http://nikonrumors.com/2015/02/03/so...-vr-lens.aspx/
Jak dla mnie świetne wieści
24-70mm f/2.8 VR PF - ciekawe o ile zmniejszy się waga i gabaryty.
Brakowało w nikonie szerokiego tilta - 17mmmiodzio.
Szukaj
http://nikonrumors.com/2015/02/03/so...-vr-lens.aspx/
Jak dla mnie świetne wieści
24-70mm f/2.8 VR PF - ciekawe o ile zmniejszy się waga i gabaryty.
Brakowało w nikonie szerokiego tilta - 17mmmiodzio.
z pozdrowieniami - KrzysiekNikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E
Ciekawe czy ten TS 10mm ma być DX. Raczej tak, bo bo nie ma nawet zwykłego tak szerokiego szkła.
Za to przy DX można dalej przesunąć obiektyw bez winietowania.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
Dla mnie najciekawsza wydaje się być "10-tka" - czyli pstryczek w nosa dla Caniona, który zoomem od 11mm chciał się chełpić najbardziej szerokokątnym obiekytywem do małego obrazka. A tu się zapowiada, że po dominacji Nikkora 13/5,6, zapowiada się dominacja Nikkora 10/4.
Trzymam kciuki za jego pojawienie się...
Nikoniarz-majsterkowicz
Jeśli to ma być zwykłe 10mm na FX to też genialnie.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
z pozdrowieniami - KrzysiekNikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E
Biorąc pod uwagę, że 300 PF jest wielkości...24-70 i lżejsza, a także jej porównanie do 300/4 AF-S - ten 24-70, o ile to w ogóle prawda powinien być blisko 24-85VR rozmiarowo i wagowo (no, może będzie nieco cięższy). Zobaczymy
![]()
Napewno będzie duuuużo grubszy, niż 24-85VR. Obstawiam średnicę zbliżoną do aktualnego 24-70
Nikoniarz-majsterkowicz
No nie wiem, wg. mnie będzie nieco "grubszy", ale nie jakoś znacznie.
No C11-24 zapowiada się ciekawie, zwłaszcza że jest robione pod 50mpx. Ja za to nie wiem po co nowe 24-70/2,8 skoro plotki o S24-70/2 krążą od dawna
Skontaktuj się z nami