Close

Strona 27 z 68 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 678
  1. #261

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Jak ktoś nie wie co to raw to może faktycznie przydatne.
    Ocho! RAWowy fotograf alfa pokazuje JPEGowcom gdzie ich miejsce

    Wielu ludzi doskonale wie, czym jest RAW, a mimo to świadomie często unikają ślęczenia godzinami przed komputerem. Mniej obrabiania, więcej życia...

    Cytat Zamieszczone przez clusca Zobacz posta
    Napisz coś więcej proszę o tej funkcji. To taki wspomagacz D-Range'a?
    Cytat Zamieszczone przez clusca Zobacz posta
    Ok, trochę doczytałem. To w zasadzie takie wyciąganie cieni w puszce.
    To wyciąganie świateł i cieni w stopniu niedostępnym dla DR400 i dotychczasowego zakresu regulacji tych parametrów w puszcze.

    Cytat Zamieszczone przez clusca Zobacz posta
    W sumie gdybym robił w samych jpeg, to pewnie byłoby pomocne, ponieważ niemalże każde zdjęcie w RAF nieco z cieni wyciągam
    To jest dostępne też w RAWach. Można to wykorzystać, jeśli wywołujesz je w puszce lub korzystasz z X RAW STUDIO.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #263

    Domyślnie

    Używam LR, ale coraz częściej pozostaję tylko przy JPEG. W puszce RAF-ów w ogóle nie wywołuję - chyba kiedyś tylko raz na próbę, czy to w ogóle działa

    Tutaj widać jaki efekt to daje: https://www.imaging-resource.com/PRO...uji-x-t3A5.HTM
    Całkiem ciekawie to działa, zwłaszcza na auto. No cóż, chyba jednak zdecyduję się na uszczelniane X-T2. Przy następnej promocji, na X-T3, będę się cieszył z jeszcze lepszych jotpegów. Tylko pewnie wtedy X-T4 będzie miało znowu coś ciekawego i pełnoklatkową matryce pewnie
    clusca
    Fufu X

  4. #264

    Domyślnie

    Warto z tego korzystać w połączeniu z funkcją Color Chrome Effect (nie mylić z Classic Chrome), która poprawia wygląd czerwieni i zieleni wyciągniętych z cienia - jest róznica, kolory nie są tak cukierkowe. Kombinacji tu jest tyle, że będę musiał przysiąść na temat i zrobić porządny test, bo możliwości są obiecujące.

    Co ciekawe, wywołując RAW w puszce lub w X RAW STUDIO intensywność funkcji priorytetu dynamiki można w każdej chwili zmniejszyć lub ją wyłączyć bez żadnej straty dla zdjęcia.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #265

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ocho! RAWowy fotograf alfa pokazuje JPEGowcom gdzie ich miejsce
    Dlaczego ze mnie drwisz? Dla ciebie mogę być nawet fotografem gama. A miejsce to sam sobie wybrałeś takimi tekstami. Recenzencie xD

    Ja nie oceniam ludzi robiących w jpg i nic do nich nie mam. Natomiast "ślęczenie" przed kompem nie jest dla mnie niczym traumatycznym, przeciwnie, raz że lubie, dwa rzadko poświęcam na zdjęcie więcej niż kilka sekund i po trzecie, dlaczego w ogóle o tym piszę - omijają mnie takie kwestie jak wyżej. Szybkość reakcji, wielkość wizjera, ergonomia to są moje priorytety, a nie jakie aparat ma ustawienia jpg xD
    Więc powtórzę, wierzę że dla kogoś T30 może być bardziej odpowiednim wyborem...

  6. #266

    Domyślnie

    Bywa tak, że jpg to jedyne wyjście. Miałem przez jakiś czas XF10 i bufor wymusił na mnie korzystanie z jpg. W specyfikacji apart robi do 6kl/s tylko nie dodali, że po 3 bufor jest pełny. Wiem to nie aprat pro ale zapis rawa też trwał. Zostawiłem jpg i jakoś nie specjalnie żałowałem. Już ponoć z etherny dało się sporo wyciągać więc dla amatora jpg może być zupełnie wystarczający. Nie raz przyłapywałem się, że rawa robię na podobieństwo jpg (to samo zdjęcie). Jeszcze ws 18-55. Na plus światło i pierścień przysłony na obiektywie, ale cięższy (vs 16-50). Ja różnic specjalnie nie widziałem w jakości zdjęć. Opcja cenowa T2 z 18-55 bardzo fajna. @clusca pożycz sobie 90/2.0 i potem decyduj czy kupić. Ja kupiłem, zrobiłem kilkanaście zdjęć przez pół roku i sprzedałem. Może lepszą opcją byłby ten nowy chińczyk Viltrox z af. Ponoć na dalekim wschodzie do dostania za 1200-1300.

  7. #267

    Domyślnie

    Czy to jest dobry pomysł, żeby „posmakować” kolorów Fuji?
    Czy jakość zdjęć będzie taka sama jak z xt20 czy xt100?
    Z Sony A7 II nie mogę się jakoś dogadać, a chciałbym coś mniejszego od D610 i przy okazji sprawdzić, dlaczego zdjęcia/kolory z Fuji tak mi się podobają.

    https://www.currys.co.uk/gbuk/camera...82780-pdt.html

  8. #268

    Domyślnie

    Właśnie przy wołaniu RAW-ów dążę do uzyskania wyglądu JPEG-a, z tym, że nieco wyciągam cienie i dodaję odrobinę w czerniach. Czyli takie sztuczne powiększenie zakresu tonalnego z większym kontrastem. Dlatego funkcja D-Range Priority byłaby jak znalazł

    Co do 90mm, obawiam się, że też byłby używany od przypadku. Mam 56/1.2, więc może masz rację. Pożyczę i sam się przekonam, czy warto posiadać taki obiektyw na stałe. Bardziej mnie martwi, że zamówiłem X-T2, a nie mam żadnego obiektywu WR. Chyba jednak będę musiał się szarpnąć na 16/1.4 lub 23/2, ponieważ jednym z powodów zmiany body jest właśnie WR.

    No i coś, co nie daje mi spokoju. Chciałbym jakiś w miarę dobry obiektyw makro 1:1, ale 80mm ma dwa poważne mankamenty: jest dość drogi i strasznie wielki. Zastanawiałem się, czy kupić Tamrona 90mm i przejściówki (nie wiem tylko z jakim mocowaniem najlepiej). Uważacie, że to dobry pomysł?


    @Obrazek2000
    X-A20 nie ma X-Transa, więc nie wiem jak z tymi Fujowymi kolorami tam będzie. Jeśli o mnie chodzi, jedyną rzeczą, której mi brakuje w Fuji, to pełna klatka. Cała reszta na duży plus. Tak więc zdecydowanie polecam
    Ostatnio edytowane przez clusca ; 12-07-2019 o 13:20
    clusca
    Fufu X

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Dlaczego ze mnie drwisz?
    A dlatego, że drwina, czyli ironiczny żart, nie jest na forum zabroniony, a sam w sobie jest świetną zabawą, o czym doskonale wiesz. Bo czymże jeśli nie ironicznym żartem jest Twoja wypowiedź o tym, że z JPEGów korzystają ci, którzy nie znają RAWów? To pytanie retoryczne, nie musisz odpowiadać
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #270

    Domyślnie

    Clusca:
    Aha, Dzięki. Właśnie chyba chodziło mi o tą matrycę...

Strona 27 z 68 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 11:35
  2. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 12:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •