Close

Strona 28 z 68 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 678
  1. #271

    Domyślnie

    Są drobne różnice w silniku JPEG między X-T100 z matrycą Bayera a pozostałymi modelami Fuji z matrycami X-Trans, ale nie sądzę, żeby wynikały one z samych matryc. Raczej po prostu w Fuji uznali, że podstawowe modele kierowane do początkujących amatorów powinny produkować obrazek o ciut większym nasyceniu koloru i kontraście, bo ludzie to lubią.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #272

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A dlatego, że drwina, czyli ironiczny żart, nie jest na forum zabroniony, a sam w sobie jest świetną zabawą, o czym doskonale wiesz. Bo czymże jeśli nie ironicznym żartem jest Twoja wypowiedź o tym, że z JPEGów korzystają ci, którzy nie znają RAWów? To pytanie retoryczne, nie musisz odpowiadać
    Muszę jednak, bo nie kumasz.

    Drwina to wyraz złośliwości, przejaw agresji.
    A moja wypowiedź nie była ukrytą zlośliwością, tylko zwykłym stwierdzeniem, które dalej podtrzymuję. Jak ktoś nie zna/nie używa raw to takie funkcje w aparacie doceni. Nie oceniam, nie wartościuję, nawet emotki brak.

    Ja myślę że masz jakiś kompleks z tymi jpgami, jakieś uczucie gorszości(?) bo to nie pierwszy raz i nie pierwsze miejsce kiedy tak reagujesz jakbyś poczuł się atakowany. A jest dokładnie odwrotnie, to Ty mnie obrazileś i to Ty mi ustawiłes miejsce "rawowy fotograf alfa". Przy tym to z Ciebie wylazła pogarda do sposobu obróbki..
    Przez to okreslenie ze śmiechu oplulem monitor więc się nie gniewam, ale serio, masz coś nie tak z odbiorem.

  3. #273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A dlatego, że drwina, czyli ironiczny żart, nie jest na forum zabroniony, a sam w sobie jest świetną zabawą, o czym doskonale wiesz. Bo czymże jeśli nie ironicznym żartem jest Twoja wypowiedź o tym, że z JPEGów korzystają ci, którzy nie znają RAWów? To pytanie retoryczne, nie musisz odpowiadać
    ... bo kolega kcial zaistniec

  4. #274

    Domyślnie

    Abstrahując od Waszej dyskusji. W LR przy imporcie zdjęć z E2 program autamatycznie przycina mi do 16:9 mimo (potem w edycji mogę zmienić na 3:2 powiększając niejako zdjęcie, ale za każdym razem muszę przeklikać), iż w aparacie ustawione 3:2. Z T1 nie mam tego problemu. Jakieś pomysły?

  5. #275

    Domyślnie

    @Cornelson
    Poniżej masz link do dyskusji na ten temat. Nie czytałem całego wątku, ale ktoś podejrzewa, że winowajcą jest sposób pomiaru ekspozycji (sic!). Link prowadzi do konkretnego postu.

    https://www.fuji-x-forum.com/topic/2...&comment=24080
    clusca
    Fufu X

  6. #276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Przez to okreslenie ze śmiechu oplulem monitor więc się nie gniewam...
    No to jesteśmy kwita, bo...

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Przy tym to z Ciebie wylazła pogarda do sposobu obróbki..
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clusca Zobacz posta
    @Cornelson
    Poniżej masz link do dyskusji na ten temat. Nie czytałem całego wątku, ale ktoś podejrzewa, że winowajcą jest sposób pomiaru ekspozycji (sic!). Link prowadzi do konkretnego postu.

    https://www.fuji-x-forum.com/topic/2...&comment=24080
    O widzisz, dzięki piękne. Racja, teraz jest jak należy. Inna rzecz, że to kicha straszna. Gwoli ścisłości ja używam LR 5.7.1
    To, że w LR nie mam opcji Classic Chrome już stanowi mniejszy problem. Przy E2 bo w T1 jest.

  8. #278

    Domyślnie

    Taki mały przykład na szybko:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01_DR100_S0_H0_x.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	169,6 KB
ID:	27675
    DR100, wszystko standardowo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	08_DR-P_STRONG_x.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	193,2 KB
ID:	27676
    DR-P wysoki, wszystko standardowo, ta sama ekspozycja.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #279

    Domyślnie

    Tutaj różnica jest kolosalna. Poproszę o przykłady, jeśli to nie problem oczywiście, takich kombinacji:

    - DR400, DRP OFF vs DR400, DRP LOW
    - DR 400, DRP OFF vs DR400, DRP AUTO
    - DR AUTO, DRP OFF vs DR AUTO, DRP AUTO

    Dałoby to porównanie możliwości np. X-T20 i X-T30.

    DRP HIGH to już „za bardzo” jak dla mnie. Wyglada jak tzw. pseudo HDR.
    clusca
    Fufu X

  10. #280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cornelson Zobacz posta
    O widzisz, dzięki piękne. Racja, teraz jest jak należy. Inna rzecz, że to kicha straszna. Gwoli ścisłości ja używam LR 5.7.1
    To, że w LR nie mam opcji Classic Chrome już stanowi mniejszy problem. Przy E2 bo w T1 jest.
    Wrzuć jeśli możesz to cropujące się zdjęcie na jakiś serwer do współdzielenia plików i podeślij link. Z ciekawości sprawdziłbym, czy na LR CC też się takie szopki dzieją. Jestem ciekaw, czy to bug w sofcie aparatu, czy wina LR.
    clusca
    Fufu X

Strona 28 z 68 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 11:35
  2. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 12:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •