Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie D3000 + mieszek M42

    Witam!

    To mój pierwszy post na Forum, więc jednocześnie witam serdecznie i już przechodzę do problemu, na którego rozwiązanie nie znalazłem dotychczas odpowiedzi.

    Otóż dostałem ostatnio mieszek makro made in USSR razem z obiektywem Helios 44M-4 oraz jakimś 135 mm. (niestety brak znajomości cyrylicy nie pozwala mi określić dokładnej nazwy, zresztą nieistotne, i tak docelowo to Helios wchodzi w grę). Dokupiłem do powyższego przejściówkę M42 w celu podłączenia mieszka do body D3000 no i tu pojawia się problem z zamocowaniem...nie da się dokręcić mieszka z założoną M42 do body (przeszkadza wbudowana lampa / osłona lampy). W jaki sposób można sobie poradzić z tym problemem? Czy konieczne będzie dodatkowe dokupywanie pierścieni makro żeby "wydłużyć" body?

    Czy ktoś spotkał się już z tym problemem? Jeśli tak proszę o pomoc, namiar na budżetowe rozwiązanie powyższego utrapienia (generalnie da się jako robić zdjęcia - ale pozostaje to mocno niestabilne - w każdej chwili body może odpaść od konstrukcji tripad-mieszek-obiektyw...)

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GabberPL Zobacz posta
    Witam!

    To mój pierwszy post na Forum, więc jednocześnie witam serdecznie i już przechodzę do problemu, na którego rozwiązanie nie znalazłem dotychczas odpowiedzi.

    Otóż dostałem ostatnio mieszek makro made in USSR razem z obiektywem Helios 44M-4 oraz jakimś 135 mm. (niestety brak znajomości cyrylicy nie pozwala mi określić dokładnej nazwy, zresztą nieistotne, i tak docelowo to Helios wchodzi w grę). Dokupiłem do powyższego przejściówkę M42 w celu podłączenia mieszka do body D3000 no i tu pojawia się problem z zamocowaniem...nie da się dokręcić mieszka z założoną M42 do body (przeszkadza wbudowana lampa / osłona lampy). W jaki sposób można sobie poradzić z tym problemem? Czy konieczne będzie dodatkowe dokupywanie pierścieni makro żeby "wydłużyć" body?

    Czy ktoś spotkał się już z tym problemem? Jeśli tak proszę o pomoc, namiar na budżetowe rozwiązanie powyższego utrapienia (generalnie da się jako robić zdjęcia - ale pozostaje to mocno niestabilne - w każdej chwili body może odpaść od konstrukcji tripad-mieszek-obiektyw...)

    Pozdrawiam!
    Proponuję dokupić pierścienie pośrednie i zastować najpierw pierścienie a potem mieszek, nie pamiętam, ale chyba średni pierścien wystarczy. Pozdrawiam.
    Na co sprzętu kupa, gdy fotograf d... to o mnie

  3. #3

    Domyślnie

    "Czy ktoś spotkał się już z tym problemem?"

    A gwint w mieszku nie jest przypadkiem wyciagany? (u mnie jest)
    To małe, czarne pokrętło trzeba poluzować
    http://imageshack.us/photo/my-images...sc0001vz1.jpg/
    Wystarczy go wtedy wyjac, zamocowac konwerter w puszce i wlozyc ponownie gwint do mieszka.
    Ostatnio edytowane przez Seeker ; 30-06-2012 o 00:51
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •