Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Cactus Mod (większy zasięg w chińskich wyzwalaczach)

    Aż dziwne, że jeszcze tu o tym nie było :] Kiedyś już o tym czytałem, ale dopiero wczoraj zabrałem się do roboty.
    Modyfikacja dotyczy wyzwalaczy radiowych Cactus V1(PT-04), V2/V2s lub podobnych o tej samej konstrukcji.
    Chodzi o dolutowanie antenki o odpowiedniej długości (najlepiej równej długości fali). Radia te działają na częstotliwości 433Mhz, czyli długość fali wynosi 300/433=0,69m=69cm. Trudno jednak byłoby zmieścić tam 69cm kabla, więc można dać 1/4, u mnie jednak pogarszało to zasięg do około 2cm(!). Dolutowałem więc drucik o długości równej 1/8 długości fali, czyli 8,6cm. Zasięg zwiększył się znacznie, wyzwalacze działają stabilnie nawet na odległość ok. 10m i przez 4 ściany.
    Antenkę należy dolutować w miejsce oznaczone "TR2" na płytce urządzenia. Wygląda to tak:
    zdjęcie z flickra

    Można albo zwinąć kabel w spiralkę i zamknąć wewnątrz obudowy, albo wyprowadzić ją jakoś poza obudowę, tak jak zrobiłem ja. U mnie wygląda to tak:

    Mam nadzieje, że napisałem to zrozumiale

  2. #2
    Nikon D200+Grip i Nikon F65|N50 f1,8|N18-70|S70-300 APO DG|Nikon SB-600| DELTA DRF-14| -= Moja Galeria FOTO =-

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •