Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88
  1. #1

    Domyślnie D90 blade kolory, nieostre zdjecia

    Witam!
    Zdjecia robione w trybie automatycznym wychodza mi z reguly mniej lub bardziej nieostre, nawet przy dobrym swietle. Kolory sa malo nasycone, wszystko jakby jakies lekko rozmyte i za jasne. Czy to kwestia jakichs ustawien? Czy na auto wszystko nie powinno ustawiac sie samo? Probowalam robic te same ujecia przy roznych trybach, ale efekt podobny...
    Jestem kompletnym laikiem i bede wdzieczna za pomoc.

    Przykladowe zdjecie ponizej, tu akurat te "wady" sa bardzo jaskrawe, ale czesto mi sie tego typu fotki na auto zdarzaja - przeswietlone, nieostre, paskudne kolory.


  2. #2

    Domyślnie

    1. Przeczytaj instrukcję obsługi
    2. Przeczytaj jakąś książkę o podstawach fotografii

    Masz zaawansowany aparat i ani ciut wiedzy o fotografii - nie bierz tego za krytykę, a raczej za dobrą radę.
    MISTER
    ------------------------------------

  3. #3

    Domyślnie

    bo lustrzankę nie kupuję się aby używać Auto , zacznij używać trybów półautomatycznych preselekcja czasu migawki itd , a następna sprawa to obiektyw....
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  4. #4

    Domyślnie

    Wg mnie zdjęcie jest poruszone. Czas 1/80s - ja bym się bał czy nie za krótki dla pieska, choć potrafię utrzymać w ręku dłuższe czasy ! Ty zaczynasz, więc radzę używać na razie krótszych czasów (widać wybrany przez aparat czas w wizjerze). Sam mam kolegę, któremu focenie bez zielonego trybu nie wychodzi, ale cóż, trzeba próbować.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety, podpisuję się pod tym co napisał mister - w którymś momencie przychodzi pora na to, żeby przestać być laikiem... A zakup tak zaawansowanego aparatu jak D90 chyba do tego nawet zobowiązuje - inaczej sprzęt będzie się niestety, ale marnował...

    Tu masz doskonały przykład syndromu "czarnego psa/białego psa": aparat dokonując pomiaru oświetlenia sprowadza je do poziomu średniej szarości. Podstawy, podstawy, jeszcze raz podstawy. Co do ostrości i kolorów, nie zaszkodzi dowiedzieć się trochę o fotografowaniu w różnych porach dnia, działaniu aparatu i działaniu tego modelu obiektywu (zdjęcie bez EXIF, więc nie widać który).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Z. Zobacz posta
    (zdjęcie bez EXIF, więc nie widać który).

    Zdjęcie ma EXIF, obiektyw 50/1.8, obróbka Adobe Photoshop Elements, ISO 400, 1/80s, F 8.0
    MISTER
    ------------------------------------

  7. #7

    Domyślnie

    OK, czyli na lepszym aparacie w trybie auto nie da sie zrobic rownie dobrego zdjecia jak na tanszej idiotkamerze? No to po co jest tryb automatyczny? Sadzilam, ze dzieki wszystkim ustawieniom i przeczytaniu instrukcji bede sie mogla wyzyc fotograficznie w wolnych chwilach, a na poczatek dzieki trybowi automatycznemu pstryknac dzieciom pare przyzwoitych fotek nie odbiegajacych jakoscia od tych robionych aparatem polowe tanszym.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S'cape Zobacz posta
    OK, czyli na lepszym aparacie w trybie auto nie da sie zrobic rownie dobrego zdjecia jak na tanszej idiotkamerze? No to po co jest tryb automatyczny? Sadzilam, ze dzieki wszystkim ustawieniom i przeczytaniu instrukcji bede sie mogla wyzyc fotograficznie w wolnych chwilach, a na poczatek dzieki trybowi automatycznemu pstryknac dzieciom pare przyzwoitych fotek nie odbiegajacych jakoscia od tych robionych aparatem polowe tanszym.
    Można:
    Weź statyw, popstrykaj trochę drzew, budowli z daleka. Nie wybieraj trudnych zdjęć z kontrastami - wtedy aparat wybiera co mu się podoba, jak dla typowego zdjęcia - a to za mało.
    Najlepiej: przeczytaj choć raz instrukcję aparatu !

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    bo lustrzani nie kupuje się po to by używać auto, a jak już ktoś chce używać to też musi wiedziec mniej-więcej jak..
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S'cape Zobacz posta
    OK, czyli na lepszym aparacie w trybie auto nie da sie zrobic rownie dobrego zdjecia jak na tanszej idiotkamerze?
    Żaden aparat sam nie zrobi ładnego zdjęcia czarnego psa, ale w większości przypadków tryb auto powinien się bardzo dobrze sprawdzić.

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •