Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: ostrość

  1. #1

    Domyślnie ostrość

    Mam problem z uzyskaniem własciwej ostrości zdjęć robionych nikonem d80. W opisie własciwosci przy ostrości mam napisy soft, zwyczajna lub hard. Czy mam wpływ na te opisy ? Czy aparat sam określa ustawienie ostrości ?

  2. #2

    Domyślnie

    Na opisy nie masz wpływu ale masz wpływ który z nich wybrać, polecam instrukcję do aparatu tam
    naprawdę jest sporo informacji

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz. Czytałem instrukcję ale nie znalazlem tam takich ustawień jakie sie pojawiają w własciwosciach. Moze cos więcej?

  4. #4

    Domyślnie

    strona 79 i 80
    zaznaczam że nie mam d80

  5. #5

    Domyślnie

    Zajrzałem z ciekawości w menu mojego D 80 i nie widzę tam pozycji "właściwości" a cieszę się nim już ponad dwa lata. Darko słusznie cię odsyła do instrukcji podając nawet numery stron. Masz w menu pozycję "optymalizacja zdjęcia", wchodzisz w "ustawienia osobiste" i tam masz "wyostrzanie zdjęć" i sobie regulujesz wg uznania. Nie zapomnij tylko po wybraniu ustawień kliknąć na "gotowe", żeby aparat zapamiętał.
    Może problem z ostrością to nie wina aparatu ale obiektywu?
    F801s/D300/D610 N18-135/N24/N50/N70-210/SB900

  6. #6

    Domyślnie ostrość

    Wlasciwości - chodzilo mi o opis zdjęć na komputerze, ale dziękuje za porady eksperymentuję dalej.,jest lepiej niż było. Przestawiala mi się przy ustawieniach ręcznych czułość na 1600 mimo ustawień na 200 stąd slaba ostrość i szumy. Dziękuję

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtekmak Zobacz posta
    Wlasciwości - chodzilo mi o opis zdjęć na komputerze, ale dziękuje za porady eksperymentuję dalej.,jest lepiej niż było. Przestawiala mi się przy ustawieniach ręcznych czułość na 1600 mimo ustawień na 200 stąd slaba ostrość i szumy. Dziękuję
    Tzn ze musialem miec tak ustawione.....sama sie nie przestawi a zwlaszcza na manualu!

  8. #8

    Domyślnie

    A ja mam wrażenie, że może myślisz o czymś innym a robisz co innego. Może pokaż jakieś zdjęcie, z którym masz problem i spróbujemy Ci jakoś doradzić.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #9

    Domyślnie

    za mpwt, bez fotki to mozemy gdybac caly tydzien;]
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtekmak Zobacz posta
    Wlasciwości - chodzilo mi o opis zdjęć na komputerze, ale dziękuje za porady eksperymentuję dalej.,jest lepiej niż było. Przestawiala mi się przy ustawieniach ręcznych czułość na 1600 mimo ustawień na 200 stąd slaba ostrość i szumy. Dziękuję
    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Tzn ze musialem miec tak ustawione.....sama sie nie przestawi a zwlaszcza na manualu!
    Moze kolega przez "ustawiania reczne" nie mial na mysli trybu M tylko po prostu cos innego niz programy tematyczne lub tryb P. Z ta czuloscia to moze AutoISO, o ile D80 takie ma.
    clusca
    Fufu X

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •