Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie zdjecia do dokumentow

    witam
    Podaje cel jaki chce osiągnąć: chce wykonać zdjęcie do dokumentów bez większej ingerencji w photoshopie. Dotychczas ustawiałem modela przy ścianie i robiłem zdjęcie błyskając lampa zewnętrzna odpowiednia skierowana najczęściej odbijając od sufitu. Dalsza cześć odbywała się w photoshopie min. nakładanie maski i rozjaśnianie tlą usuwanie cieni itp. Chciałbym w jak największym stopniu skrócić czas od wykonania do wydruku zdjęcia. Jaki sprzęt oświetleniowy polecicie, jakie ustawienie lamp?
    pozdrawiam
    D200......

  2. #2

    Domyślnie

    Nie znam się za bardzo, ale moim zdaniem wystarczyłyby dwie żarówki błyskowe + parasolki, oraz normalna lampa skierowana w sufit i wyzwalająca żarówki przez fotocelę. Ewentualnie można jeszcze z dołu doświetlić blendą, aby podbródek był oświetlony.

  3. #3

    Domyślnie

    zastanawiam sie czy ten zestaw wystarczy pod wzgledem mocy swiatla wystarczy;
    http://allegro.pl/item676993707_zest..._warszawa.html
    D200......

  4. #4

    Domyślnie

    moim zdaniem powinien wystarczyc ... strasznie dużej mocy w takiej fotografii nie trzeba ...

  5. #5

    Domyślnie

    W wielu zakładach do dowodowych wyskakuje córka fotografa z kompaktem, wali po oczach, i drukują. Wyglądasz jak po 3-dniowym przepiciu, okropnie. W urzędzie skanują takie coś i szlus.
    Gdzie te czasy gdy do dokumentów fotograf robił Ci ładny portret... ?
    Canon-Foto-Klub
    C5D, S12-24, C24-70/2.8, C70-200/2.8IS
    Samsung NX10, NX30/2.0, NX18-55 OIS

  6. #6

    Domyślnie

    ja ostatnio robilem rodzince takie zdjecia i moj setup wygladal tak ze osoba siedziala ok 2 m od sciany (bialej),
    na ziemi za osoba stala sb-800 blyskajaca w sciane zeby ja zupelnie wypalic, po mojej lewej stronie (na prawo od fotografowanej osoby)
    na statywie i z parasolka stala druga lampa wyzwalana chinczykami. SB ustawiona byla na fotocele. W pokoju oprocz lampek bylo wieeeeelkie okno
    i od biedy moglem w zastanym robic, ale dzieki lampkom mialem idealnie bielutkie tlo i ladnie oswietlone buzie, obrobka ograniczyla sie praktycznie
    tylko do odpowiedniego wykadrowania fotek i przygotowania 8 szt. na jednym 10x15
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sote Zobacz posta
    ja ostatnio robilem rodzince takie zdjecia i moj setup wygladal tak ze osoba siedziala ok 2 m od sciany (bialej), na ziemi za osoba stala sb-800 blyskajaca w sciane zeby ja zupelnie wypalic, po mojej lewej stronie (na prawo od fotografowanej osoby) na statywie i z parasolka stala druga lampa wyzwalana chinczykami. SB ustawiona byla na fotocele. W pokoju oprocz lampek bylo wieeeeelkie okno i od biedy moglem w zastanym robic, ale dzieki lampkom mialem idealnie bielutkie tlo
    Nie zajmuje sie takimi zdjeciami, ale czy czasami ostatnie przepisy nie reguluja jakos inaczej koloru tla?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Ja podobnie. Jasna ściana albo jednolity koc (zielony,błekitny), potem lampa stojąca na podłodze bijaca prawie w górę ale z odbłysnikiem (tym wystajacym kartonikiem), potem model i ja. Lampa wbydowana z dyfuzorkiem i efekt całkiem przyzwoity. Wszystko robiłem w cls-ie. Trzeba odpowiedniop wszystko zestroić aby nie było cienia rzucanego na ściane przez modela, a jednocześnie by tło nie było zbyt wypalone. Najlepiej aby model był dość daleko od tła/ściany. Czyli CLS i:

    TŁO_____LAMPA________________________MODEL_______ ______________________APARAT

    Wychodzi to tak:Jak się postarasz to wyjdzie Ci lepiej.
    Co do tła, to ma być ono jasne, jednolite ...tutaj prawie. Do dowodów przyjmowali.
    Ostatnio edytowane przez Jolania ; 06-07-2009 o 09:08
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Nie zajmuje sie takimi zdjeciami, ale czy czasami ostatnie przepisy nie reguluja jakos inaczej koloru tla?
    wzorowalem sie na fotkach od "pana fotografa" z mojego miasta, ktorego fotki rodzince nie przypadly do gustu

    Szczerze mowiac czytalem jedynie wytyczne odnosnie fotek do paszportu i tam o ile dobrze pamietam bylo tylko napisane ze tlo ma byc jednolite i osoba nie moze rzucac cienia na tlo.
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sote Zobacz posta
    Szczerze mowiac czytalem jedynie wytyczne odnosnie fotek do paszportu i tam o ile dobrze pamietam bylo tylko napisane ze tlo ma byc jednolite i osoba nie moze rzucac cienia na tlo.
    No tak, tylko ze czarne czy czerwone to tez moga byc jednolite, a takie na pewno nie powinny byc.
    Jakis czas temu mignela mi gdzies dokladna specyfikacja takich zdjec. Z tego co pamietam to byly nawet podane dopuszczalne procentowe wartosci dla tla (podane w procentach, gdzie 100 to czarne, a 0 to biale). Widelki okreslaly to pokrycie tla chyba od kilku do kilkunastu procent. Niestety nie pamietam gdzie to widzialem i jakiego typu zdjec sie to tyczylo (paszportowych, do dowodu, czy wszystkich). Ale jak wspominalem -- nie zajmuje sie takimi zdjeciami -- wiec dokladnie nie zapamietalem. Dlatego tez wlasnie zapytalem o jakies regulacje.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •