Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Panorama

  1. #11

    Domyślnie

    Bardzo ładna ta panorama. Przynajmniej w wersji pomniejszonej nie widać braków, które może wyszłyby w wersji 100%.

    Jeśli narzekacie na beczkę przy składanej panoramie, to zapomnijcie o tym, że jej nie będzie przy obiektywie szerokątnym.
    Cały czas nie mogę się nadziwić, że wspomina się o tym nieszczęsnym 10-20. Pewnie to szkoła jednej takiej "panieny z DFV".
    W razie wątpliwości polecam ćwiczenie tego samego tematu przy ogniskowych np. 30 mm i potem 50 mm.
    Sebastian

  2. #12

    Domyślnie

    S_Beast - co do beczki to pewnie jakaś zawsze będzie, ale da się ten efekt na pewno zminimalizować robiąc odpowiednie zdjęcia. W tym moim przypadku na pewno nie były zrobione optymalnie - choćby dlatego, że wszystko zrobione zostało z ręki. Tak gwoli technicznego uzupełnienia to na całość weszło jakieś 7 kadrów przy około 50% nakładaniu na ogniskowej około 35 mm.

    A co do Sigmy to ja osobiście nie wiem co to za "paniena z DFV", ba nie wiem nawet co to DFV ale to szkło jest dla mnie (i jak widać nie tylko dla mnie) dość interesujące do zastosowań krajobrazowych. I nikt tu chyba nie miał na myśli, że jest to szkło do panoram, a jedynie zostało tu przez chłopaków przywołane w kontekście możliwości objęcia całości. Co do tego, że obrazek zrobiony na 10 mm z jednej klatki, a panorama złożona z kilkunastu klatek na np. 50mm da zupełnie inny efekt to chyba nikt nie ma wątpliwości.

    Tak czy inaczej cieszę się, że Ci się podoba

  3. #13

    Domyślnie

    no właśnie ... nie było moim celem wznosić na piedestały S10-20 .. mam wyrobione zdanie na jej temat ale tutaj owe szkło przywołałem tylko i wyłącznie aby wspomnieć moje fotoprzygody z tym miejscem. Na 10mm nie próbowałem nawet tworzyć panoram (chyba mija się to celem) - ja preferuję okolice 20-40 mm w pionowych ujęciach
    zaskoczę Was: lubię robić zdjęcia !!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •