Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie D700 - nie mruga ;) Jak ze szkłami DX?

    Wybaczcie ale nie mogę znaleźć opcji podglądu przepałów. Właśnie dostałem puszkę i chyba mózg mi ze szczęścia wyparował. A że za moment focę to by mi się przydało...

    Inne pytanie mam lamerskie. Zapiąłem Tokinę 12-24 i od 17mm malina. Po co więc jest zgodność z DX? Czy wtedy matryca nie rejestruje tylko części obrazu z mniejszą rozdzielczością? Niczego nie przełączałem - klatka ma rzeczywisty rozmiar więc nie wiem o co chodzi. Ogólnie tylko winietę widać od 12 do 16mm. Dalej jest malinka...
    Jak przełączę na DX to chyba klatka będzie miała 6Mpx a nie 12 - mam rację czy bzdury gadam?
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 30-05-2009 o 10:40 Powód: ORTO! ("musk")
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    Wybaczcie ale nie mogę znaleźć opcji podglądu przepałów. Właśnie dostałem puszkę i chyba musk mi ze szczęścia wyparował.
    gdzieś w menu się to konfiguruje, ale nie pamiętam gdzie.

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    Inne pytanie mam lamerskie. Zapiąłem Tokinę 12-24 i od 17mm malina. Po co więc jest zgodność z DX? Czy wtedy matryca nie rejestruje tylko części obrazu z mniejszą rozdzielczością? Niczego nie przełączałem - klatka ma rzeczywisty rozmiar więc nie wiem o co chodzi. Ogólnie tylko winietę widać od 12 do 16mm. Dalej jest malinka...
    Jak przełączę na DX to chyba klatak będzie miała 6Mpx a nie 12 - mam rację czy bzdury gadam?
    zgodność polega na tym, że możesz podczepić do FX, ale powinieneś pracować wtedy na 6 MPx - będzie od 12 mm bez winiety.

    Na logikę - gdyby miało być dobrze na 12 mm na FX to dlaczego by pisano, że to szkła DX ???
    Szkło DX ma ograniczenie - nie rysuje na całej klatce (w całym zakresie swych ogniskowych i odległości)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem że innych warunków nie muszę spełniać i nie uszkodzę niczego nie przełączają body w tryb zgodności z DX? Ogólnie jest i tak szerzej na tej Tokinie przy 17mm niż było w D300 gdzie po cropie było 18mm. A zawsze to nadal 12Mpx...

    W menu grzebię 20 min. i nie mogę znaleźć tych przepałów...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  4. #4

    Domyślnie

    a może na LCD, w oknie prześwielteń( jedno z kilku "okien"), masz przełączone na któryś z kolorów i na nim akurat w przypadku danego zdjęcia nie ma przepału (?)

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    Rozumiem że innych warunków nie muszę spełniać i nie uszkodzę niczego nie przełączają body w tryb zgodności z DX? Ogólnie jest i tak szerzej na tej Tokinie przy 17mm niż było w D300 gdzie po cropie było 18mm. A zawsze to nadal 12Mpx....
    niczego nie uszkodzisz. Wiele osób kombinuje z szkłami DX na FX.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Trzeba bylo grzebnac w instrukcji moze tak jak w D300 czyli:

    Menu ODTWARZANIA -> TRYB WYSWIETLANIA -> zaznaczasz co tam chcesz, akceptujesz ustawiajac na WYBIERZ i dajac OK i gotowe.

  7. #7

    Domyślnie

    Hehehe, świetnie - właśnie o to mi chodziło Podziękować

    Puszka już mi się baaardzo podoba
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    Inne pytanie mam lamerskie. Zapiąłem Tokinę 12-24 i od 17mm malina. Po co więc jest zgodność z DX? Czy wtedy matryca nie rejestruje tylko części obrazu z mniejszą rozdzielczością? Niczego nie przełączałem - klatka ma rzeczywisty rozmiar więc nie wiem o co chodzi. Ogólnie tylko winietę widać od 12 do 16mm. Dalej jest malinka...
    Jak przełączę na DX to chyba klatak będzie miała 6Mpx a nie 12 - mam rację czy bzdury gadam?
    Jak chcesz pełny zakres szerokiego zooma to musisz się przełączyć na DX, ale wiąże się to ze zmianą rozdzielczości. Dokładnie tak jak napisano powyżej.
    Natomiast to, że nie łapiesz winiety od 17mm jest normalne.
    Ja czasem zapinam na analoga swojego Nikkora 12-24DX i od 18mm zero winiety. Czyli po przeliczeniu cropa: 18mm na DX i na FX także.
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  9. #9

    Domyślnie

    Zgadza się tylko masz nadal 12MPX obrazek a nie 6
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  10. #10

    Domyślnie

    podobnie sie ma sprawa z nowym obiektywem 35 mm f/1.8
    Pod FX prawie nie robi winiety. Zaskoczenie totalne.
    Oczywiście bez przełączania na DX. Cały czas pracując na FX
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •