Close

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 226
  1. #1

    Domyślnie Lustro dla Dziewczyny

    Witam

    Na wstępie odpowiem na pytanie: "dlaczego baranie nie poczytasz forum tylko od nowa wstawiasz wałkowany 100x temat".

    Otóż temat wałkowany był, w przeszłości, a teraz jest teraźniejszość. Więc co było pisane rok temu nie koniecznie musi być aktualne. Dlatego.

    Zastanawiam się pomiędzy 3100, 3200, 3300, 5100.
    Biorąc pod uwagę cenę 3100 i 5100 raczej 5100.

    Ale nie do końca rozumiem, czym się te aparaty różnią...(pixelami to wiem, ale to mnie akurat nie podnieca).

    2 słowa o Dziewczynie: dotychczas pstrykała tylko kompaktem i to "płaskim" = "torebkowym". Ale chyba się wkręca...

    Dlaczego nie bardziej zaawansowany kompakt? Bo mają wolniejszy zoom i (chyba) AF oraz nie mają NEFów.

    Będę wdzięczny za wyjaśnienie czym się wymienione przeze mnie aparaty różnią z komentarzem co z tego wynika...testy na "optyczne" czytałem, nie pomogło, jak ktoś chce, to wyjaśnię dlaczego.

  2. #2

    Domyślnie

    Masz racje. Temat taki był wałkowany rok temu, dwa lata temu, pół roku temu.... i jest wałkowany średnio raz na tydzień bądź dwa. Wniosek jest zawsze taki sam i nic się tu nie zmienia. Z dwóch puszek D3100 i D5100 zawsze radzimy brać D5100. Tu masz różnice http://versus.com/pl/nikon-d5100-vs-nikon-d3100
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Zaawansowane kompakty w większości mają Nefy(te od Nikona) lub inne Rawy (te pozostałe)

  4. #4

    Domyślnie

    Za cz4arnuch-em... D5100.
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    D5100, do tego 18-105 i 35 f/1.8G i... jazda

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    D5100, do tego 18-105 i 35 f/1.8G i... jazda

    Ja też jestem zadowolony z takiego zestawu jak narazie i mogę go polecić.
    Nikon D5100 + grip |N18-105mm f/3.5-5.6||N35mm f/1.8|

  7. #7

    Domyślnie

    A do czego jest potrzebny bardzo szybki zoom?

    Spośród powyższych ja też brałbym D5100, ewentualnie D3300.

    Zwróćcie też uwagę na mniejsze aparaty jak Sony Nex 5t / a5100, Olympus E-pm2. Nie wiem jak szybkość zoomu, ale autofocus mają nienajgorszy. A w trybie live-view pod względem AF zjadają one lustrzanki Nikona na śniadanie. A ich ergonomia? Cóż... D5100 też nie jest wzorcowy pod tym względem...

    edit:
    A czym 5... różnią się od 3...? Piątki mają trochę więcej funkcji (np bracketing) i ruchomy wyświetlacz.
    D3300 ma nieco lepszą matrycę niż D5100 (chodzi o lepszą czułość, nie o ilość pikseli) i teoretycznie ładniejsze jpegi (nowszy procesor). Ma też o jeden fizyczny przełącznik więcej (przełącznik trybów fotografowania). Jest też mniejszy i lżejszy (wada lub zaleta).
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 09-09-2014 o 08:41

  8. #8

    Domyślnie

    D3100 a zaoszczedzone 300-400 zl dolozyc do optyki badz innego wyposazenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Moim zdaniem 5100 + 18-105 na początek super.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michalt007 Zobacz posta
    2 słowa o Dziewczynie
    A kimże jest ta "Dziewczyna" i czym się różni od "dziewczyny"? Bo może aparat dla takiej zwyczajnej "dziewczyny" nie będzie się nadawał dla "Dziewczyny"?

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •