Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Fotografowanie TV LCD

    Witam!

    Do recenzji pewnego produktu musze zrobic fotki, przedstawiajajace jego menu na ekranie telewizora LCD.

    Problem w tym, ze pojawia mi sie efekt mory (chyba, nie wiem jak to nazwac), z ktorym nie umiem sobie poradzic.

    Przykladowe foto w zalaczniku (uzyty obiektyw to Tamron 17-50/2.:


    Jak tego uniknac? Przy okazji, czy ktos ma jakies inne rady do fotografowania w takich sytuacjach?

    Na zyczenie sluze nefem.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  2. #2

    Domyślnie

    A nie lepiej puścić to na kompa i zrobić print screena??

  3. #3

    Domyślnie

    Jakbym mial taka mozliwosc, to tego tematu by nie bylo.

    Testowane urzadzenie to samodzielny odtwarzacz multimedialny (filmy, zdjecia, muzyka), do ktorego podlacza sie dysk, pendrive'a czy aparat przez USB i ktorego jedynymi wyjsciami sa HDMI i Composite video.

    Nie mam niestety komputera z wejsciem HDMI i nie mam mozliwosci zorganizowania sobie takowego, wiec musze kombinowac aparatem. Ftoki nie musza miec idealnego odwzorowania barw, jasnosci itp. bo sa tylko w celach informacyjnych (zeby pokazac wyglad menu i OSD), ale tej mory to wolalbym, zeby nie bylo.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepiej byłoby puścić obraz z odtwarzacza przez jakąś kartę grabującą - pinacle lub coś w tym stylu i robić zrzuty na kompie.

  5. #5
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  6. #6
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    1. Manualne ustawianie ostrości.
    2. "Zgub" delikatnie ostrość, np. ustawiając na 2 cm przed lub za płaszczyznę matrycy. (chodzi o minimalne rozmycie, tak aby obraz był wyraźny, ale pojedyncze piksele już nie).
    3. Priorytet czasu. Daj na min 1/10 s, w przypadku ekranów 100 Hz może to być 1/20 s.
    4. EV na min - 0.7. Matryca "błyska" kilkanaście razy na sekundę. Pomiar światła w puszce przeważnie prześwietli zdjęcie.

    Fota musi wyjść jak malowana!
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Najlepiej byłoby puścić obraz z odtwarzacza przez jakąś kartę grabującą - pinacle lub coś w tym stylu i robić zrzuty na kompie.
    Bez obrazy, ale specjalnie dla Ciebie cytat:
    Nie mam niestety komputera z wejsciem HDMI i nie mam mozliwosci zorganizowania sobie takowego, wiec musze kombinowac aparatem.


    @pawl_s - dzieki za link, pokombinuje cos.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    Bez obrazy, ale specjalnie dla Ciebie cytat:



    @pawl_s - dzieki za link, pokombinuje cos.
    A czy urządzenie ma tylko wyjście HDMI? No i pocieszę Cię, WEJścia HDMI są dostępne na drogaśnych kartach i akurat nie gwarantują, że załatwią problem, bo jest coś takiego jak HDCP, które dba o to, by nie kopiować nic z sygnału HDMI. Jeśli urządzenie nie ma wbudowanego wyjścia PAL, to pozostaje eksperymentowanie z czasami ekspozycji i statywem. Ja obstawiam 1/30s, można spróbować w PSie filtra video-usuń przeplot - czasem usuwa też morę.

    Pozostaje jeszcze ewentualność, że rozdzielczość generowana przez odtwarzacz jest różna od natywnej rozdzielczości Twojego TV i mora jest pośrednim skutkiem skalowania obrazu. Spróbuj na innym odbiorniku, ewentualnie daj znać - mam przetwornik HDMI-VGA i monitory LG42" lub telewizory JVC również tego rozmiaru. W niedzielę będę w Warce, a 5.06 w Wołominie z całym majdanem rozłożonym, więc jest na czym sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez fIlek ; 28-05-2009 o 14:40

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    @pawl_s - dzieki za link, pokombinuje cos.
    Tak właściwie to z wypowiedzi jednego gościa wynika, że najlepiej rób zdjęcia z 1/15s i kilka klatek. Złącz w jakimś programie i powinno wyjść OK. Przykładów nie widziałem, bo się nie logowałem.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Złącz w jakimś programie i powinno wyjść OK.
    Ale gościowi chodzi tutaj o uzyskanie prawidłowego naświetlenia sprzętu i ekranu LCD, dzięki kilku ekspozycjom.
    Wszyscy mają Nikosie. Mam i Ja

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •