Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11

    Domyślnie

    Bardzo słuszna wypowiedź Ogólnie powinniśmy się starać dociągać histogram do prawej, jednocześnie unikając przycinania tegoż. Im bardziej po prawej znajdzie się informacja, tym lepiej zostanie skwantyzowana, oraz tym mniej będzie narażona na szumy. Im bardziej po lewej - tym mniej precyzyjna będzie kwantyzacja, oraz większy wpływ szumu generowanego przez "tło" - promieniowanie kosmiczne, cieplne itp. Aliści dążąc do uzyskania optymalnej ekspozycji musimy uważać, by nie przesadzić - bo jeśli przytniemy histogram po prawej przekraczając maksymalne, możliwe do zarejestrowania wartości, to naprawdę będziemy w d...

  2. #12

    Domyślnie

    Wrzućcie ten tekst JK do FAQ albo tutoriali. Bo szkoda, żeby się z biegiem czasu zagubił.
    Dużo sprzętu, mało czasu

  3. #13

    Domyślnie

    hehe, Jacek jak zwykle napisał elaborat - bardzo fajny zarówno jeśli chodzi o merytorykę i przejrzystość, gratulacje - i podobnie jak Wrrum proponuje to podpiąć
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  4. #14

    Domyślnie

    Jacku, a czy przypadkiem informacji o kontraście nie można odczytać z "długości (rozpiętości)" wykresu? Im dłuższy, tym kontrast większy, oczywiście biorąc pod uwagę rozkład ilościowy przypadający na poszczególne zakresy.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr w Zobacz posta
    Jacku, a czy przypadkiem informacji o kontraście nie można odczytać z "długości (rozpiętości)" wykresu? Im dłuższy, tym kontrast większy, oczywiście biorąc pod uwagę rozkład ilościowy przypadający na poszczególne zakresy.
    Nie, a jeśli już to wręcz przeciwnie. Im "szerszy" histogram, tym większa rozpiętość tonalna, a duża rozpiętość może prowadzić do wrażenia niskiego kontrastu. Jeśli już, to kontrastowe zdjęcia mają globalnie niższe słupki, choć to też nie jest żelazna reguła.

  6. #16

    Domyślnie

    Rzeczywiście, poprawa kontrastu powoduje "spłaszczenie" histogramu.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  7. #17

    Domyślnie

    Jacku, dla mnie jesteś Mistrzem. Dziękuję, za wyrazisty przykład.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  8. #18

    Domyślnie

    No już nie przesadzaj. To tylko taka mała koleżeńska przysługa.
    Jacek

  9. #19

    Domyślnie

    Czyli - nawiązując do początku Twojego elaboratu - w takim np. D80 zamiast patrzeć na szary wykres, lepiej patrzeć na kolorowe czy żaden z nich nie wykracza poza ustalone granice?
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  10. #20

    Domyślnie

    Zdecydowanie.

    Jezeli jednak niebieskosc nieba ci nie preszkadza...

    Inaczej mowiac, mozliwe sa przypadki, kiedy swiadomie i celowo przekroczysz maksymalny poziom w jednym kanale barwnym, uzyskujac rownomierne zabarwienie pewnej powierzchni kadru..
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •