Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kolejne?

  1. #1
    bandzior
    Gość

    Domyślnie Kolejne?

    To poproszę teraz o sensowną krytykę


  2. #2

    Domyślnie

    Jak dla mnie zbyt dużo nieba, na którym nic się nie dzieje i jest zbędne (w obecnym stanie) w kompozycji (wzrok lata po pustce i szuka punktu zaczepienia). Co innego gdyby tam były jakieś chmurki, chocby niewielkie (nie mówię już o chmurzyskach na których widok geba się cieszy )
    Światełko całkiem całkiem (chyba niskie słońce?) - trawska ładnie oświetlone, a pierwszy plan w cieniu.

  3. #3

    Domyślnie

    obciąć z połowę nieba, trochę mi szerokości brakuje, próbowałbym zrobić z tych okrągłych liści jakiś mocniejszy pierwszy plan. zdjęcie jest trochę o wszystkim i o niczym bez mocnego pierwszego planu. wyostrzyłbym również odrobinę te rośliny po prawej i lewej ale bez zbytniej przesady.

  4. #4

    Domyślnie

    ale to zdjecie jest duzo lepsze, do uwag dorzucę trochę chłodną tonację ale to szczegół

  5. #5
    bandzior
    Gość

    Domyślnie

    No cóż dziękuję za twórczą krytykę. Wystawie następne. Mnie się wydawało że tamto było lepsze ale cóż każdy jest omylny

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bandzior Zobacz posta
    (...)Mnie się wydawało że tamto było lepsze ale cóż każdy jest omylny
    Nie tyle omylny, co każdy ma inny gust... Jedni lubią kiczowate zachody słońca, z płaskimi jak tapeta konturami krzaczorów, inni bardziej twórcze widoki.

    Sam zaczynałem od takich pstryków jak ten Twój z zachodem nad jeziorkiem (LINK). Zostałem wówczas stosownie pouczony by wrócić z tej zdradliwej drogi. Lekcję przyjąłem z pokorą, choć z racji braku odpowiedniego sprzętu i czasu przestałem focić krajobrazy i rzadko bywam w tym dziale.

    Zachód słońca i makro kwiatów to są IMO "tanie samograje"... Liczy się pomysł i przekaz jaki ma zdjęcie a nie zwykłe efekciarstwo.
    Nikon D80 + Nikkor 50 mm/1,8 + marzenia o kolejnych szkiełkach

  7. #7
    bandzior
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego dziękuję bardzo za ocenę. Będę pracował nad tym dalej. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •