Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie D3000 - Prosto z puszki z kitem VR i Tamronem 70-300 DI LD Macro

    Widzę że coraz więcej jest zapytań o w/w puszkę i Tamrona, dlatego postanowiłem zamieścić kilka sampli wykonanych w różnych warunkach na różnych ustawieniach i przy użyciu kilku filterków i szpargałów. Są to zdjęcia mojego autorstwa, niektóre podpisane. Fotki są prosto z puszki, nieruszane żadnym programikiem. Wszelkie efekty zostały uzyskane poprzez ustawienie ISO, WB oraz barwy kolorów i kombinacji przesłony i czasu migawki. Fotki z Tamrona wykonane są na długim końcu, 300mm. Do niektórych fotek nie pamiętam czasu i przesłony (znak zapytania w nawiasie), a moje body jest w serwisie więc postaram się to uzupełnić jak najszybciej. Jakość fotografii różni się od fotek oryginalnych rozmiarów z powodu przeskalowania

    Nikkon 18-55mm VR

    35mm, F/5.6, ISO 800, 1/1.6s (z ręki)
    18mm, F/5.6 ISO 800, 1/2s (z ręki, udało się 2sekundy utrzymać )
    55mm, F/13 ISO 200, około 13s (statyw był niedostępny więc prowizorka z podłogi)
    18mm, F/10 ISO 100, około 17s
    18mm, F/13 ISO 100, około 25s
    18mm, F/9(?) ISO 100, około 1/650s + połówkowy pomarańczowy
    18mm, F5.6 ISO 1600(?) około 1/2s (z ręki)
    55mm, F/8(?) ISO 100, około 1/650s (wykonane przez szybę w trakcie deszczu)
    18mm, F/13 ISO 100, 62s
    18mm, F/13 ISO 100, 57s


    Tamron 70-300mm DI LD Macro

    300mm, F/5.6, ISO 1600 lub High 0.7 (3200) 1/30s
    300mm, F/6.3/ ISO 200, 1/250s
    300mm, F/9 ISO 100, 1/650s lub wyżej
    300mm, F/5.6 ISO 200, 1/250s lub mniej

    Jeżeli ktoś byłby zainteresowany dokładnymi samplami, mogę takowe sporządzić na żądanie.
    Ostatnio edytowane przez *Mag. ; 01-05-2010 o 21:01 Powód: Poprawki
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko fajnie...tylko nie wiem co te sample mają pokazywać konkretnie.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystko fajnie...tylko nie wiem co te sample mają pokazywać konkretnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak to co mają pokazywać? Kaczkę, kwiatki, gada jakiegoś, mosty, fontannę, słoneczko, podpisy autora ...
    Jeśli nie dostrzegasz sensu stosowania polskich liter, to w takim razie proszę Cię: Zrob mi laske.

  5. #5

    Domyślnie

    Celem moim jest pokazanie co można wyciągnac z takiej niepozornej puszki.
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  6. #6

    Domyślnie

    *Mag. mam do ciebie pytanie mianowicie jak z łapaniem ostrości na dłuższych ogniskowych (tamron) d3000 nie ma przecież silnika AF! Widzę ze kaczka jest ok, ale jaszczur już trochę gorzej, trzeba się chyba napocić przy łapaniu ostrości co? jak masz to wrzuć jakieś makro z tamrona
    d5000, nikkor 18-105mm vr , N 35/1.8G , Helios-44m-4 2/58, sb-600

  7. #7

    Domyślnie

    Vince, Tamron jest z wbudowanym silnikiem. Jaszczur był właśnie na makro na 300mm, słabe światło najwyższe ISO i nie za krótki czas i się maznął. Na makro najmniejszy ruch ręką w przód/tył psuje ostrość już.
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  8. #8

    Domyślnie

    to nie jaszczur a agama brodata - jaszczurka to np nasza zwinka ale co by nie OT
    jak ostrzy ten tamron? nie zawiesza się? naczytałem się swojego czasu że potrafi stanąć i trzeba wyłączyć puszkę czy z silnikiem też tak jest?
    mogę prosić o jakieś foty właśnie na 300mm z iso nie większym niż 200 tak na f 5,6 i 8 na pppppp małpiszon wp.pl
    D60 N18-200VR, N35 1.8, Helios 58 2.0, T90, MZ 48, SB 400

  9. #9

    Domyślnie

    Kiedy tylko dostane puszkę z serwisu to podeślę. Tamron nie zawiesza sie, zawisł mi tylko 2x na makro a tak to nigdy. Ostrzy bardzo dobrze, porównywalnie szybko do kita. Oczywiście kit przeleci cały zakres w szybszym tempie.
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lehua768 Zobacz posta
    Wszystko fajnie...tylko nie wiem co te sample mają pokazywać konkretnie.
    Uwielbiam jak się mnie powtarza.
    A z tej puszki da się wycisnąć tyle co z D80, bo to jego mniejszy brat bliźniak.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •