Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie ktoś używa Eizo flexscan 1921?

    Witam,
    mam okazje kupić flexscan 1921 za połowe ceny w tym tygodniu i zanim to zrobię chciałem zapytać czy ktoś go żywał i jakie wrażenia, czy jest wadliwy itp. na co zwracać uwagę ponieważ dostanę go bez gwarancji (z anglii), mam tez do wyboru nec 2070nx troche taniej lecz najpierw wolę się poradzić Was, głownie zajmuje się obróbką fot i nauką flash'a a jak już w cos gram to w PES'a więc myśle że ze smużeniem nie będzie problemów

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    1921 nie mam, ale mam 1931 - jeśli to coś pomoże to wg mnie monitor jest bardzo fajny pod każdym względem a przesiadłem sie na niego w zeszłym roku prosto z CRT-ka. Nie zauważyłem niczego co by mnie raziło w stosunku do kineskopowca pod względem obrazowania, choć różnice napewno są, zależy od wymagań. Monitor ten też dobrze wygląda z cienką ramką. Ma czujnik natężenia światła, jak jest ciemno to sie przyciemnia żeby nie prało po oczach. Graczem nie jestem, ale w coś tam grałem i nic złego nie zauważałem (ale nie wiem czy 1921 ma taki sam czas reakcji). Co do trwałości - mam go ponad rok, codziennie chodzi po kilka godzin i absolutnie nic, nigdy nie "pisnął" żadnego złego słówka.
    Monitory Eizo z tego co wiem przechodzą wymagające normy jakościowe, a na matrycach PVA hotpixele sa chyba dosyć żadkie. Nie wiem jak sprawdzać używki, można by go odpalić na obrazie zielonym, czerwonym, niebieskim i białym czy nie ma żadnych artefaktów. Czy cos nie buczy podczas pracy..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Witam,
    mam okazje kupić flexscan 1921 za połowe ceny w tym tygodniu i zanim to zrobię chciałem zapytać czy ktoś go żywał i jakie wrażenia, czy jest wadliwy itp. na co zwracać uwagę ponieważ dostanę go bez gwarancji (z anglii), mam tez do wyboru nec 2070nx troche taniej lecz najpierw wolę się poradzić Was, głownie zajmuje się obróbką fot i nauką flash'a a jak już w cos gram to w PES'a więc myśle że ze smużeniem nie będzie problemów
    S1921 to bardzo dobry monitor do obróbki fotek, nie gorszy niż jego następcy - S1931 i S1932. Monitor jest dużo lepiej zlinearyzowany i równomierniej podświetlony niż NEC 2070NX - mimo, iż ten ostatni jest na matrycy S-IPS, która ma swoje atuty.

    Na smużeniu i lagach się nie znam, więc się nie wypowiem - ale wątpię, by mogły stanowić problem.

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki, właśnie go dostałem, na razie jest super, w czwartek bedzie u mnie Jacek Zet i bedziemy go testowac

  5. #5

    Domyślnie

    świetny monitor - mam co prawda 1931 ale ten Twój tez powinien być rewelacyjny. Grac można, filmy oglądac równiez. Do zdjęc jest jak dla mnie super - po przesiadce z lapka HP

  6. #6

    Domyślnie

    ja mam 1921 i jestem bardzo zadowolony
    smużenia i lagów nie zauważyłem
    body | stałki | 3xSB | 5xYN | RF-602 | Pixel King |

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam dwie sztuki jeszcze starszej wersji - L768 i jakos mi nie jest pilno do zmian

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar kemot
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Również używam 1921 i jestem bardzo zadowolony. W necie jest sporo opini nt L768,1921,1931 i raczej wszystkie pozytywne.
    Polish my lens girl oooahh polish my lens girl ohh-ahh polish my lens ...

  9. #9

    Domyślnie

    Mam 1721 (różnica głównie w wielkości ekranu). Kolory o ogólna jakość obrazu - rewelacja (opinia amatora). Ma wystarczająco niski poziom minimalnej jasności, aby można było pracować w całkowitej ciemności bez większego wypalania oczu (do czego mają tendencję najtańsze monitory). Nie ma on dopalacza, więc występuje lekkie smużenie, nawet przy płynnym przewijaniu tekstu, ale można się przyzwyczaić.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Byłem u Wolanda, oglądałem go.
    Przypisaliśmy aplikacje do trybów pracy. Do grafiki - sRGB, do Worda - txt.
    Przełanczając okna wyraźnie widać, że praca z tekstem jest inna - kontrast siadł (i OK, nie męczy oczu). Ale "kartka" nie jest szarawa, a żółtawa.
    Z jednej strony - to nie zdjęcia, więc o kolor nie chodzi i nie przeszkadza, ale z drugiej - skalibrowany monitor jak świeci słabiej to powinien chyba sobie skompensować to słabsze świecenie i "ściągnąć" żółty.
    Czy tez tak macie?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •