Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    86

    Domyślnie nikon d90 i ISO 100

    Czy w swoich aparatach d90, d300 używacie ISO 100, czy lepiej używać ISO 200? i czy niebo na 100 wychodzi przepalone?
    Ostatnio edytowane przez Kriso ; 01-06-2009 o 10:54

  2. #2

    Domyślnie

    a co może miec ISO 100 do przepałów nieba? To chyba kwestia prawidłowego naswietlania
    Ja nie uzywam

  3. #3

    Domyślnie

    osobiscie uzywam od 200 i gore i jestem zadowolony

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    a co może miec ISO 100 do przepałów nieba? To chyba kwestia prawidłowego naswietlania
    Ja nie uzywam

    "... Szkoda tylko, że ISO 100 jest generowane sztucznie, bo jak wyraźnie widać w naszych wynikach, zakres tonalny w tym przypadku jest identyczny lub nawet ciut mniejszy jak dla ISO 200 ..."
    źródło: http://www.optyczne.pl/84.9-Test_apa...sumowanie.html, pkt: Zakres tonalny.

  5. #5

    Domyślnie

    Zasadniczo używam od 200. Jednak zdarza się zejść do 100 gdy w jasny dzień chcę focić z jak najmniejszą głębią ostrości a niestety filtru szarego ci u mnie brak .
    D90|N35 1.8|N50 1.8|N18-70|N55-200|Pentacon 135 2.8|SB-600|MB-D80|dwa statywy i parasolka

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    a co może miec ISO 100 do przepałów nieba?
    A to, że w sztucznym ISO100 aparat naświetla dwa razy dłużej korzystając z ISO200 a potem dzieli zmierzone wartości przez dwa. Więc siłą rzeczy dynamika w światłach spada o 1EV i dużo łatwiej o przepalenie. W ogóle używanie ISO100 w przypadku rawów mija się z celem, to samo można osiągnąć później w sofcie korzystając normalnie z ISO200.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TristisAnima Zobacz posta
    Zasadniczo używam od 200. Jednak zdarza się zejść do 100 gdy w jasny dzień chcę focić z jak najmniejszą głębią ostrości a niestety filtru szarego ci u mnie brak .
    A jaki związek ma ISO z głębią ostrości ?
    Nikon D90, 18-105mm VR, 50/1.8, SB-900, Hoya HD UV, Hoya HD PL-CIR, Kata DC-443

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XGrzesX Zobacz posta
    A jaki związek ma ISO z głębią ostrości ?
    A taką, że jak chcę wykorzystać minimalną przysłonę w 50 (f/1,8 ) w taki dzień jak dziś, aby aparat wyrabiał mi się z czasem, muszę zejść do iso 100 a i to nie zawsze styka.
    D90|N35 1.8|N50 1.8|N18-70|N55-200|Pentacon 135 2.8|SB-600|MB-D80|dwa statywy i parasolka

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    W ogóle używanie ISO100 w przypadku rawów mija się z celem, to samo można osiągnąć później w sofcie korzystając normalnie z ISO200.

    Nie koniecznie, wczoraj chciałem efektu rozmytej wody, i musiałem zmienić na ISO100 bo mi się już przysłony kończyły.
    A robiłem w nefach...
    Piotr

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pietern Zobacz posta
    Nie koniecznie, wczoraj chciałem efektu rozmytej wody, i musiałem zmienić na ISO100 bo mi się już przysłony kończyły.
    Równie dobrze mogłeś dać korektę +1EV przy ISO200 i potem zrobić -1EV przy wywoływaniu. Tak działa to ISO100.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •