Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
  1. #21
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bogdan
    Cytat Zamieszczone przez Dakra
    Wniosek : nie kupować D70 (o D100 nawet nie wspomnę) jeśli nie macie pojęcia o fotografii, nie chcecie i nie lubicie (nie potraficie) popracować nad własną fotografią

    pozdrawiam,
    darekk
    Bardzo podoba mi się to stwierdzenie; jedno z najbardziej zwięzłych i trafnych na tym/naszym forum
    No coz...lustrzanki sa raczej dla takich wlasnie ludzi Jesli ktos chce kupoic ten aparat i uzywac jak kompakta...moim zdaniem sa to wyrzucone pieniadze.

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    [...]Poza tym, pisalem juz o tym kiedys lecz napisze jeszcze raz: moim zdaniem matryca D70 jest skalibrowana zbyt czuło...tzn czesto nawet minimalne przekadrowanie powoduje zmiane ekspozycji, jednak ten blad jest z pewnoscia do poprawienia w firmware (jezeli Nikon tego nie olal) [...]
    Twoje obserwacje w 100% pokrywaja się z moimi. Drobne "odczulenie" matrycy powinno "załatwić" problem.
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

  3. #23

    Domyślnie

    Tutaj są 2 teksty Radka na ten temat:

    Zanim kupisz Nikona D70. Dobrze się zastanów….
    http://www.cdrom.pl/modules/news/article.php?storyid=43

    a tu drugi

    Czeski film - pomiar światła przez Nikona D70
    http://www.cdrom.pl/modules/news/article.php?storyid=35
    Pzdr
    lenek

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Kolejna nieprawidlosc: D70 nie ma matrycy SONY
    To jest cos co mnie meczy od dawna. Kazde napotkane zrodlo
    mowi inaczej..

    Kaleid, zajrzyj tutaj:
    http://www.dpreview.com/reviews/spec.../nikon_d70.asp

    Wg. tego opisu wyraznie wychodzi, ze sensor D70 to SONY.

    Gdzie indziej spotkalem sie z opisem, ze D70ta jest unikatowa
    bo nie ma tak jak D100 czy Pentax ist starej materycy sony tylko
    "nowa produkowana przez Sanyo" na bazie SONY .. - niewiem jak
    dla was ale dla mnie to brzmi GORZEJ niz "wyprodukowane przez sony"
    (zrodlo: http://www.bythom.com/D70REVIEW.HTM)

    Krzysiek

  5. #25

    Domyślnie

    Moje doświadczenia z fotografowaniem D70 w JPG są zgodne z przytoczonymi powyżej.Konkluzje jednak nieco inne.Po prostu zupełnie zrezygnowałem z JPG-ów.Zwalnia mnie to z kłopotliwego grzebania w ustawieniach aparatu,robię wszystko na programie ,często korzystając z shifta-a.Zdjęcia wykończam NC lub PS-em.

  6. #26

    Domyślnie

    gdyby naswietlal poprawnie na swiatla, to histogram powinien byc idealnie wyrownany do prawej strony....a tak niestety nie jest

  7. #27
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    W zasadzie to nie wiem juz kto jest ostatecznym producentem...fakt faktem ze zarowno sanyo i sony bylo producentem wykonawczym matryc dla Nikona. A z reszta..co to za roznica? to raczej nie jest istotne.

  8. #28

    Domyślnie

    mpreist napisal
    Niestety, dla wielu osób może to być spora niedogodność - dotyczy to przede wszystkim mniej zaawansowanego użytkownika, który z różnych powodów nie chce (nie może, nie potrafi) korzystać z formatu raw.


    No, a nie przyszlo Ci do glowy, ze moze jest dokladnie odwrotnie z tym zaawansowaniem uzytkownikow. Jak bedziesz robil 1500 zdjec tygodniowo to zrozumiesz o czym mowie. Do druku np w codziennej prasie nie uzywa niczego innego poza jpg i to w normalu. zrob sobie zwyczajne zdjecie, w labie 15x21 i jedno z raw drugie z jpg. jesli nawet dopatrzysz sie roznic to w druku (225 dpi wiekszosc kolorowych gazet) i tak one zgina. jezeli nawet dopatrzysz sie roznic to pokaz zwyklemu odbiorcy to "gorsze" zdjecie i sprawdz czy bedzie mu nie pasowalo. raw poza wyjatkami to strata czasu na ktora "niezaawansowani uzytkownicy" nie maja ochoty, nawe jesli jakim cudem maja w przciwienstwie do zaawansowanych ekspertow maja przypadkiem pojedzie o tych czarach.

  9. #29
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    dajesz do druku 1500 zdjec tygodniowo??? jestem NAPRAWDE WIELKIM wrazeniem. mysle ze jestes wobec tego najlepiej zarabiajcym fotografem na swiecie gratulacje. ja jako zwykly lajkonik do tej pory uwazalem ze zawodowcy trzaskaja setke zdjec w rawach w czasie jednej sesji a potem do druku wybieraja jedno dwa ktore dopieszczaja (zgodzisz sie ze przejrzec i tak trzeba wiec nei ma ronicy czy jpg czy raw, a obrobic dwie sztuki to juz mniejszy problem) .. ale zeby od razu 1,5 tys publikowac.. wow
    poza tym napisales tylko o fotografii gazetowej i reporterskiej ..a co ze studyjna? chociaz nie iwem czy d70 sie nadaja bo jakis czase temu slyszlaem ze d70 ze wzgledu na swa konstrukcje absolutnie nie nadaje sie do studio

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor
    [...]poza tym napisales tylko o fotografii gazetowej i reporterskiej ..a co ze studyjna? chociaz nie iwem czy d70 sie nadaja bo jakis czase temu slyszlaem ze d70 ze wzgledu na swa konstrukcje absolutnie nie nadaje sie do studio
    To ciekawa, acz kompletnie bzdurna, teoria...
    Gdzie takie rewelacje można przeczytać...? A Nikon F5 nadaje się do studia...?
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •