Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    a chcesz, zeby inni lubili je oglądać ?
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    a chcesz, zeby inni lubili je oglądać ?
    Napisz lepiej co robi nie tak, co porawić.

    Racje masz ale to nic nie wnosi.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Napisz lepiej co robi nie tak, co porawić.

    Racje masz ale to nic nie wnosi.
    Zeby napisać co poprawic, kolega musi najpierw przemyślec swoja pierwsą odpowiedz na moje pytanie - po co fotografuje ludzi...
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  4. #14

    Domyślnie

    na 4 to kolega Damian wygląda jakby tam siedział za karę, tylko kajdanek brakuje 5 fajna kolorystycznie, ale ten garb i znów mina no 6 z tej trójki najlepsza chyba...
    D700+D90+SB-800+SB-900+ Tokina16-28/2.8+ N24-70/2.8+ N80-200/2.8+ N50/1.8+ Sigma 85/1.4+ N85/1.8+ Mamiya RZ67 ProII i tona studyjnych gratów
    http://www.krampikowski.com
    https://www.facebook.com/Krampikowski.foto

  5. #15

    Domyślnie

    Niektórzy nie są urodzonymi modelami i fotografami
    Dzięki za odwiedziny i komentarze..
    Pozdrawiam, Rafał...

  6. #16

    Domyślnie

    Dorzucam następne zdjęcia z nadzieją, ze ktoś napisze mi co jest źle.

    Modelka: Klaudia
    7.

    8.

    9.

    10.
    Pozdrawiam, Rafał...

  7. #17

    Domyślnie

    zdjecia nie sa przemyślane, niechlujnie skadrowane, zupełnie bez pomysłu, bez światła, nieostre. krótko i na temat. Niestety.

  8. #18

    Domyślnie

    Panie Marcinie to niech Pan powie co by poprawił - myślę, iż takie przedstawienie jak Pan to widzi pomoże mi w dalszym rozwijaniu swoich umiejętności..
    Pozdrawiam, Rafał...

  9. #19

    Domyślnie

    kiedyś na forum KKM pewien mądry forumowicz napisał mi żebym zastanowił sie po co robię zdjęcia
    jak znajdę odpowiedź na to trudne pytanie moje kadry będą dużo lepsze
    cały czas szukam tej odpowiedzi i mam ją już powiedzmy w 70%

    odpowiedz sobie i Ty na to pytanie

    a teraz komentarz:

    raz
    nie panujesz nad kontrastem
    matryca cyfrowa pozwala na dopuszczalny kontrast pomiędzy najciemniejszym a najjaśniejszym obiektem w kadrze rzędu 1:32 czyli 5 EV
    gdybyś poczekał na zachmurzone niebo i nie robił zdjęcia w pełnym słońcu zmieściłbyś się w tolerancji matrycy
    dwa
    nie panujesz nad WB
    trzy
    nie masz pomysłu na kadry poza jednym przypadkiem (tory kolejowe)
    cztery
    zdjęciom brak tego czegoś co przyciąga uwagę, to sa takie zwykłe pstryki
    oglądaj galerie innych
    pięć
    poczytaj troszkę teorii
    polecam cztery książki Petersona i książkę o fotografowaniu Mroczka
    sześć
    koniecznie kup szary filtr połówkowy

    1 - za mało rozmyte tło, bliki, ogromne przepały i za miękko, skóra wygląda jak maska, i te oczy, które powinny jakoś inaczej patrzeć
    2 - jak wyżej
    3 - jak wyżej
    4 - zły balans bieli, wyszło za niebiesko - ustaw sobie WB na kelwiny i w słoneczny dzień wartość 6000 - 6500 K, po lewej za dużo niczego, model mocno znudzony i poza byle jaka poza
    5 - i znowu zły balans bieli, wyszło sino, kolory sprane, poza garbata, przepały na plecach
    6 - poza do kitu, za dużo bałaganu w tle, zła konwersja do BW, załóż filtr połówkowy szary z miękkim przejściem
    7 i 8 - kolory zupełnie mi nie pasują, za miękko i jakoś nieciekawie
    9 - widać, że czerpałeś inspirację od innych ( i bardzo dobrze) ale nie wyszło, złe kolory zboża i nieładny bokeh, niebo przepalone - znowu kłania się filtr połówkowy szary
    10 - pomysł ciekawy, moim zdaniem kadr z potencjałem ale:
    ostrość uciekła i nie jest na modelce, brak nieba ( połówka szara), i kadrowałbym sporo bliżej tak by postać wypełniła 3/5 lewej strony kadru

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Urban1994 Zobacz posta
    Panie Marcinie to niech Pan powie co by poprawił - myślę, iż takie przedstawienie jak Pan to widzi pomoże mi w dalszym rozwijaniu swoich umiejętności..
    po pierwsze wymyśliłbym sobie jakiś pomysł na foty, potem znalazł jakąs fajna, mało agresywna miejscówkę w cieniu i eksperymentował. Z ustawieniam modeli, z ustawieniem oswietlenia twarzy, z pomiarem swiatła - starał się wydobyć jakąs plastykę, wyraz z twarzy portretowanych. Pilnował ostrości i kadrował z głową. na poczatek zgodnie z zasadami panującymi w portrecie, potem łamiąc konwenanse. Ale przede wszystkim zaczałbym od pomysłu
    A potem to juz jakos poleci.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •