Witam
Jestem zielony w Nikonie, więc proszę was o pomoc.
Zamierzam kupić body tylko nie wiem które:
- D90 , D7000, D300s
z obiektywów interesują mnie jasne, jednak na te z VR raczej mnie nie stać.
Myślałem o następujących:
- Tamron 17-50 2.8
- Sigma 70-200 2.8 II HSM (bez OS) - później ewentualnie dokupić 2xTC Sigmy
- jakiś uniwersalny zoom (na spacery)
- jakąś stałkę np. TAMRON 90 2.8
Z tego co się orientuje to NIKON nie ma stabilizacji w body, tylko jest stabilizacja optyczna w obiektywach. Jak to wygląda w praktyce, jeśli obiektywy są bez VR, a zdjęcia wykonujemy z ręki (np przy czasach 1/60, 1/30 , 1/15 ale także i wyższych)?
Sprzęt chciałbym używać do przyrody, trochę sportu i do codziennego używania.
Dzieki za pomoc.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami