Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie S5 Pro - dziwny róż/magenta na zdjęciach, problem z matrycą?

    Witam

    Podczas obróbki zdjęć w ACR i wyciąganiu szczegółów ze świateł zauważyłem dziwny, delikatny róż/magente na zdjeciach, w kadrach pionowych jest po lewej stronie natomiast w zdjęciach poziomych na górze, teraz pytanie czy to zaczyna sie problem z matrycą czy moze to moje widzimisie i przewrażliwienie.

    Na moje wygląda na to iż ten róż/magenta wychodzi w najjaśniejszych partiach zdjęcia tak jakby zamiast bieli jest ten dziwny zafarb i zawsze mniej wiecej w tym samym miejscu, reszta zdjecia OK.

    Ponizej jest link do zdjec pokazujacych problem, niektore spesjalnie przyciemnione aby lepiej bylo widac. Katalog ze zdjeciami spakowany WinRAR-em.

    http://odsiebie.com/pokaz/3783673---502b.html
    Nikon D7100 || N 50/1,8 || S 70-300 ||N 18-105/3,5-5,6|| NaneuPro C-200 ||
    "....ograniczenie stwarza mistrza....."

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    Ja bym spróbował zrobić fotkę białej kartki papieru (wyjdzie oczywiście jako szara) ze statywu i na jakimś Tele ( przysłona 8 albo 11) by była równo oświetlona a nie padał przypadkowo cień fotografującego. Potem popatrz się na histogram jakie masz wyniki poszczególnych składowych kolorów. Należało by wykluczy wpływ obiektywu a przede wszystkim jakiś filtrów UV i innych. A więc podepnij inne obiektywy i oceń co się dzieje.
    Miłego dnia

  3. #3

    Domyślnie

    moim zdaniem aparat potrzebuje serwisu. zdjęcia są nie halo. być może i jest to matryca.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawek213 Zobacz posta
    Witam,
    Ja bym spróbował zrobić fotkę białej kartki papieru (wyjdzie oczywiście jako szara) ze statywu i na jakimś Tele ( przysłona 8 albo 11) by była równo oświetlona a nie padał przypadkowo cień fotografującego. Potem popatrz się na histogram jakie masz wyniki poszczególnych składowych kolorów. Należało by wykluczy wpływ obiektywu a przede wszystkim jakiś filtrów UV i innych. A więc podepnij inne obiektywy i oceń co się dzieje.
    Miłego dnia
    Foty robione były N50/1.8 na róznych przysłonach 2.8; 4; 7 i zawsze w tym miejscu wystepuje zabarwienie, dzień przed robiłem foty N 28-80 ( niektore tez mocno przepalone) i nie mialem tego na sigmie 70-300 ( focone duzo wczesniej) rowniez ale to nie oznacza ze obiektyw sie posypał bo co by w obiektywie dawac takie zabarwienie w jednym miejscu skoro UV załozony od nowosci słoika i nigdy az do teraz nie bylo czegos takiego.
    Nikon D7100 || N 50/1,8 || S 70-300 ||N 18-105/3,5-5,6|| NaneuPro C-200 ||
    "....ograniczenie stwarza mistrza....."

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michal8791 Zobacz posta
    Foty robione były N50/1.8 na róznych przysłonach 2.8; 4; 7 i zawsze w tym miejscu wystepuje zabarwienie, dzień przed robiłem foty N 28-80 ( niektore tez mocno przepalone) i nie mialem tego na sigmie 70-300 ( focone duzo wczesniej) rowniez ale to nie oznacza ze obiektyw sie posypał bo co by w obiektywie dawac takie zabarwienie w jednym miejscu skoro UV załozony od nowosci słoika i nigdy az do teraz nie bylo czegos takiego.
    No faktycznie dziwne.. Osobiście nie wiem ale jak coś już będziesz wiedział podaj co było przyczyną. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia..

  6. #6

    Domyślnie

    faktycznie dziwne, niestety chyba coś z aparatem...
    ale po oglądnięciu exifa nasunęły mi się następujące sprawy:
    1. pomiar światła masz punktowy - spot. Spróbuj dla testu ustawić na matrycowy (matrix) czy problem tez wystąpi
    2. w części parametrów raf-a suwak "tint" masz ustawiony na 0. Moja wątpliwość jest taka - czy plik prosto z aparatu tez tak miał, a jeżeli nie to czy na samym początku obróbki zaraz po otwarciu plik też miał takie "dziwne" kolorki? Osobiście staram się nie ruszać tego suwaka, bo bardzo łatwo (np przesuwając go o 2 punkty) skopać fotkę
    to tyle, życzę powodzenia
    S5Pro;D70;G12;AFS 17-55 2.8 DX;AF 35-70D 2.8;AF 50 1.8;AF 85 1.8;AF 80-200 2.8;Kenko 25mm;SB 600
    Pentax ME super;Pentacon 29 2.8;Pentax-M 50 2.0;Tamron 105 2.5

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek_em Zobacz posta
    faktycznie dziwne, niestety chyba coś z aparatem...
    ale po oglądnięciu exifa nasunęły mi się następujące sprawy:
    1. pomiar światła masz punktowy - spot. Spróbuj dla testu ustawić na matrycowy (matrix) czy problem tez wystąpi
    2. w części parametrów raf-a suwak "tint" masz ustawiony na 0. Moja wątpliwość jest taka - czy plik prosto z aparatu tez tak miał, a jeżeli nie to czy na samym początku obróbki zaraz po otwarciu plik też miał takie "dziwne" kolorki? Osobiście staram się nie ruszać tego suwaka, bo bardzo łatwo (np przesuwając go o 2 punkty) skopać fotkę
    to tyle, życzę powodzenia
    Dzisiaj oddałem aparat do reklamacji jak tylko cos wiecej bede wiedział to napisze.

    1. Probowałem na innych metodach pomiary swiatła i bbyło podobnie, najdziwniejsze jest to ze czasem jest to bardziej widoczne czasem mniej .
    2. w ACR-rze probowałem na różnych ustawieniach tego suwaka czy to w predefiniowanych balansach bieli czy ustawiajac samemu i tak czy siak to zabarwienie wystepuje. Probowałem nawet ustawiac WB na cos białego na fotce ale magenta wyłaziła, przykładem jest fota z moim synem i traktorkiem , tam balans bieli był ustawiany na białe kolo od zabawki i przy wyciaganiu ze swiatał to cholerstwo wylazło.
    Nikon D7100 || N 50/1,8 || S 70-300 ||N 18-105/3,5-5,6|| NaneuPro C-200 ||
    "....ograniczenie stwarza mistrza....."

  8. #8

    Domyślnie

    iii jak tam, kiedy planowana odpowidź z serwisu/sklepu?

  9. #9

    Domyślnie

    Rowny tydzien jak oddałem aparat do naprawy zadzwonilem do sklepu zeby sie dowiedziec co i jak i okazuje sie ze sklep aby przyspieszyc naprawe zamiast oddac puszke do naszgo krajowego serwisu wysłał do swojego przedstawiciela w niemczech ( aparat pochodził z dystrybucji niemieckiej) aby ten przekazał go do serwisu niemieckiego ale jeszcze nie maja odpowiedzi co i jak.
    Obiecuje ze jak tylko cos sie dowiem to napisze.
    Nikon D7100 || N 50/1,8 || S 70-300 ||N 18-105/3,5-5,6|| NaneuPro C-200 ||
    "....ograniczenie stwarza mistrza....."

  10. #10

    Domyślnie

    bo nie ma w polsce autoryzowanego serwisu fuji ktory zajmuje sie lustrami
    wpisz 🐒i foto ale nie taką małpę jak w zoo tylko taką jak w emajlu
    ŚREDNI FORMAT jest tylko średni MIKRO CZTERY TRZECIE jest mikro KROP to wycinek całości PEŁNA KLATKA jest najlepsza bo jest pełna

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •