Otóż zbliża się lato, a w tym roku planuję trochę większą intensywność górskich wypadów i jest mały problemmam torbę naramienną (dużą i małą) ale odpadają z wiadomych względów
mam Slingshota 200 AW i jest fajny ale na krótsze wypady zwłaszcza jeśli prowiant itd niesie kto inny bo np dużej butelki wody do tego nie ma szans włożyć (ogólnie górna kieszonka jest trochę "chorawo" pomyślana bo przez ten mega skos jest mało pakowna
ale ilość sprzętu który chcę nosić w te góry mieści się tam na luzie w sumie bo wiadomo że wszystkie ze sobą brał nie będę
Ostatnio wykombinowałem, że zamienię Slingshota i mała torbę naramienną na system pasa i pokrowców do niego mocowanych + również wisząca na pasie torba... jednak żeby nie było za pięknie to:
a) dłuższe pokrowce czy bardziej podłużna pionowa torba/kabura nie mogą wisieć z przodu bo będzie to niewygodne na podejściach... z boku wydaje się ok dopóki nie zacznie się machać rękoma a dwa że jak się pójdzie z kijami trekingowymi to chyba będzie to przeszkadzać, z tyłu też nie za bardzo bo po to chcę pas + pokrowce żeby mieć normalny plecak na resztę gratów a nie upychać wszystkiego do Slingshota albo żeby nie mocować go kretyńsko do innego plecakawięc pytanie jak to rozwiązać sensownie?
może jakoś z tyłu po skosie? Chociaż generalnie pokrowce będą raczej krótkie...
b) pas jest wygodny jak nie mamy na sobie za dużo ciuchów - czy nie będzie to drażniące jak przyjdzie go zakładać na coś grubszego?
c) w PL dostępne są praktycznie tylko produkty Lowepro dlatego głównie o ten system mi chodzi - dwa że mam już trochę gratów od nich i zawsze byłem zadowolony więc i też to kolejny powód dla którego chcę "u nich" zostać
d) pokrowce AW w Lowepro są boskie i kocham jestdlatego im większa część będzie to posiadała tym lepiej
e) pocenie się vs szerokość pasa... gruby pas = większa wygoda ale i większa możliwość pocenia się skóry pod nim - analogicznie mniejszy do ograniczonych ciężarów ale bardziej nazwijmy to przewiewnytylko czy jak zawieszę puszkę + 2-3 szkła na cienkim to nie będzie się to wrzynać?
pytam bo nie za bardzo gdzie jest obejrzeć pasy itd - futerały różnych systemów są ale futerały na same obiektywy to można sobie dopasować w każdym momencie - interesuje mnie głównie kombinacja mocowania pasa + torby/kaburyuzupełniająco pas ma służyć jako support dla torby naramiennej tak by wisiała po jednej stronie i pokrowce po drugiej kiedy muszę zabrać więcej sprzętu ale tutaj wyjście to jest "pikuś"
Pasy:
http://www.torbylowepro.pl/pasy-i-sz...ight-belt,440s
http://www.torbylowepro.pl/pasy-i-sz...waistbelt,439s
Z toreb myślałem o
http://www.torbylowepro.pl/torby/low...se-100-aw,667s
http://www.torbylowepro.pl/torby/low...se-200-aw,668s
http://www.torbylowepro.pl/torby/lowepro-orion,412s
http://www.torbylowepro.pl/torby/low...tback-100,967s
http://www.torbylowepro.pl/torby/low...tback-200,968s
http://www.torbylowepro.pl/torby/low...nner-100,1023s
I teraz pierwsze refleksje nt powyższych toreb - większość czy prawie wszystkie o ile nie wszystkie nie są dedykowane do zapięcia na pasie - większość nie ma nawet szlufki żeby przeciągnąć tam pas bo torba dysponuje własnym pasem a już nie mówiąc o zaczepie sliplock do pasa...
Nie wszystkie mają pokrowiec AW chociaż wiem że taki nylon też nie jest prosto "przelać" ale lepiej gdyby był
Oczywiście cenowo żeby to wyglądało jak najlepiej za możliwie jak najmniej - jednak jak będzie różnica np 100zł za coś lepszego to no problem
Nosić w tym zamierzam D200 + S10-20 + jakieś 50mm którego chwilowo nie mam (24-70 zostaje raczej w domu z uwagi na wielkość chociaż dobrze by było jakby torba miała rezerwę na coś takiego) + może jakieś tele jak S150 czy N300/4 ale to już pójdzie samo szkło pewnie do futerału bo nie wiem czy mała torba to pomieściw przyszłości pewnie zamiast D200 pojawi się tam D700 + coś szerokiego pod FX
Z góry dzięki za pomoc![]()
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami