Close

Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 129

Wątek: S6 Pro

  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Zapewniam cię że S5 był popularny od momentu wejścia na rynek. To nigdy nie był "consumer camera". I S6 FX byłby tak samo popularny wśród swojego targetu. Super-CCD 35mm byłoby gwoździem do trumny dla kliszy. Podejrzewam że ewentualny S6 kosztowałby niewiele mniej od D3x ale to nie byłaby żadna przeszkoda, bo po prostu nie miałby konkurencji.
    S5 po wejściu na rynek był sprzętem niszowym, popularny zrobił się dopiero wtedy gdy jego cena do poziomu porównywalnego z D200 - zobacz jak bardzo ożyły wątki o Fuji w ostatnich miesiącach, jak kosztował prawie 8kzł to mało kto go kupował, dopiero od pewnego czasu sprzedaż bardzo wzrosła.

    zgadzam się że S5 czy hipotetyczny S6 są w pewnym sensie poza konkurencją, ale przy wygórowanej cenie wielu wybierało/wybierze sprzęt zbliżony, a daleko bardziej uniwersalny ( D200 czy D700 )
    dopiero mając wydać tą sama kasę na Fuji co na D200 zaczynają wybierać ten pierwszy
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  2. #82

    Domyślnie

    S5 po wejściu na rynek był sprzętem niszowym, popularny zrobił się dopiero wtedy gdy jego cena do poziomu porównywalnego z D200 - zobacz jak bardzo ożyły wątki o Fuji w ostatnich miesiącach, jak kosztował prawie 8kzł to mało kto go kupował, dopiero od pewnego czasu sprzedaż bardzo wzrosła.
    Ale gdzie popularny? U amatorów? Myślisz że Fuji zrobiło S5 żeby ten aparat kupowali amatorzy którzy zastanawiają się nad D90? Ten aparat był od poczatku bardzo popularny, ale wśród ludzi do których Fuji go skierowało, nie u amatorów.

    Zrozum że kiedy amatorzy mogli go sobie kupić, S5 był już sprzedawany grubo poniżej kosztów a Fuji już o nim zapomniało. S5 za 2600 zł po prostu dla Fuji nie istnieje. Ten aparat nigdy nie był przeznaczony na rynek amatorski, tylko dla specjalistów których nie interesuje czy płacą 1000 czy 3000 USD za sprzęt. Mieliśmy niesamowitego fuksa że ceny S5 tak spadły zanim wycofano go ze sklepów, inaczej nikt z nas by go nie kupił. Ale to nie ma znaczenia - target S5 kupował go od razu po premierze i tak samo będzie z S6 jeśli się ukaże. Zapomnij o cenie zbliżonej do D300, to nie ta półka i nie ci klienci.

    Cytat Zamieszczone przez emsolo Zobacz posta
    jeszcze mogliby wyprodukować coś dla zaawansowanych amatorów, coś jak s5 tylko nowsze w podobnej cenie
    Ale PO CO? Po co Fuji miałoby to robić? Oni zawsze robili specjalistyczne aparaty za kupę kasy, nie rozumiem skąd przekonanie że Fuji robi lustrzanki dla amatorów. Nie jest tak. Zapomnijcie o S6, nie kupicie go ani zaraz po premierze, ani trzy lata później.

    D3x też nie powstał dla amatorów i mimo zaporowej ceny sprzedaje się tak jak Nikon to sobie zaplanował.

    Bardzo kibicuję Fuji żeby wydali S6 tak jak Pentaksowi z jego średnim formatem. Ja tego aparatu nie kupie, ale postęp jest bardzo ważny.
    Ostatnio edytowane przez mathu ; 11-06-2009 o 15:29
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  3. #83

    Domyślnie

    Fujifilm
    Nowa lustrzanka
    Pojawiła się plotka mówiąca, że w przeciągu sześciu miesięcy ma wejść na rynek nowa lustrzanka Fujifilm. Tak jak S5 Pro będzie ona bazowała na korpusie firmy Nikon (najprawdopodobniej D300), jednak znajdziemy w niej matrycę Fujifilm wykonaną w technologi EXR znanej z aparatu kompaktowego F200.

    może miedzy s5 a Fx będzie coś jeszcze ?

  4. #84

    Domyślnie

    Takich plotek było już wiele. Dopóki nie zobaczę nie uwierzę
    Ostatnio edytowane przez vinci99 ; 13-06-2009 o 23:29

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinci99 Zobacz posta
    Do puki
    dopóki

  6. #86

    Domyślnie

    Najlepsze w pseudo zapowiedzi nowego S6 jest to:

    The new FINEPIX S6 PRO incorporates an optional feature called Universal Vibration Reduction (uVR). This turns all lenses into uVR lenses, and offers a 10-stop advantage.

    This means a person using a 500mm lens, who would normally have to shoot at 1/500th of a second, can shoot at 2 seconds when uVR is enabled.

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolkepka.com Zobacz posta
    myślę, że fuji FXem by całkowicie zamiotło konkurencję, może w końcu wielcy gracze by porzucili swoją niekorzystną dla konsumenta politykę produktową.
    samyang już ich kopie po kostkach
    Myślę że Fuji na zabranie rynku dla innych graczy było by już przygotowane. Ale prawda może być zupełnie inna. Nikon dla Fuji zaproponował body po cenach z kosmosu. Teraz Fuji się gryzie czy wprowadzić sprzęt za chorą kasę czy dalej pertraktować z Nikonem. Bo przecież to nie tylko sama puszka. Bo i pewnie jakieś emulatory do swojego softu musieli by zrobić. No albo Nikon sprytnie chce za patenty dużo kasy. Przecież sterowanie CLS i takie tam bzdury kosztują też Fuji. Same opakowanie dla Fuji nic by nie dało. Przecież w systemie nikona patent goni patent za który trzeba dla Fuji najzwyczajniej zapłacić. Pomyślmy czy będąc nikonem opłacało by nam się klepać tylko obudowy i dać patent za przysłowiowe grosze. Muszą na tym zarobić i już. Potem doliczmy techników, inżynierów czy jak tam ich zwał z Fuji i już mamy okrągłe sumy. A co by było jak by D700 przestało się sprzedawać? lub d300? Życzę sobie i wam aby ominąć taką drogę dzięki której cena jest z kosmosu. Ale raczej tak musi być Fuji z FF to chyba coś na co wiele osób czeka. (ja tez) Wiadomo jakie kolorki i DR generuje ten sprzęt... itd... itd...

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kruszyna Zobacz posta
    Myślę że Fuji na zabranie rynku dla innych graczy było by już przygotowane. Ale prawda może być zupełnie inna. Nikon dla Fuji zaproponował body po cenach z kosmosu. Teraz Fuji się gryzie czy wprowadzić sprzęt za chorą kasę czy dalej pertraktować z Nikonem. Bo przecież to nie tylko sama puszka. Bo i pewnie jakieś emulatory do swojego softu musieli by zrobić. No albo Nikon sprytnie chce za patenty dużo kasy. Przecież sterowanie CLS i takie tam bzdury kosztują też Fuji. Same opakowanie dla Fuji nic by nie dało. Przecież w systemie nikona patent goni patent za który trzeba dla Fuji najzwyczajniej zapłacić. Pomyślmy czy będąc nikonem opłacało by nam się klepać tylko obudowy i dać patent za przysłowiowe grosze. Muszą na tym zarobić i już. Potem doliczmy techników, inżynierów czy jak tam ich zwał z Fuji i już mamy okrągłe sumy. A co by było jak by D700 przestało się sprzedawać? lub d300? Życzę sobie i wam aby ominąć taką drogę dzięki której cena jest z kosmosu. Ale raczej tak musi być Fuji z FF to chyba coś na co wiele osób czeka. (ja tez) Wiadomo jakie kolorki i DR generuje ten sprzęt... itd... itd...
    Żeby uciec spod kontroli Nikona to musieliby dać własny bagnet i zbudować system od nowa. Całkowicie nierealne. Jak zostaną przy bagnecie F Nikon zawsze będzie pilnował by cena nie była zbyt atrakcyjna (konkurencyjna) do jego aparatów. Do tego dochodzi niewielka produkcja i brak zarobku na obiektywach, lampach itp. no i ceny na starcie są wyższe niż odpowiedników Nikona. Przy obecnym kryzysie wypuszczenie S6Pro jest bardzo mało prawdopodobne.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    Żeby uciec spod kontroli Nikona to musieliby dać własny bagnet i zbudować system od nowa. Całkowicie nierealne. Jak zostaną przy bagnecie F Nikon zawsze będzie pilnował by cena nie była zbyt atrakcyjna (konkurencyjna) do jego aparatów. Do tego dochodzi niewielka produkcja i brak zarobku na obiektywach, lampach itp. no i ceny na starcie są wyższe niż odpowiedników Nikona. Przy obecnym kryzysie wypuszczenie S6Pro jest bardzo mało prawdopodobne.
    Dokładnie tak. I dlatego raczej nie będzie S6. A jak będzie to będzie drogi. Chyba że teraz właściciel Nikona ma np bratanka który ma Fuji i w prezencie urodzinowym da kilkaset tysięcy body po D700 za grosze produkcyjne. Ale jak już by miał uciekać z bagnetu to chociaż nie na bagnet Canona
    Swoją drogą niektórzy chyba trzymają szkła Nikona właśnie dla Fuji. Idąc ta droga może słabo marketingowcy negocjują z Nikonem.

  10. #90

    Domyślnie

    Fuji powinno po prostu zacząć oferować swoje matryce na normalnym rynku, tak jak robi to Sony, Panasonic i Kodak. Wtedy nic nie stałoby na przeszkodzie żeby dowolna firma wypuściła specjalną wersję swojego aparatu z matrycą EXR.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •