Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie jeden z tych trzech UV, tylko który?

    Witajcie kochani
    Chcę kupić sobie filtr UV do mojego D50 z 18-70, czyli 67mm, doradzicie który wybrać??? i żeby oryginalny dekielek się trzymał
    Oto moje propozycje:
    • B+W UV MRC czyli taki (jeśli będzie przez Was mocno lobbowany to w ostateczności mogę dołożyć trochę więcej kasy niż planowałem na początku )
    • B+W UV NC czyli taki
    • MARUMI UV WPC czyli taki

    Z góry ślicznie dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    stawiam na marumi...marumi jest bdb jakości ze świetnyumi powłokami, więc dla większości fotografujących wzupełności wystarczy, a jeśli już szarpać się na coś drogiego, to już na heliopana...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #3

    Domyślnie

    o cześć Alf, sorry, że tak publicznie ale wcześniej wysłałem Ci maila, zastanawiam się, czy on w ogóle doszedł
    Holender no, B+W też mówią, że bardzo dobre, ten B+W MRC nie będzie lepszejszy
    Dzięki

  4. #4

    Domyślnie

    gdyby ustawić w kolejności jakościowej to b+w znajdzie się tuż nad marumi, a na samym szczycie heliopan, więc albo ekonomicznie marumi WPC, albo heliopan

    [ Dodano: Czw 21 Wrz, 2006 ]
    a...emilek doszedł, ale na pocztę odpisuję nocami, jak znajdę trochę czasu, czyli tego czego najbardziej brak :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    ja bym proponowal B+W MRC, ale taniej dostaniesz go w tu

  6. #6

    Domyślnie

    za ALFem - jako numer jeden ustawiłbym Heliopana, jednak biorąc pod uwage
    klase Twojego obiektywu - nie wpadałbym w amok pójscia na całosć. Pomijam fakt
    ze najlepiej byłoby ( dla jakości zdjeć) gdybyś nie zakładał żadnego filtra, no ale
    powiedzmy że masz obsesje uszkodzenia soczewki więc kup wymieniony MARUMI WPC.
    jednak ma wiecej powłok niz zwykły B+W a w digitalu to istotne. Nie ma sensu
    przesadnie inwestowac w filtr tej średnicy - bo nawet jak kiedyś kupisz jakieś extra szkło
    to bedzie miało na bank inna średnicę filtra i tego i tak nie wykozystasz. Do tego obiektywu
    Marumi WPC bedzie jak najbardziej odpowiedni.
    Heliopany kupiłem dopiero jak wydałem 12 tys na dwa szkła i to tylko dla tego, że miałem
    nocne koszmary iz zarysowałem soczewke co jak wiem z paroletniego doświadczenia
    jest raczej niewykonalne, no ale skoro teraz śpię spokojniej to te kilkaset złotych za tą
    "terapie" było warto, aczkolwiek nie jestem pewien do końca czy te heliopanki nie maja
    wpływu na ostrość - aczkolwoet ponoć to właśnie jedyne filtry które nie "zmiękczają"
    obrazu i to było argumentem na tak przy ich zakupie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •