Close

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 129

Wątek: S6 Pro

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolkepka.com Zobacz posta
    myślę, że fuji FXem by całkowicie zamiotło konkurencję,
    o tak, ale głównie ceną
    popularny zrobiłby się dopiero pod koniec, jak S5

    Cytat Zamieszczone przez emsolo Zobacz posta
    nie, jestem germanistą
    ale podejrzewam, że są tam jakieś informacje
    o tak, np takie:
    "
    The new uVR system isn’t sensor based, and instead requires one of the three optional vertical battery grips (see below). In this case, the MB-D90a is required. This grip provides all the normal controls and extended battery life of a regular grip. It also holds 8 EN-EL4a batteries, along with a step-up transformer.
    With uVR enabled, the combined power of the batteries sends a current through the step-up transformer. This then delivers a 110 volt shock through metal pads around the grip. The resulting electrical shock matches the shutter speed (maximum of 10 seconds).
    The shock causes a very stable clenching of the photographer’s muscles while the shutter is open, simulating the stability of a tripod.
    Fujifilm advise that people with rubber-soled shoes, heart problems or pacemakers shouldn’t use uVR."



    dla germanistów:
    nowy system redukcji wibracji nie jest oparty na ruchach matrycy, lecz wymaga jednego z trzech opcjonalnych gripów, w tym przypadku MB-D90a. Grip ten zapewnia wszystkie standardowe elementy kontroli i wydłużoną żywotność baterii, zawiera także 8 baterii EN-EL4A i transformator
    Przy włączonym VR, łączna moc wytworzona przez baterie przesyła prąd do transformatora. Ten z kolei dostarcza wyładowanie 110V do metalowych podkładek na gripie. Wstrząs elektryczny trwa tyle ile otwarcie migawki ( max. 10s )
    Wyładowanie powoduje silny skurcz mięśni fotografującego, działający jak statyw
    Fuji sugeruje aby aby osoby w butach na gumowych podeszwach, z chorobą serca lub rozrusznikiem nie korzystały z tej funkcji


    wygląda wiarygodnie? to chyba dopiero w S25
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 11-06-2009 o 09:51 Powód: proszę nie mnożyć postów.
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  2. #2

    Domyślnie

    No na początku raczej mało kto by kupował S6 bo wywaliliby pewnie 10K (przy cenie D700 8K).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    Przy włączonym VR, łączna moc wytworzona przez baterie przesyła prąd do transformatora. Ten z kolei dostarcza wyładowanie 110V do metalowych podkładek na gripie. Wstrząs elektryczny trwa tyle ile otwarcie migawki ( max. 10s )
    Wyładowanie powoduje silny skurcz mięśni fotografującego, działający jak statyw
    Fuji sugeruje aby aby osoby w butach na gumowych podeszwach, z chorobą serca lub rozrusznikiem nie korzystały z tej funkcji
    Który chętny na elektrowstrząsy?
    Krzysztof Paszkiewicz

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    o tak, ale głównie ceną
    popularny zrobiłby się dopiero pod koniec, jak S5
    Zapewniam cię że S5 był popularny od momentu wejścia na rynek. To nigdy nie był "consumer camera". I S6 FX byłby tak samo popularny wśród swojego targetu. Super-CCD 35mm byłoby gwoździem do trumny dla kliszy. Podejrzewam że ewentualny S6 kosztowałby niewiele mniej od D3x ale to nie byłaby żadna przeszkoda, bo po prostu nie miałby konkurencji.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Podejrzewam że ewentualny S6 kosztowałby niewiele mniej od D3x
    Ja nie tyle podejrzewam, co obawiam się... i mysle, ze tak moze sie stać..

    Gdyby zrobili FX o 12mpx interpolowanych do 24 w systemie Super-CCD to była by bajka..
    ale nie zapominajmy, ze Fuji testuje teraz swój wynalazek EXR. Możliwe, ze nast matryca w lustrze bedzie wyposazona wlasnie w to..

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Zapewniam cię że S5 był popularny od momentu wejścia na rynek. To nigdy nie był "consumer camera". I S6 FX byłby tak samo popularny wśród swojego targetu. Super-CCD 35mm byłoby gwoździem do trumny dla kliszy. Podejrzewam że ewentualny S6 kosztowałby niewiele mniej od D3x ale to nie byłaby żadna przeszkoda, bo po prostu nie miałby konkurencji.
    S5 po wejściu na rynek był sprzętem niszowym, popularny zrobił się dopiero wtedy gdy jego cena do poziomu porównywalnego z D200 - zobacz jak bardzo ożyły wątki o Fuji w ostatnich miesiącach, jak kosztował prawie 8kzł to mało kto go kupował, dopiero od pewnego czasu sprzedaż bardzo wzrosła.

    zgadzam się że S5 czy hipotetyczny S6 są w pewnym sensie poza konkurencją, ale przy wygórowanej cenie wielu wybierało/wybierze sprzęt zbliżony, a daleko bardziej uniwersalny ( D200 czy D700 )
    dopiero mając wydać tą sama kasę na Fuji co na D200 zaczynają wybierać ten pierwszy
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  7. #7

    Domyślnie

    S5 po wejściu na rynek był sprzętem niszowym, popularny zrobił się dopiero wtedy gdy jego cena do poziomu porównywalnego z D200 - zobacz jak bardzo ożyły wątki o Fuji w ostatnich miesiącach, jak kosztował prawie 8kzł to mało kto go kupował, dopiero od pewnego czasu sprzedaż bardzo wzrosła.
    Ale gdzie popularny? U amatorów? Myślisz że Fuji zrobiło S5 żeby ten aparat kupowali amatorzy którzy zastanawiają się nad D90? Ten aparat był od poczatku bardzo popularny, ale wśród ludzi do których Fuji go skierowało, nie u amatorów.

    Zrozum że kiedy amatorzy mogli go sobie kupić, S5 był już sprzedawany grubo poniżej kosztów a Fuji już o nim zapomniało. S5 za 2600 zł po prostu dla Fuji nie istnieje. Ten aparat nigdy nie był przeznaczony na rynek amatorski, tylko dla specjalistów których nie interesuje czy płacą 1000 czy 3000 USD za sprzęt. Mieliśmy niesamowitego fuksa że ceny S5 tak spadły zanim wycofano go ze sklepów, inaczej nikt z nas by go nie kupił. Ale to nie ma znaczenia - target S5 kupował go od razu po premierze i tak samo będzie z S6 jeśli się ukaże. Zapomnij o cenie zbliżonej do D300, to nie ta półka i nie ci klienci.

    Cytat Zamieszczone przez emsolo Zobacz posta
    jeszcze mogliby wyprodukować coś dla zaawansowanych amatorów, coś jak s5 tylko nowsze w podobnej cenie
    Ale PO CO? Po co Fuji miałoby to robić? Oni zawsze robili specjalistyczne aparaty za kupę kasy, nie rozumiem skąd przekonanie że Fuji robi lustrzanki dla amatorów. Nie jest tak. Zapomnijcie o S6, nie kupicie go ani zaraz po premierze, ani trzy lata później.

    D3x też nie powstał dla amatorów i mimo zaporowej ceny sprzedaje się tak jak Nikon to sobie zaplanował.

    Bardzo kibicuję Fuji żeby wydali S6 tak jak Pentaksowi z jego średnim formatem. Ja tego aparatu nie kupie, ale postęp jest bardzo ważny.
    Ostatnio edytowane przez mathu ; 11-06-2009 o 15:29
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolkepka.com Zobacz posta
    myślę, że fuji FXem by całkowicie zamiotło konkurencję, może w końcu wielcy gracze by porzucili swoją niekorzystną dla konsumenta politykę produktową.
    samyang już ich kopie po kostkach
    Myślę że Fuji na zabranie rynku dla innych graczy było by już przygotowane. Ale prawda może być zupełnie inna. Nikon dla Fuji zaproponował body po cenach z kosmosu. Teraz Fuji się gryzie czy wprowadzić sprzęt za chorą kasę czy dalej pertraktować z Nikonem. Bo przecież to nie tylko sama puszka. Bo i pewnie jakieś emulatory do swojego softu musieli by zrobić. No albo Nikon sprytnie chce za patenty dużo kasy. Przecież sterowanie CLS i takie tam bzdury kosztują też Fuji. Same opakowanie dla Fuji nic by nie dało. Przecież w systemie nikona patent goni patent za który trzeba dla Fuji najzwyczajniej zapłacić. Pomyślmy czy będąc nikonem opłacało by nam się klepać tylko obudowy i dać patent za przysłowiowe grosze. Muszą na tym zarobić i już. Potem doliczmy techników, inżynierów czy jak tam ich zwał z Fuji i już mamy okrągłe sumy. A co by było jak by D700 przestało się sprzedawać? lub d300? Życzę sobie i wam aby ominąć taką drogę dzięki której cena jest z kosmosu. Ale raczej tak musi być Fuji z FF to chyba coś na co wiele osób czeka. (ja tez) Wiadomo jakie kolorki i DR generuje ten sprzęt... itd... itd...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kruszyna Zobacz posta
    Myślę że Fuji na zabranie rynku dla innych graczy było by już przygotowane. Ale prawda może być zupełnie inna. Nikon dla Fuji zaproponował body po cenach z kosmosu. Teraz Fuji się gryzie czy wprowadzić sprzęt za chorą kasę czy dalej pertraktować z Nikonem. Bo przecież to nie tylko sama puszka. Bo i pewnie jakieś emulatory do swojego softu musieli by zrobić. No albo Nikon sprytnie chce za patenty dużo kasy. Przecież sterowanie CLS i takie tam bzdury kosztują też Fuji. Same opakowanie dla Fuji nic by nie dało. Przecież w systemie nikona patent goni patent za który trzeba dla Fuji najzwyczajniej zapłacić. Pomyślmy czy będąc nikonem opłacało by nam się klepać tylko obudowy i dać patent za przysłowiowe grosze. Muszą na tym zarobić i już. Potem doliczmy techników, inżynierów czy jak tam ich zwał z Fuji i już mamy okrągłe sumy. A co by było jak by D700 przestało się sprzedawać? lub d300? Życzę sobie i wam aby ominąć taką drogę dzięki której cena jest z kosmosu. Ale raczej tak musi być Fuji z FF to chyba coś na co wiele osób czeka. (ja tez) Wiadomo jakie kolorki i DR generuje ten sprzęt... itd... itd...
    Żeby uciec spod kontroli Nikona to musieliby dać własny bagnet i zbudować system od nowa. Całkowicie nierealne. Jak zostaną przy bagnecie F Nikon zawsze będzie pilnował by cena nie była zbyt atrakcyjna (konkurencyjna) do jego aparatów. Do tego dochodzi niewielka produkcja i brak zarobku na obiektywach, lampach itp. no i ceny na starcie są wyższe niż odpowiedników Nikona. Przy obecnym kryzysie wypuszczenie S6Pro jest bardzo mało prawdopodobne.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    Żeby uciec spod kontroli Nikona to musieliby dać własny bagnet i zbudować system od nowa. Całkowicie nierealne. Jak zostaną przy bagnecie F Nikon zawsze będzie pilnował by cena nie była zbyt atrakcyjna (konkurencyjna) do jego aparatów. Do tego dochodzi niewielka produkcja i brak zarobku na obiektywach, lampach itp. no i ceny na starcie są wyższe niż odpowiedników Nikona. Przy obecnym kryzysie wypuszczenie S6Pro jest bardzo mało prawdopodobne.
    Dokładnie tak. I dlatego raczej nie będzie S6. A jak będzie to będzie drogi. Chyba że teraz właściciel Nikona ma np bratanka który ma Fuji i w prezencie urodzinowym da kilkaset tysięcy body po D700 za grosze produkcyjne. Ale jak już by miał uciekać z bagnetu to chociaż nie na bagnet Canona
    Swoją drogą niektórzy chyba trzymają szkła Nikona właśnie dla Fuji. Idąc ta droga może słabo marketingowcy negocjują z Nikonem.

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •