Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Szkło do portretów

    Witam. Chciałabym kupić obiektyw który posłuży mi głownie do portretów. Zastanawiam się nad 50mm, 35mm i 85mm. Który z nich najbardziej nada się do portretowania? A raczej który będzie do tego najlepszy?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    szkło do portretu i... wszystko jasne (?)
    Art
    PS.: dobrze byłoby wiedzieć do jakiego aparatu i... ile chcesz wydać.
    Ostatnio edytowane przez art44 ; 09-07-2009 o 20:29
    D300 / D810 / F70 + Nikkory

  3. #3

    Domyślnie

    Standardowo to 85mm na DX a 105/135 na FX. Takie chyba najczęściej padają tutaj odpowiedzi. Zależnie od funduszy dobierz wersję obiektywu.

  4. #4

    Domyślnie

    moim zdaniem tandem 35 + 85 na DX rozwiązałby 95% problemów
    Naucz się czytać

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Madlenne Zobacz posta
    Witam. Chciałabym kupić obiektyw który posłuży mi głownie do portretów. Zastanawiam się nad 50mm, 35mm i 85mm. Który z nich najbardziej nada się do portretowania? A raczej który będzie do tego najlepszy?
    Jeśli to ma być szkło głównie do portretów to zdecydowanie 85mm

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lesiu83 Zobacz posta
    Jeśli to ma być szkło głównie do portretów to zdecydowanie 85mm
    Kolega tylko zapomniał dodać pod jaką klatkę: DX czy FX, tu bym się tak jednoznacznie nie wypowiadał.
    Sam często używam na FX 85/1.4, ale tak samo często 105/2.0 i 135/2.0, jednak są sytuacje gdzie nieocenione jest 180/2.8, i dla tego jest taki problem jednoznacznie stwierdzić co komu potrzebne kiedy do końca nie znamy jego preferencji.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Kolega tylko zapomniał dodać pod jaką klatkę: DX czy FX, tu bym się tak jednoznacznie nie wypowiadał.
    Sam często używam na FX 85/1.4, ale tak samo często 105/2.0 i 135/2.0, jednak są sytuacje gdzie nieocenione jest 180/2.8, i dla tego jest taki problem jednoznacznie stwierdzić co komu potrzebne kiedy do końca nie znamy jego preferencji.
    a to racja , chodziło mi oczywiście o DX a autor watku pyta o szkła 35mm 50mm i 85mm .. więc 85 będzie najlepszym wyborem ... pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lesiu83 Zobacz posta
    a to racja , chodziło mi oczywiście o DX a autor watku pyta o szkła 35mm 50mm i 85mm .. więc 85 będzie najlepszym wyborem ... pozdrawiam
    Owszem, autor wątku pyta o szkła do portretu sugerując 35,50 i 85mm, my mamy się domyślać: co autor miał na myśli?

  9. #9

    Domyślnie

    Dlatego powinno się podawać o co chodzi. Może mamy myśleć że autor lubi przeostrzenia i lepiej niech wybierzez 35mm i robi zdjęcia z bliska

  10. #10

    Domyślnie

    Mam nikona d90.
    Zasugerowałam 3 szkła, oczywiście jestem otwarta na inne propozycje. Szczerze mówiąc nie bardzo znam się na rzeczy i liczę na wasze podpowiedzi.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •