Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Amatorszczyzna / D3200 vs D5100

    Witam. Jestem totalnym amatorem, chciałbym w końcu zakupić nieco lepszy sprzęt czyli lustrzankę z obiektywem 18-105. Wszystko już czytałem testy, recenzje, porównania, rankingi, itp. Teraz stoje przed wyborem:

    D3200 + 18-105mm - 2235zł

    D5100 + 18-105mm - 2300zł

    Nie wiem czy to mnie wciągnie, czy po prostu będzie to focenie na wakacjach i przy lepszych okazjach (wyjazdach).
    Doradzicie? D3200 ma 24.1megapixeli co oznacza, że szybciej karta pamięci się zapycha, a D5100 ma 16.1megapixeli co oznacza więcej miejsca. Body są bardzo podobne, tylko teraz wybrać co.


    PS. Temat założyłem - po to forum, liczę na szybką odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    weź do ręki i wybierz ten który najlepiej leży w łapce. Wygoda to podstawa. Tym i tym zrobisz takie same zdjęcie ja bym brał D5100. Kupiłem D7100, 24 mln pikseli, nef 35mb, jpg 10-15mb i wiesz co? następny duży zakup to lepszy komputer
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym postawił na D5100, pomimo faktu, że matryca ma mniej pix. Dobrze mówisz, że większa matryca zapcha szybciej kartę, bo pliki zajmują więcej miejsca. Można jednak wybrać wielkość/rozdzielczość w menu aparatu przy fotografowaniu w JPG. Poza tym, radzę wziąć oba aparaty w rękę i porównać: wielkość, wagę, ergonomię, czy ogólne wrażenie "jak leży w ręku".
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  4. #4

    Domyślnie

    Może ten link Ci pomoże?

    P.S. Ja bym wybrał z tej dwójki D5100.
    Nikon

  5. #5
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Z tych dwóch weź D5100, daje lepszy obrazek, o pixele się nie martw, na pewno Ci ich nie zabraknie.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #6

    Domyślnie

    Brałem do ręki, obydwa wydają się być ok. O komputer się nie martwię - i5 3570k, GTX 670, 8gb ram

    Ok, czyli postawię raczej na D5100 - chociaż D3200 kusi. Gdyby nie ten uchylany ekranik to bym ich nie rozpoznał nie znając ich nazw.

  7. #7

    Domyślnie

    Bierz d5100 - uchylany ekran to przydatna rzecz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •