Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Wielka Dziura

  1. #1

    Domyślnie Wielka Dziura

    Czyli Grand Canyon, Arizona.

    **


    **
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  2. #2

    Domyślnie

    o Żesz ... ale miejscówka!

  3. #3
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    MIejscówka po prostu jest i wystarczy tam dojechać. Nie jest zasługą fotografa.
    Co do zdjęcia - sorry ale będę szczery. Tragiczne.
    Zrobione w samo południe to jedno.
    Po drugie - o ile sam kanion jest spektakularny, to zdjęcie robi wszystko aby go zniszczyć i pokazać w jak najgorszym świetle. Jest kompletny brak przestrzenności, a w przypadku kanionu trzeba naprawdę się napracować aby tą przestrzenność zniszczyć.
    Brak kontrastów i kolorów. Tło, czyli plan dalszy, jest kompletnie płaski. Jakby namalowany na płótnie. Ja wiem że tam jest kanion, ale na zdjęciu tego nie widać. Po prostu jakieś rysy i załamania o bardzo niskim kontraście, i dopiero trzeba się domyślać co tam jest.
    Pierwszy plan zupełnie nie kontrastuje z dalszym planem.
    Sorry, zdjęcie słabe. Na pocieszenie powiem że nie znam dobrego zdjęcia kanionu. Po prostu kanion sam z siebie jest tak majestatyczny, że żadne zdjęcie nie jest w stanie jemu oddać przysługi.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak poprzednik. Kanion bylby ladny, ale nie w sloncu. Wszystkie skaly zamiast czerwone sa szare, zamglone (efekt rozgrzanego drganiacego powietrza, znam to z wlasnej autopsji). Nie widac ani przestrzeni ani wysokosci ani glebokosci - zdjecie jest plaskie.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karbulot Zobacz posta
    [...]znam to z wlasnej autopsji[...]
    A można znać coś z cudzej autopsji? Oczywiście wykluczam medycynę sądową



    Sorki, nie mogłem się oprzeć

  6. #6
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    A można znać coś z cudzej autopsji? Oczywiście wykluczam medycynę sądową

    Sorki, nie mogłem się oprzeć
    Czy jak mówisz "nie będę nigdy czegoś robić" to czy nie używasz podwójnego zaprzeczenia?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    Czy jak mówisz "nie będę nigdy czegoś robić" to czy nie używasz podwójnego zaprzeczenia?
    Nie używam - algebra Boole'owska się kłania Podwójna negacja

  8. #8
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Nie używam - logika się kłania Podwójna negacja
    Czyli "nigdy nie będę tego robić" oznacza że będę to robić.
    Natomiast "nigdy nie będę niczego robić" znaczy że jednak nie będę robić, bo mamy tutaj potrójną negację, która jest równoznaczna z negacją pojedyńczą.
    Ech....
    Ale kolega Velasquez nie powinien narzekać. Wątek mu się podbija...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    (...)
    Ale kolega Velasquez nie powinien narzekać. Wątek mu się podbija...
    Koledze coś ostatnio nie idzie i pewnie chce zapomnieć o tym a Wy mu wątek podbijacie
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    MIejscówka po prostu jest i wystarczy tam dojechać. Nie jest zasługą fotografa.
    Co do zdjęcia - sorry ale będę szczery. Tragiczne.
    Zrobione w samo południe to jedno.
    Po drugie - o ile sam kanion jest spektakularny, to zdjęcie robi wszystko aby go zniszczyć i pokazać w jak najgorszym świetle. Jest kompletny brak przestrzenności, a w przypadku kanionu trzeba naprawdę się napracować aby tą przestrzenność zniszczyć.
    Brak kontrastów i kolorów. Tło, czyli plan dalszy, jest kompletnie płaski. Jakby namalowany na płótnie. Ja wiem że tam jest kanion, ale na zdjęciu tego nie widać. Po prostu jakieś rysy i załamania o bardzo niskim kontraście, i dopiero trzeba się domyślać co tam jest.
    Pierwszy plan zupełnie nie kontrastuje z dalszym planem.
    Sorry, zdjęcie słabe.
    nic wiecej dodawac nie trzeba...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •