Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78
  1. #1

    Domyślnie DSLRDashboard - zdalne sterowanie Nikonem na Androida i Windows

    DSLRDashboad - aplikacja pozwala nam na sterowanie aparatem podłączonym przez USB do telefonu lub tabletu z Androidem.

    Wymagania:
    telefon lub tablet z Androidem 2.3 lub nowszym z pełną obsługa hosta USB


    Na co pozwala aplikacja:
    - pełna kontrola nad ekspozycją - czas, przesłona, ISO, kompensacja ekspozycji, balans bieli
    - obsługa LV, z możliwością manualnego ostrzenia z aplikacji (na D300 chyba nie działa)
    - auto-bracketing, zarówno wbudowany w aparat, jak i sterowany z poziomu programu do 9 zdjęć
    - możliwość zmiany trybu z poziomu aplikacji (M,A,S,P, auto, scena, itp).
    - możliwość zmiany trybu migawki z poziomu aplikacji (S, CL, CH, Q, itp)
    - kontrola lampy wbudowanej czy na sankach w trybie TTL (w wersji 0.26.6 - dostępna na xda - również obsługa trybu manualnego, stroboskopu i CLS)
    - wybór jakości/wielkości zdjęcia
    - wybór trybu AF - punktu AF na razie nie można wybrać
    - wybór trybu pomiaru światła
    - wybór jednego w domyślnych ustawień Picture Color
    - możliwość nagrywania filmów
    - zapis zdjęć i filmów na kartę w aparacie lub pamięć/kartę w telefonie lub tablecie


    Aplikacja jest jeszcze w fazie testowej i silnie rozwojowej. Interfejs nie należy do ładnych czy prostych, jak również na wersja tabletowa UI wymaga dość dużo pracy (pierwotnie aplikacja miała działać tylko na SGS II z D5000).
    Największym plusem jest to, że jest darmowa i działa.

    Urządzenia które mają obsługę hosta USB (z tego co mi wiadomo):
    - Samsung Galaxy S II, Galaxy Nexus i S III
    - Samsung Galaxy Tab 2 7" i 10"
    - Samsung Galaxy Note
    - Tablety Acer i Asus (w tym Nexus 7 na którym UI jest z telefonu - to lepiej działające)
    - SE Xperia Arc (możliwe, że inne również, a najprawdopodobniej wymagana zmiana systemu na CM9/10)
    - Tablety Ainol Elf II, Aurora II z wgranym systemem CM9 lub CM10.

    Nie działa na tabletach Manta (możliwe, że zadziała na Mid013 z CM10), Lark, GoClever, PlugImpact.

  2. #2

    Domyślnie

    Xperia S - andek 4.0.4 wgrałemm i chula wersja 02.6.6 [7 się wywala, zgłoszone] - przy nikonie d300. brakuje mi również lv - nie chce chodzić. poza tym - bajka!
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  3. #3

    Domyślnie

    ktoś mi może wskazać jaki kabelek do tego potrzebuję?

  4. #4

    Domyślnie

    Zwykły USB do aparatowy (męskie mini USB - męskie USB)
    taki jaki można wpiąć do aparatu (na przykład do zgrywania zdjęć).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    ktoś mi może wskazać jaki kabelek do tego potrzebuję?
    jeden to USB od aparatu. drugi jest zależny od urządzenia do którego podłączasz - zazwyczaj mini lub micro USB-OTG.
    część telefonów czy tabletów nie mających USB-OTG również może działać, ale muszą mieć pełne wsparcie gitara USB w API systemu.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 28-10-2012 o 01:41

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    jeden to USB od aparatu. drugi jest zależny od urządzenia do którego podłączasz - zazwyczaj mini lub micro USB-OTG.
    część telefonów czy tabletów nie mających USB-OTG również może działać, ale muszą mieć pełne wsparcie gitara USB w API systemu.
    ja mam sony ericsson neo , on ma wejscie mini usb i moje d7000 też ma mini usb, czyli kabel z dwoma mini? bo do niczego więcej nie trzeba podłączać?

  7. #7

    Domyślnie

    Zawsze potrzeba dwóch kabli - hosta i zwykłego USB.

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    ja mam sony ericsson neo , on ma wejscie mini usb i moje d7000 też ma mini usb, czyli kabel z dwoma mini? bo do niczego więcej nie trzeba podłączać?
    1) SE Xperia Neo nie ma gniazda mini USB, a micro USB.
    2) Potrzebujesz kabel micro USB-OTG 2.0
    3) potrzebujesz kabel USB do swojego aparatu

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    ja mam sony ericsson neo , on ma wejscie mini usb i moje d7000 też ma mini usb, czyli kabel z dwoma mini? bo do niczego więcej nie trzeba podłączać?
    Małe sprostowanie, Xperia Neo ma microUSB.

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie DSLR Dashboard nie działał w połączeniu HTC One X - D3, ale już program Helicon remote bezproblemowo.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  10. #10

    Domyślnie

    pojawiła się nowa wersja - jak wrócę do domu postaram się obadać z xperia s i d300.
    trochę złomu w dużym plecaczku.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •