Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Mojęcice / Wołów
    Posty
    60

    Domyślnie D3100 + N50 1.8 + pierscienie

    witam mam takie pytanie.
    posiadam nikona d3100 i Chcial bym kupic obiektyw stalke nikkora 50 1.8 no i do tego dokupić sobie jakieś dobre pierścienie pośrednie makro bo niestety nie stać mnie na dobry makro obiektyw. a moje pytanie to czy będzie można na tym robic ladne makro zdjęcia? czy może polecacie coś innego?
    Ostatnio edytowane przez rafiipl ; 07-02-2012 o 17:22

  2. #2

    Domyślnie

    opcje masz takie:
    1. kupujesz 50 1.8G + pierscienie z przeniesieniem automatyki i masz wszystko co potrzeba
    taniej:
    2. kupujesz 50 1.8D + najtansze pierscienie, nie bedziesz mial AF i powiaru swiatla w makro. AF robiac zdjecia samym obiektywem tez nie bedzie bo twoje body nie posiada silnika.
    .

  3. #3

    Domyślnie

    Jest jeszcze inna opcja, kupujesz Heliosa 44/pentacona lub inny obiektyw 50..58mm 1.8..2.0 na m42 + pierścienie + przejściówka do nikona i masz praktycznie to samo, co w opcji 2. Czyli Makro bez pomiaru światła i bez AF za około 150zł.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Mojęcice / Wołów
    Posty
    60

    Domyślnie

    No ok ale i tak do Makro Af mi nie potrzebny , jako portretowka tez nie bo bede recznie ustawial sobie ostrosc .. Ale jak to sie bedzie przekladac na jakosc zdjec?? beda duzo gorsze niz jak bym mial powiedzmy N105?
    Ostatnio edytowane przez rafiipl ; 07-02-2012 o 23:21

  5. #5

    Domyślnie

    Jakosc bedzie swietna. Nie wiem, jak wypada porownanie z nikkorem 105, wyraznie gorzej raczej nie bedzie, jesli w ogole.
    Zamiast pierscieni i nikkora mozna zapolowac na manualnego nikona 55/3.5 lub 55/2.8. Bywaja na allegro w znosnych cenach (nizszych niz komplet z pierscieniami).

  6. #6

    Domyślnie

    Do makro polecam zestaw pierścienie, te najtańsze, bez przeniesienia elektroniki, adapter M42 i obiektyw INDUSTAR 50 f/3.5. Jeden z najlepszych zestawów makro.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Mojęcice / Wołów
    Posty
    60

    Domyślnie

    hmm a co to za zestaw heheh kurcze jak z 80lat
    Ostatnio edytowane przez rafiipl ; 23-02-2012 o 16:08

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafiipl Zobacz posta
    hmm a co to za zestaw heheh kurcze jak z 80lat
    To nie żywność, nie ma terminu przydatności
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    ... Industar ...
    Cytat Zamieszczone przez rafiipl Zobacz posta
    hmm a co to za zestaw heheh kurcze jak z 80lat
    To nie żywność, nie ma terminu przydatności
    Dodajmy, że Industar już w l 80 był głęboko ... na pewno nie szanowany ... raczej głęboko w szafie. I nie bez powodu. Ale mole tego w szafie nie jedzą, fakt.

    Jak jest do wyboru fatalna prowizorka za 150zł, a stare szkło ale systemowe za 250zl ?????
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 23-02-2012 o 20:50
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafiipl Zobacz posta
    hmm a co to za zestaw heheh kurcze jak z 80lat
    Na tym się wychowywałem... w tych właśnie latach...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •