Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: 2 pytania, D40

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Heh jedyny problem z ta Sigma to AF ktory jest wolny i ma problemy na dlugim kiju......wiec do sportu to raczej nie bardzo.....
    ... szczgólnie na D40, który nie ma śrubokręta.
    Jacek

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    ... szczgólnie na D40, który nie ma śrubokręta.
    Pewien nie jestem ale te Sigmy maja silnik mechaniczny wbudowany i wspolpracuja z D40-D5k z tym ze AF dziala slabo....znam osobke ktora ma D40 i wlasnie ten obiektyw......AF dziala tyle ze jest powolny.....

  3. #3

    Domyślnie

    na początek wystarczy 55-200VR zmieści się w budżecie, AF w miarę znośny w całym zakresie, ostrość do przyjęcia - tylko ciemny drań - na pewno szybszy niż sigma 70-300. W tych pieniądzach raczej nic innego sensownego nie da się wymyśleć.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokrates Zobacz posta
    na początek wystarczy 55-200VR zmieści się w budżecie, AF w miarę znośny w całym zakresie, ostrość do przyjęcia - tylko ciemny drań - na pewno szybszy niż sigma 70-300. W tych pieniądzach raczej nic innego sensownego nie da się wymyśleć.
    Posiadam 55-200VR i sobie chwalę

  5. #5

    Domyślnie

    fushiro, a ci fotografowie robią zdjęcia w okularach, czy je zdejmują [pewnie to drugie, bo jak inaczej]? Bo mnie zastanawia, czy da się robić zdjęcia bez okularów i widać wyraźnie, czy da się robić w okularach, przystawiając oko w 'okularze' , do wizjera, o którą wersję ci chodziło? To pewnie głupio brzmi, ale chcę się dowiedzieć , a nie mam jak sprawdzić, bo nie mam sprzętu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ogonowa Zobacz posta
    fushiro, a ci fotografowie robią zdjęcia w okularach, czy je zdejmują [pewnie to drugie, bo jak inaczej]? Bo mnie zastanawia, czy da się robić zdjęcia bez okularów i widać wyraźnie, czy da się robić w okularach, przystawiając oko w 'okularze' , do wizjera, o którą wersję ci chodziło? To pewnie głupio brzmi, ale chcę się dowiedzieć , a nie mam jak sprawdzić, bo nie mam sprzętu.
    Pytaj śmiało. Po to mamy forum Prosiłbym tylko o poprawną pisownię, bo ciężko się to czyta.

    Przez wizjer widzisz świat dokładnie takim samym jak bez wizjera, ergo skoro bez okularów widzisz słabo, to przez wizjer bez okularów również będziesz widziała słabo. Tak jak napisałem wyżej - fotografuję w okularach, tak jak wielu innych i w żaden sposób nie odczuwam dyskomfortu. Jedyną minimalna niedogodnością może być boczne światło. Nosząc okulary nie da się idealnie spasować łuku brwiowego z gumowa osłoną wizjera. No, ale to tak jak w życiu. Bez okularów byłoby łatwiej również ze wszystkim innym.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Wschód/Południe PL
    Posty
    2

    Domyślnie

    Też mam wadę wzroku, a ponieważ fotografuję bardzo często ptaki nie mam innego wyjścia niż okulary - nie wyobrażam sobie zdejmowania okularów po zauważeniu ptaka i nadążenia z naciśnięciem spustu migawki. Przypuszczam, że z fotografią sportową będzie podobnie. Natomiast nie widzę przeciwwskazań do spokojnego dostosowania korekcji wady wzroku i kadrowania architektury, krajobrazu itp. (o ile oczywiście zakres korekcji w okularze jest wystarczający).

    Pozdrawiam i przy okazji witam wszystkich jako nowy użytkownik forum

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •