Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Zewnętrzny dysk twardy na zdjęcia

    Myślę o kupnie zewnętrznego dysku twardego na zdjęcia. Właściwie mam już 2 typy, są to WD oraz Seagate. Myślę, że pojemność 1TB powinna wystarczyć na kilka lat bez potrzeby dokupywania dodatkowej pamięci. Generalnie zależy mi na opinii osób trochę bardziej obeznanych w temacie aby napisały o tych dyskach coś więcej niż to wynika z danych technicznych do przeczytania na stronce, ewentualnie podsunęły jakieś własne typy

    PS.
    Tylko nie proponujcie mi zakup dysku wewnętrznego, takie rozwiązanie odpada ze względu na to, że zdjęcia obrabiam na laptopie z podłączonym zewnętrznym monitorem, a komputer stacjonarny który posiadam pochodzi z czasów USB 1.0 i samo zgrywanie na niego zdjęć zajmuje sporo czasu, nie mówiąc już o jakiejkolwiek obróbce wymagającej bardziej złożonych obliczeń niż zmniejszanie i wyostrzanie

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam Iomegę i też się ładnie spisuje.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  3. #3

    Domyślnie

    Kup WD, Seagate miało wpadkę z dyskami i się sypią, szkoda ryzykować.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deep Zobacz posta
    Kup WD, Seagate miało wpadkę z dyskami i się sypią, szkoda ryzykować.

    akurat wieloletnie doswiadczenie pokazuje, ze jest zupelnie odwrotnie, ale coz ... co kraj to obyczaj ;p

  5. #5
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Kazdy dysk moze sie posypac, niezaleznie od tego czy to WD, Maxtor, Samsung, Seagate, czy cos innego. Poza tym teraz i tak wszyscy wskakuja na SSD

    Mialem WD My Book Essential 500gb i padl (padly glowice, przykleily sie do talerzy i reszte sobie dopiszcie ). Teraz mam 1TB i dziala bez problemow. Przymierzam sie do 2TB bo 1TB robi sie juz za male

    I czemu temat jest w Cafe, a nie w dziale komputerowym?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    I czemu temat jest w Cafe, a nie w dziale komputerowym?
    Jak nie, jak tak?
    Krzysztof Paszkiewicz

  7. #7
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Teraz to sie nie liczy

    Wracajac do dyskow - czego bys nie kupil to i tak bakapowac trzeba i to najlepiej na 20 roznych nosnikach

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Teraz to sie nie liczy
    Bo Cię przeniosę tak, że wylądujesz w najbardziej zakurzonym zakątku forum, właśnie tam fedruję.
    Ile płaciłeś za ten 1TB?
    Krzysztof Paszkiewicz

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Jak nie, jak tak?
    Wybaczcie, mój błąd

    A zdjęcia backupuje na płytkach DVD, zresztą jak na razie i tak nie ma w 100% pewnego nośnika. shaolin a jaki był finał przyklejenia głowic do dysku? Miałeś wszystko na backupie czy zdjęcia zostały utracone?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bonthyc Zobacz posta
    Miałeś wszystko na backupie czy zdjęcia zostały utracone?
    Lepiej nie pytaj, bo coś słyszałem, że Aza wrąbała większość zdjęć z kraju krzaczkowego...
    Krzysztof Paszkiewicz

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •