Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: nikkory i BF/FF

  1. #11

    Domyślnie

    A nie macie wrażenia, że BF/FF w Nikkorach to trochę temat zastępczy, coś jak świńska grypa czy globalne ocieplenie? Przez tyle lat istnienia Nikona nie było problemu, a teraz nagle jest? Chyba że coś przeoczyłem (nie mówię o szkłach innych producentów podłączanych do Nikona). "Kilka" szkiełek Nikona przewinęło się u mnie na "kilku" puszkach, nigdy się nie spotkałem z tym problemem. Może mam szczęście.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  2. #12

    Domyślnie

    Akurat napisałem na ten temat w dziale D , może macie pomysł bo mnie brak , o co w tym wszystkim chodzi
    Wychodzi na to że puszka i szkło może być OK , ale tylko w jednej konfiguracji ?
    Ostatnio edytowane przez maciej007 ; 26-01-2010 o 18:30

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciej007 Zobacz posta
    Wychodzi na to że puszka i szkło może być OK , ale tylko w jednej konfiguracji ?
    Co by było troszeczkę bez sensu, jak ktoś używa sporej ilości szkieł i kilku body...
    Stąd moja teza, że to temat nieco wyssany z palca (być może na dnie tej legendy jest kilka rzeczywistych przypadków BF/FF, które po prostu były wadami fabrycznymi, jak każde inne).
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Co by było troszeczkę bez sensu, jak ktoś używa sporej ilości szkieł i kilku body...
    Stąd moja teza, że to temat nieco wyssany z palca (być może na dnie tej legendy jest kilka rzeczywistych przypadków BF/FF, które po prostu były wadami fabrycznymi, jak każde inne).
    Sensu brak to fakt jak i obiektywów z BF/FF , może ktoś wyjaśni optycznie jak obiektyw może wytworzyć BF/FF.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurasss1 Zobacz posta
    Reanimuje wątek ponieważ przymierzam się do zakupu 85 1.8D.
    Generalnie chciałbym spytać o podatność tego obiektywu na FF. Czy to prawda ?
    Optyczni straszą i zastanawiam się czy im wierzyć.
    U niego af jest taki ze sie lubi gubic zwlaszcza jak portretowany oddalony. No i o przeostrzaniu zapomniec mozna. Jak sie nie boisz mf bierz Samyanga/Falcona - dodatkowe 1.4, duzo lepsza jakosc do 2.5, ladniejszy bokeh(imho)i cena duzo nizsza.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciej007 Zobacz posta
    Sensu brak to fakt jak i obiektywów z BF/FF , może ktoś wyjaśni optycznie jak obiektyw może wytworzyć BF/FF.
    To akurat proste. Silnik wbudowany lub obiektyw napędzany przez "śrubokręt" dostaje komendę "kręć się" w okreslonym kierunku o zadaną wartość, wcześniej zmierzoną przez układ "małe lusterko" - elektronika body i zatrzymuje się po wykonaniu okreslonego cyklu.
    Błędy w kącie nachylenia lustra - słynne dwie śruby imbusowe + mechanizm obrotowy i oprogramowanie szkła (często upgradowane na BF FF) powoduje wynikowy BF lub FF.
    Body nie mierzy powtórnie odległości przy podniesionym lustrze jak jest wykonywane już zdjęcie.
    Dlaczego obiektyw może powodować BF lub FF? Różne oprogramowanie silników krokowych i różna konstrukcja napędu AF - Nikon nie udostępnia producentom niezaleznym softu i mechaniki, stąd przypadłość u Nikkorów jest nikła.
    Historycznie, zjawisko BF FF występowało ZAWSZE, ale kto przy kliszy to "widział" ?
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Czyżowice
    Posty
    126

    Domyślnie

    Też mi sie zdawało że BF/FF to przy stałkach nikona rzadki temat (miałem tylko kit 18-70). Decydując się na zakup obiektywu 35/2 znalazłem opinie, że ten obiektyw to raczej pewny pod tym względem. Zamówiłem przez internet w sprawdzonym sklepie no i zonk, BF że, aż na monitorku aparatu widać (podobnie zachowywał się z S5pro). Ale bez problemu wymieniłem na inną sztukę (zaleta zakupu przez internet)i już jest OK. Po tej przygodzie myślę że nie ma obiektywów 100% pewnych trzeba tylko zachować zdrowy rozsądek przy testowaniu.
    X-E2, 18/2 ; benro 550EX-BH-1

  8. #18

    Domyślnie

    Witam.

    IMO to problem z BF/FF wynika teraz stad ze obiektywy juz nie przechodzą tak rygorystycznych testow
    jak kiedys, poza tym rzadkoscia sa obiektywy metalowe, wiekszosc to plastic fantastic, a co za tym idzie
    plastik ma pewnie mniej dokladne spasowanie niz metal.

    Latwiej producentowi jest wymienic 5% ze sprzedanych przykladowo 100 tys obiektywow, niz
    nie wymieniac a sprzedac tylko 20 tys obiektywow.

    Ale to tylko moje domysly

    Pozdrawiam
    AK

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MYSZ Zobacz posta
    To akurat proste. Silnik wbudowany lub obiektyw napędzany przez "śrubokręt" dostaje komendę "kręć się" w okreslonym kierunku o zadaną wartość, wcześniej zmierzoną przez układ "małe lusterko" - elektronika body i zatrzymuje się po wykonaniu okreslonego cyklu.
    Błędy w kącie nachylenia lustra - słynne dwie śruby imbusowe + mechanizm obrotowy i oprogramowanie szkła (często upgradowane na BF FF) powoduje wynikowy BF lub FF.
    Body nie mierzy powtórnie odległości przy podniesionym lustrze jak jest wykonywane już zdjęcie.
    Dlaczego obiektyw może powodować BF lub FF? Różne oprogramowanie silników krokowych i różna konstrukcja napędu AF - Nikon nie udostępnia producentom niezaleznym softu i mechaniki, stąd przypadłość u Nikkorów jest nikła.
    Historycznie, zjawisko BF FF występowało ZAWSZE, ale kto przy kliszy to "widział" ?
    I z tym zgadzam się w 100% .Nareszcie ktoś na temat BF/FF napisał z sensem , przyznaję "letko" prowokowałem temat . Dziwne ale w większości opisów czy szukania winnych prawie w 100% obarczany "wadą " lub "winnym" jest szkło.Nawet jeśli opisujący podają że szkło w ich body "ma" BF/FF a na innym body nie ! Cudowne ozdrowienie ? NIE. Szkło wilka325 N200/2 w jego body ma BF/FF inne szkła nie ,a wspomniane N200/2 na innym korpusie trafia w "0". Czyli tak naprawdę brak kompatybilności puszek i szkieł powoduje BF/FF a nie same biedne szkła. Tak jak pisze MYSZ Nikon nie udostępnia softu innym producentom i to powoduje że takie S lub T są częściej określane jako szkła które często "mają" BF/FF , co jak widać jest lekką niesprawiedliwością. Niestety sam Nikon samemu daje d.. jak ze wspomnianym 200/2 za kilkanaście tys !
    Pewnie masz rację historycznie przy kliszy kto tak naprawdę robił ogromne powiększenia żeby zobaczyć czy na linijce , gwożdzikach czy blaszkach ma BF FF Pewnie wtedy zapytano by , a po co jeśli zdjęcia są ok mam fotografować linijki

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karabud Zobacz posta
    U niego af jest taki ze sie lubi gubic zwlaszcza jak portretowany oddalony. No i o przeostrzaniu zapomniec mozna. Jak sie nie boisz mf bierz Samyanga/Falcona - dodatkowe 1.4, duzo lepsza jakosc do 2.5, ladniejszy bokeh(imho)i cena duzo nizsza.
    Myślałem nad tym ale:
    1. Body Dxx (brak pomiaru światła gdy nie ma cpu )
    2. Z tego co wyczytałem Samyangi/falcony po pewnym czasie coraz gorzej ostrzą (najprawdopodobniej plastik się wyrabia i soczewki dostają luzu ).

    Ręcznego ostrzenia się nie boję ( lata praktyki na Zenicie E ).
    ===> D90 F80; Sabinka, Frotka i reszta gratów

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •