jk przeciez to marketing canona jak by 5d byl szybki to nikt nie kupil by tego ich 1d (ten co cyka 8 kl/s i ma cropa 1,3)
Szukaj
jk przeciez to marketing canona jak by 5d byl szybki to nikt nie kupil by tego ich 1d (ten co cyka 8 kl/s i ma cropa 1,3)
d700 d3 14-24 28 35 50 85 135
Wszyscy pisza o klatkach, S5 to sprzet dla uzykownikow S3, czyli ludzi ktorym nie potrzebne jest 5kl/s i dla ludzi ktorzy nie maja jeszcze dobrego sprzetu, a poza klatkami/s licza sie inne pramatry, a z tego co sie oreintuje zwolenikow S3 troche jest,
lubie jak ktos nie ma o czyms pojecia i pisze glupoty
"taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk
nie przesadzajmy bufor 3 zdjeci w s3 i mnie czasem doprowadza do zlosci
d700 d3 14-24 28 35 50 85 135
Niedzwiedz -to Ty te rawy po 25 mega tak seryjnie tłuczesz?
A serio, to fajnie mieć świadomość możliwości aparatu i taki aparat, przyznać jednak muszę że poza sportem (bo "przyroda" po serii ucieknie z lasu raczej), to jakoś trudno mi zastosowania dla "filmowej" prędkości wymyślić...Fotoreporterka prasowa niekoniecznie przecież w rawach i super wielkich dynamikach, więc...Dwanaście fotek w serii 3/s jak dla mnie to nieźle. Przyznaję jednak że funkcja seryjnych zdjęć najbardziej mnie kręciła w pierwszej posiadanej lustrzance AF- Yashica 230 AF- tam było bodaj 1,7/s -więc pewnie jej nie doceniłem
W innych,szybszych sporadycznie włączałem-tzn.tak sporadycznie, że już nie pamietam kiedy w analogu
. W cyfrakach których używam niewiele ponad rok, korzystałem z tej funkcji jedynie dla sprawdzenia, czy jest i działa
)
3x12 to już rolka filmu. Cyfrowa fotografia innymi prawami się rządzi- i już to wiem,bo na cyfrze trzaskam ze 2-3x wiecej ujęć niż kiedyś,ale...Może podpowiecie co warto tak fotografować?I dość serio pytam...
Marek
Zakon Fuji
w sumie mi nie przeszakdza taki uklad szybkosci jednak bufor przydal by sie wiekszy czasem cos sie dzieje krotko , zaczynasz fotografowac , podchodzisz blizej cyk potem tak cyk , znowu sie cos dziej znowu cyk cyk , znowu znowu znowu jak buform masz 3 zdjec to kiepszkomi tylko bufor by sie wiekszy przydal na dzis oczywiscie
d700 d3 14-24 28 35 50 85 135
Wczoraj miałem okazje robic zdjęcia na meczu AZS Poznań - AZS Gorzów wlkp w kosza kobiet. Trzaskałem seryjne moim D70s i brakowało mi kl/s
Obok koleś robił D2h, inny Canonem 1D MII i robiło wrażenie... 8kl/s to jest coś. Inna sprawa, że ja mniej czasu spędziłem na koasowaniu nietrafionych zdjęć
Był też jeden z S3Pro i pompką 80-200 i dawał rade
Mój 70-210F4 jest jednak za wolny do takiej zabawy, sporo zdjęc nie trafionych z ostrością
Myślę, ze takie 5kl/s jak ma D200 wystarczyłoby mi do sportu, niecałe 3kl/s jakie ma D70 to troszkę za mało niestety. A szybkośc opróżniania bufora z Nefów ma znaczenie w takich zdjęciach, parę razy musiałem zaczekać na aparat
Mam wieć kolejny argument na zbieranie na D200, S5Pro jest kuszący, ale jednak za wolny jesli chodzi o kl/s. Wielkośc rawów też jest dobijająca. D80 niestety tez ma "jedynie" 3kl/s, a szkoda, bo sporo tańszy od D200
pozdrawiam, kuba
dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk
fuji wogole na sport nie widze chyba ze z nowa matrycato apart do czegos innego
![]()
d700 d3 14-24 28 35 50 85 135
Więcej kl/s bardzo się przydaje. W sporcie nieraz zrobisz jakieś zdjęcie ale zawodnik ma np. przymknięte oczy albo jakiś grymas niezafajnyna twarzy jak robisz szybką serię to zawsze jest nadzieja, że na którejś klatce będzie OK. Bardzo przydatne jest to też przy fotografowaniu np. tańca. Wiele raz udało mi się uchwycić tancerzy w bardzo ciekawych pozach dzięki szybkiej serii. Przydaje się też do robienia prezentacji np. skoków na desce (snowboardowej) - robisz serię i masz wszystkie fazy skoku. Przykładów oczywiście można dać więcej. W czasach analogu też były szybkie serie ale niestety to bardzo dużo kosztowało w związku z tym zastosowanie nie było tak powszechne jak teraz. Świat nie stoi w miejscu
. Wiele z tych rzeczy można uzyskać bez szybkiej serii ale po co się męczyć skoro........
.
Po za tym ma tu zastosowanie jedna maksyma, coraz bardziej rozpowszechniona w dobie cyfry: "Pstrykaj ile wlezie zawsze coś się wybierze".
Pozdrawiam
Marcin
Skontaktuj się z nami