Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Ciemna (doslownie) strona Gdanska

    Pierwsze koty za ploty. Po raz pierwszy swoich sil sprobowalem w fotografii po zmierzchu. Ciekaw jestem Waszych opinii. Co poprawic, co zle permanentnie, a co sie podoba. Mozna jechac do woli


    1


    2


    3


    4


    5


    6


    7


    8


    i bonusiki w B&W kolejno nr 1


    bonusik nr 2


    i na koniec bonus nr 3
    clusca
    Fufu X

  2. #2

    Domyślnie

    Jak dla mnie bardzo przyjemne, a co tak pusto, ktora to godzina byla
    Moi faworyci to nr.5 i 6
    D300s + MB-D10, N 18-70mm, N 70-300 VR, N 50mm 1.4 ,N 105 f2.8G,N 24-70, N 10.5 f2.8, N 14mm f2.8, N 70-200 f2.8 VRII, N 24-70 f2.8, N35mm f1.8, Sb 600, Sb900 x 2, TC 20E III,

  3. #3

    Domyślnie

    Dla mnie 1 i 6 w kolorze

  4. #4

    Domyślnie

    Jakos tak pomiedzy 22 a 1 w nocy. Pusto, bo przy czasach rzedu 15s ludzie "wyparowali". Nie bylo ich zreszta az tak wielu na szczescie i chodzili dosc szybko
    clusca
    Fufu X

  5. #5

    Domyślnie

    Ogólnie bardzo przyjemne fotki, kadrowo bardzo fajnie. Jedynie co zwróciło moją uwagę na minus to przy fotce nr 8 oraz odpowiednio czarno białej wersji poprostowałeś walące się budynki, ale nie wyciągnąłeś żurawia, przez co jest nienaturalnie niski a za to "gruby". A tak naprawdę bardzo fajnie, tym bardziej, że to pierwsze nocne fotki.



    Pzdr
    www.krainafotografii.pl
    flickr
    F301, 2xS5Pro; 8, 17-50, 35; 50; 85; 105; 80-200; SB800

  6. #6

    Domyślnie

    Zdjęcia bardzo fajne, mają swój nocny urok.
    Klasyczne kadry, z których dwa zasługują na wyróżnienie.
    NA focie 4 linie kostki brukowanej idące w zakręt do pkt ( białego budynku ) w dali,
    wzrok aż sam obiera kierunek ładne,
    oraz nr 5, ale w przypadku kadrowania na linii murka z lewej strony (przy kwiatach oczywiście)
    - tak bym ciachnął lewą stronę i byłoby dobrze.
    ten kadr w takiej postaci mi nie pasuje.
    Pzdr, Andrzej

    Fotografia to sztuka uchwycenia momentu .

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez viper345 Zobacz posta
    Jedynie co zwróciło moją uwagę na minus to przy fotce nr 8 oraz odpowiednio czarno białej wersji poprostowałeś walące się budynki, ale nie wyciągnąłeś żurawia, przez co jest nienaturalnie niski a za to "gruby".
    No wlasnie ta fotka chyba jako jedyna z przedstawionego setu nie byla "wyciagnieta" - my bad
    Jak bede mial chwile wolna, to poprawie.


    Cytat Zamieszczone przez andrzejp Zobacz posta
    ...oraz nr 5, ale w przypadku kadrowania na linii murka z lewej strony (przy kwiatach oczywiście)
    - tak bym ciachnął lewą stronę i byłoby dobrze.
    ten kadr w takiej postaci mi nie pasuje.
    Probowalem wykadrowac zgodnie z Twoja rada ale jakos tak "cropowo" to zdjecie wyglada. Mam na mysli, ze wyglada ewidentnie, jakby bylo wyciete z wiekszej calosci i sie jakos nie trzyma kupy. Zreszta teraz zrobilbym je zupelnie inaczej. Zalezalo mi na nim na duzej ilosci podlogi, ale przez przechylenie obiektywu zbyt bardzo do dolu, wszystko mi leci na zewnatrz. Teraz zrobilbym po prostu fotke z zabiej perspektywy i przy okazji zwrocil od razu baczniejsza uwage na kadr i wszystkie niuanse, o ktorych piszesz.


    Dziekuje za opinie i ciesze sie, ze pomimo moich raczkujacych umiejetnosci w nocnej fotografii, czesc zdjec przypadla Wam do gustu.
    clusca
    Fufu X

  8. #8

    Domyślnie

    jak dla mnie zdjęcia ładne, za to nie trafiają do mnie te gwiazdki - nie wiem czy to z filfra, czy PS, ale wyglądają strasznie nienaturalnie.
    D200 MB-D200 D60 | 35 85 | SB-800


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iBłażej Zobacz posta
    jak dla mnie zdjęcia ładne, za to nie trafiają do mnie te gwiazdki - nie wiem czy to z filfra, czy PS, ale wyglądają strasznie nienaturalnie.
    Jedyny PeeS, to wolanie, prostowanie, pomniejszania i wyostrzanie po zmniejszeniu. Gwiazdki to sprawka, moze i troche filtra, ale w glownej mierze mocno przymknietej przyslonie.
    Teraz rzeczywiscie stwierdzam, ze mozna by pomyslec, ze wygladaja jak specjalnie dosztukowane. Nie przepadam za takimi specjalnie dorabianymi efektami
    clusca
    Fufu X

  10. #10

    Domyślnie

    W jaki sposób uzyskałeś takie flary na lampach? Jaki obiektyw i parametry? Ja próbowałem robić takie zdjęcia z f11 i takich widocznych nigdy nie miałem. Dopiero flary na liściach drzew dają mi takie flary ale to nie ze względu na przesłonę tylko na to że przez liście.
    d750 | N 28-300 | Tamron 15-30 VC SP2 | Tamron 90 macro SP2 | N 50 1.8g |Lensbaby | SB-910 | Manfrotto 190GO!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •