Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Samyang - co jest nie tak ?

    Witam.
    Jako, że cena nie za wysoka "zanabyłem" dla zabawy obiektyw Samyang 500mm/f8 ( wiem, wiem nie powinienen był, ale stało się ) Podpiąłem go do D60 ... i potem pojawił się problem. Jestem jeszcze "lajkonikiem" w tych sprawach dlatego proszę o pomoc. Otóż nie mogę zrobić nim zdjęcia ... albo krzyczy że nie podpięto obiektywu do apartu, albo robi zdjęcia (tylko nie zapamiętałem przy jakich ustawieniach) ale są one całkiem czarne. Ja wiem, że tam żadnej automatyki nie ma, ale co ja robię nie tak ? Może ktoś coś wie na ten temat ?
    ...więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być,
    tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było ... tylko aplauz i zaakceptowanie...

  2. #2

    Domyślnie

    W jakim trybie masz aparat? zdaje się powinieneś mieć w trybie M. ręcznie dobierasz parametry. powinno działać.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie w trybie M działa lustro jakby robił zdjęcie, ale na wyświetlaczu jest tylko czarno ... nic nie widać. W pozostałych trybach ani drgnie. Acha ... dekielki pozdejmowane
    ...więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być,
    tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było ... tylko aplauz i zaakceptowanie...

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    8 198

    Domyślnie

    A parametry ekspozycji dobrze ustawione?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    A parametry ekspozycji dobrze ustawione?
    Pobawię się jeszcze dziś wieczorem na różne sposoby i zobaczę co wymyślę... dzięki za wskazówki
    ...więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być,
    tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było ... tylko aplauz i zaakceptowanie...

  6. #6

    Domyślnie

    tak to jest jak się czyta reklamy
    super hiper a tu dupa

  7. #7

    Domyślnie

    aby zdjęcie nie było czarne dla minimalnej przysłony tego obiektywu potrzebny jest odpowiedni czas

    jak chcesz szybko zobaczyć jak to działa zrób tak
    ustaw iso na 1600
    ustaw czas na 1/50 s - obraz już bedzie na pewno i na pewno za jasny - zwiększaj więc czas i zmniejszaj iso by osiągnąć optymalną jakość zdjęcia

    acha i pracuj w trybie M

  8. #8

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję Samyang jest to obiektyw w pełni manualny.
    Z D60 pomiar światła nie będzie działał, dlatego nawet w trybie M masz ciemne zdjęcie - niedoświetlone.
    Musisz metodą prób i błędów ustawić odpowiednie parametry ekspozycji (kierując się histogramem) lub kupić zewnętrzny światłomierz.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daromire Zobacz posta
    Pobawię się jeszcze dziś wieczorem na różne sposoby i zobaczę co wymyślę... dzięki za wskazówki
    Możesz zastosować zasadę Sunny16 ,
    używam tej zasady z d70s przy manualnych obiektywach i sprawdza się bardzo dobrze.

    tu masz opisane : http://pl.wikipedia.org/wiki/Regu%C5...%C5%84ce_16%22

    W skrócie :
    "W słoneczny dzień ustaw przysłonę na wartość f/16, a czas naświetlania na wartość równą odwrotności używanej czułości ISO"

    Ustawienia przysłony i czasu można oczywiście zmieniać, pamiętając o ich równoważeniu według zasady proporcjonalności wzrostu ekspozycji fotograficznej zawartej w tabeli ekspozycji, np. 1/125 sekundy przy przysłonie f/16 daje taką samą ekspozycję co czas 1/250 przy f/11 oraz 1/500 przy f/8.
    Czyli w słoneczny dzień możesz spróbować na mnie więcej takich ustawianiach w trybie M:
    ISO 200 , F 8 , czas 1/500

    Jeśli zdjęcie wyjdzie za ciemne - zwiększ ISO.
    Jeśli czas będzie dłuższy niż około 1/500 sek. zdjęcie może wyjść poruszone - trzeba użyć statywu.
    Ostatnio edytowane przez mww7 ; 16-07-2009 o 13:16

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daromire Zobacz posta
    Właśnie w trybie M działa lustro jakby robił zdjęcie, ale na wyświetlaczu jest tylko czarno ... nic nie widać. W pozostałych trybach ani drgnie. Acha ... dekielki pozdejmowane
    Jak założysz inny obiektyw to jest dobrze? Bo ja miałem identyczny problem z D80, spowodowany chyba użyciem słabego akumulatora, który padł zanim aparat zablokował spust migawki. Akumulator leżał rozładowany przez noc i trochę się w nim energii zgromadziło. Akurat na pół foty. Później przy dobrym akumulatorze zdjęcia wychodziły czarne - zawsze. Po prostu tak, jakby był dekiel na obiektywie, niezaleznie od czasu i obiektywu. Tylko na trybie auto wychodziło dobrze, a na każdym innym była ciemność. Pomogło zresetowanie aparatu. Może to też problem z tej natury Nigdy więcej tego problemu nie miałem, więc nie dochodziłem czego to wina. Spróbuj zresetować ustawienie tymi dwoma przyciskami. Mi pomogło.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •