałem komunikat: "Z przykrością informujemy, że D5000 o podanym numerze seryjnym może być dotknięty problemem i w związku z tym zalecamy przesłanie aparatu do naprawy. Proszę klinkąć tutaj aby znaleźć adres najbliższego serwisu Nikona"
    Myślę, że chyba sporo będzie z tą wadą.
    Jednego już miałem i padł a teraz mam drugiego i też z tą wadą. Co za pech. Ale chyba poczekam chwilkę zanim prześlę do serwisu. Jeszcze są wakacje i kilka zdjęć by się przydało cyknąć.
    D5000, AF-S 18-105mm VR, AF-S 70-300mm VRII IF-ED, SB-600, Nikon ML-L3, Sandisk Ultra II 8GB SDHC, filtry, statyw, chęci i ciężki fotoplecak + SONY T100 (tak na wszelki wypadek)

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    No to już są jaja. Podałem kilkanaście numerów seryjnych i na wszystkie mi odpowiedziała strona, że ma wadę. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale to chyba nie "niewielka ilość" aparatów jest dotknięta tą przypadłością.
    Serie 600xxxx, 601xxxx, 603xxxx, 605xxxx, 608xxxx. To chyba jednak źle zaprojektowana elektronika. To będą tysiące sztuk.

    Dajcie znać jeśli komuś odpowie że nie ma wady!

    PS. Wpisałem 200000 i dostałem: "D5000 o podanym numerze seryjnym nie jest dotknięty problemem i nie jest wymagane podjęcie żadnych dodatkowych działań Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności". No może ktoś trafi.
    Ostatnio edytowane przez zgredu72 ; 22-07-2009 o 10:35
    D5000, AF-S 18-105mm VR, AF-S 70-300mm VRII IF-ED, SB-600, Nikon ML-L3, Sandisk Ultra II 8GB SDHC, filtry, statyw, chęci i ciężki fotoplecak + SONY T100 (tak na wszelki wypadek)

  6. #6

    Domyślnie

    to chyba ten moment w którym trzeba zrobić ankietę


    Ostatnio edytowane przez redredomega ; 22-07-2009 o 10:39

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli Nikon robił nr.seryjne w D5000 od 6000001 to by z tego wynikało że tylko ok.1200 sztuk do nr. 6001200 jest sprawnych, reszta nr. powyżej tej liczby uszkodzony układ ma. Pozatym w/g mnie Nikon dokładnie chyba nie ustalił jakie nr. są uszkodzone. Bo zrobił by dokument z napisanymi nr. seryjnymi a tam obojętnie co się napisze stronka to łyka pisząc że jest uszkodzony. Tekst "że D5000 o podanym numerze seryjnym może być dotknięty problemem" - słowo może jest dla mnie nie dokładne. Posiadam D5000 o nr. 6002176 - migawka 2300 fotek, kupiłem go 09.05.2009 i myślę że pożyje mi długo. Licze na szczęście a jak by "tfu tfu" umarł to wtedy go pośle, nie każdy przecież musi mieć internet i czytać jakie akcje robi Nikon. Do 2 lat powinno wyjść szydło z worka, a jeżeli umarłby po 2 latach to wtedy można się posiłkować błędem technologicznym. Głowa do góry posiadacze D5000 ja nie wysyłam - robię nadal foty
    D3100|18-105 VR

  8. #8

    Domyślnie

    Mój egzemplarz zalicza się do tego wspaniałego grona i dam sobie rękę uciąć, że tysiące korpusów poleci do serwisu.

    A najgorsze jest to:

    Jak długo będę czekać się na powrót mojego aparatu?
    A3. Nie jest praktycznie możliwe udzielenie precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie. Jednakże, Nikon rozumie niedogodności z tym związane.
    To są jaja. Chyba nawet nie wysyłam go i sprzedaję ten bubel- wracam do Pentaxa. Coś podpowiada mi, że nie zmieszczą się w 2 tygodniach, a dłużej nie mogę czekać. Póki jeszcze działa, postaram się go pozbyć.

  9. #9

    Domyślnie

    Dwóch tygodniach? ;-D
    Po dwóch tygodniach to Ci się tam po raz pierwszy uda dodzwonić...

    Ja dwa tygodnie temu (minie jutro) wysłałem do nich obiektyw do naprawy (naprawa gwarancyjna, prawdopodobnie usterka fabryczna) i do dziś nie wiem, czy w ogóle trafił do techników. Status: Oczekujący na naprawę.
    Wysyłając go do serwisu kupiłem w międzyczasie inny obiektyw pokrywający tą samą ogniskową, żeby ... robić zdjęcia, a nie czekać na łaskę lub niełaskę serwisu.

    Zresztą kiedyś już przerabiałem to z korpusem, również naprawa gwarancyjna... (nie aktualnie posiadanym)


    E:
    Chociaż nie jest powiedziane, że skoro akcja D5k jest zakrojona na szerszą skalę, być może rozszerzyli dział od tych napraw i być może będzie to szło sprawniej. Kto wie.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  10. #10

    Domyślnie

    sprawnie by szło gdyby po prostu wymieniali na nowe egzemplarze...

Strona 1 z 43 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •