Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Monitor do projektowania web i dtp

    Witam serdecznie..

    Nie jestem fotografem, mimo ze lubie czasem sobie pstryknac

    Interesuje mnie zakup monitora, jako drugi.. bo po zmianie sprzetu z pieca na apple MacBook, monitor juz jest niezbedny, a pod crt nie chce podlaczac MB.

    Monitor sluzylby tylko do celow zawodowych, dtp, webdesign... animacje i film. Od czasu do czasu obejrzec na nim film.. chociaz niekoniecznie bo w koncu od tego jest tv lcd.

    Rozgladam sie troszke po forach i zaczytuje. Interesuje mnie Eizo cg211w, NEC 2190UXi ( o tym wyczytalem tutaj w watku archiwalnym...). Chcialbym aby Panstwo mi doradzili, na zakup przeznaczyc chce kwote do 4k zl. Oczywiscie nie jest to pilna sprawa, ale chcialbym na przelomie 2009/2010 roku cos juz kupic, moze na swieta

    Pozdrawiam
    Michal

  2. #2

    Domyślnie

    Eizo CG211W to ideał, niestety ma to swój wyraz w cenie

    Sam pracuję na NEC 2190UXi i jest to jedyna niedroga alternatywa dla CG211W o podobnych parametrach. Zakładany budżet 4000 wystarczy na zakup panelu i kolorymetru i1 LE potrzebnego do jego kalibracji.

  3. #3

    Domyślnie

    A co moze mi Pan napisac na temat Eizo ce210w? Jest nadal produkowany?

  4. #4

    Domyślnie

    To mały, panoramiczny monitorek, nie jest już produkowany. Ogólnie bez fajerwerków.

  5. #5

    Domyślnie

    czyli odpada..

    A ten NEC, wyczytalem ze ciezko go dostac bez wad typu pixele martwie itp.. Co moze mi Pan powiedziec o tym produkcie od tej strony ? moze do tego czasu CG211w stanieje..

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez visualtouch Zobacz posta
    A ten NEC, wyczytalem ze ciezko go dostac bez wad typu pixele martwie itp.. Co moze mi Pan powiedziec o tym produkcie od tej strony ? moze do tego czasu CG211w stanieje..
    Neca trzeba przebierać. Jak się utrafi dobry to klękajcie narody. Eizo jest dobre od pierwszego strzału. Bez żadnego przebierania charakterystyka jasności jest idealna, żadnych banalnych defektów. Gdyby decydował się Pan szybciej, w tej chwili jest promocja tu i ówdzie na CG210N. To bardzo podobny model do CG211, a znacznie tańszy.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety pierwszym zakupem na ktory zarobic chcialbym, to spelnienie marzen i kupno Japonskiej zabawki CRX Cyber w koncu na przyjemnosci czas.. a monitor wlasnie na przelomie roku. Faktycznie cenowo jest duza roznica, ale nadal oba sa nad budzetem.. niestety. A moze calkiem cos innego Pan zaproponuje? Osobiscie malo narazie publikuje projektow, ale z czasem chce to zmienic, a kupno monitora lepszego to juz wydatek na jakis czas.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez visualtouch Zobacz posta
    Witam serdecznie..

    Nie jestem fotografem, mimo ze lubie czasem sobie pstryknac

    Interesuje mnie zakup monitora, jako drugi.. bo po zmianie sprzetu z pieca na apple MacBook, monitor juz jest niezbedny, a pod crt nie chce podlaczac MB.

    Monitor sluzylby tylko do celow zawodowych, dtp, webdesign... animacje i film. Od czasu do czasu obejrzec na nim film.. chociaz niekoniecznie bo w koncu od tego jest tv lcd.

    Rozgladam sie troszke po forach i zaczytuje. Interesuje mnie Eizo cg211w, NEC 2190UXi ( o tym wyczytalem tutaj w watku archiwalnym...). Chcialbym aby Panstwo mi doradzili, na zakup przeznaczyc chce kwote do 4k zl. Oczywiscie nie jest to pilna sprawa, ale chcialbym na przelomie 2009/2010 roku cos juz kupic, moze na swieta

    Pozdrawiam
    Michal

    A może coś z tych:
    http://www.zoom.idg.pl/news/346874.html
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Troszkę drogie, a do multimediów niekoniecznie najszczęśliwsze rozwiązanie.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Wągrowiec
    Posty
    202

    Domyślnie

    NEC MultiSync P221W - panel S-PVA, 10 bitowa tablica LUT umożliwiająca 10 bitową korekcję krzywej gamma, ale trzeba skalibrować.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •