Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Upgrade statywu

  1. #1

    Domyślnie Upgrade statywu

    Jestem posiadaczem statywu Slik 300dx z głowicą 3d. Ostatnio pojawił się problem gdy zacząłem focić panoramy. Mam problem z wypoziomowaniem statywu. Mój zestaw nie posiada poziomicy. I teraz pytanie jak wzbogacić mój statyw w poziomicę. Spotkałem się z poziomicami montowanymi np. w miejscu lampy błyskowej. Są też szybkozłączki z poziomicą ale wydaje mi się to kiepskim pomysłem bo wypoziomuje aparat nie statyw. Może macie jakieś pomysły/doświadczenia własne w takim temacie. Samoróbki też mile widziane. Dodam, że nie mam ochoty na zmianę statywu.
    Czymtasem... pozdrawiam bombelkowo

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepszym rozwiązaniem jest poziomica montowana w sankach lampy aparatu. Pomimo poziomic w statywie i głowicy również wsadzam poziomicę w sanki, wtedy mam pewność właściwego wypoziomowania aparatu.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Do kompakta to się może nada, ale ja lustra na tym bym nie postawił ( jak dla mnie wygląda za mało masywnie, ale w rękach nie miałem ). Poziomica na sankach daje dużo dokładniejszy odczyt bo w dwóch płaszczyznach, tutaj będzie tylko przybliżony odczyt w zależności od wielkości skali i pęcherzyka.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Do kompakta to się może nada, ale ja lustra na tym bym nie postawił ( jak dla mnie wygląda za mało masywnie, ale w rękach nie miałem ). Poziomica na sankach daje dużo dokładniejszy odczyt bo w dwóch płaszczyznach, tutaj będzie tylko przybliżony odczyt w zależności od wielkości skali i pęcherzyka.
    Masz rację ale pytanie co dokładnie ma ta tym czymś stać. Jakby nie patrzył jest to jakaś alternatywa w wersji minimum. Swoja drogą ten program dodawany do tego cuda jest fajny. Używałem i podobały mi się efekty.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Masz rację ale pytanie co dokładnie ma ta tym czymś stać. Jakby nie patrzył jest to jakaś alternatywa w wersji minimum. Swoja drogą ten program dodawany do tego cuda jest fajny. Używałem i podobały mi się efekty.
    Za takie pieniądze, to może faktycznie spróbować bo program sam nie wychodzi drogo.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Najlepszym rozwiązaniem jest poziomica montowana w sankach lampy aparatu. Pomimo poziomic w statywie i głowicy również wsadzam poziomicę w sanki, wtedy mam pewność właściwego wypoziomowania aparatu.
    No właśnie nie jestem o tym przekonany. Mając poziomicę na aparacie mogę wypoziomować aparat za pomocą głowicy... Dobre to w przypadku gdy robię jedno zdjęcie. W przypadku panoramy muszę wypoziomować oś obrotu głowicy. No chyba, że ja czegoś nie rozumiem.

    Ja właśnie myślałem o poziomicy jak ta bombelkowa montowana na statywie.
    Czymtasem... pozdrawiam bombelkowo

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Koholik Zobacz posta
    No właśnie nie jestem o tym przekonany. Mając poziomicę na aparacie mogę wypoziomować aparat za pomocą głowicy... Dobre to w przypadku gdy robię jedno zdjęcie. W przypadku panoramy muszę wypoziomować oś obrotu głowicy. No chyba, że ja czegoś nie rozumiem.

    Ja właśnie myślałem o poziomicy jak ta bombelkowa montowana na statywie.
    Już wiem o co Ci chodzi.
    Właśnie za pomocą poziomicy na sankach wypoziomujesz dokładniej aparat, bez względu jak będzie stał statyw. Zablokujesz kulę głowicy, później pozostanie Ci tylko oś obrotu.

  9. #9

    Domyślnie

    Wracam do tematu. Rozwiązanie już jest po kilku plenerach i co najważniejsze sprawdza się dobrze.

    Lekko "popsuta" poziomica z marketu budowlanego, plastyczny klej i wygląda to tak..

    Czymtasem... pozdrawiam bombelkowo

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •