Close

Strona 161 z 288 PierwszyPierwszy ... 61111151159160161162163171211261 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 601 do 1 610 z 2871
  1. #1601

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Muszę przyznać że całkiem ładna puszka im wyszła, fajnie że są klawisze funkcyjne, pokrętło z przodu i te lepsze mocowania na pasek, jestem mile zaskoczony
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  2. #1602

    Domyślnie

    Moim zdaniem ten Z50 wygląda bardziej profesjonalnie (technicznie?) od Canonów https://camerasize.com/compact/#829,684,776,ha,b
    https://camerasize.com/compact/#829,684,776,ha,t
    https://camerasize.com/compact/#829,684,776,ha,f



    Cena korpusu ma być taka sama jak Canon EOS M6 Mark II [który nie ma wizjera] i 70$ wyższa od Canon EOS M50 [na starcie],
    a zestawu z 16-50mm o 100$ niższa niż M6 II z 15-45mm i dodatkowym wizjerem i 100$ wyższa niż M50 z 15-45mm.

    Chyba będzie wydrążony w "plastiku' -czyli tym nikonoskim Sereebo carbon fibre reinforced thermoplastic.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 09-10-2019 o 22:08

  3. #1603
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To Z50 powinno być pełną klatką żeby coś zawojować na rynku, a nie wygłupiać się z aps-c

  4. #1604

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    To Z50 powinno być pełną klatką żeby coś zawojować na rynku, a nie wygłupiać się z aps-c
    Skończyły się już podboje na rynku foto, bo tu już nie ma o co walczyć, chyba że o przetrwanie. Nikon będzie szczęśliwy, jeśli będzie miał jakikolwiek zysk i przynajmniej w większości zrealizuje ostrożne prognozowany sprzedaży. Na rynku bezlusterkowców FF już się powoli robi ciasno, najnowszej generacji puszki można już dostać za 5-6 tys. zł. Nikon dużo by tutaj nie zdziałał, no bo ile poniżej tej ceny mógłby zejść, aby mu się to w ogóle opłacało? Moim zdaniem lepiej iść w ilość, bo ludzi, którzy nie chcą wydawać kilkunastu tysięcy na aparat z podstawowymi szkłami (już nie mówiąc o lepszych obiektywach), jest mimo wszystko dużo więcej. Ilość da się zrobić w APS-C. Gdyby było inaczej, to cena Z6 poszybowałaby w dół tak, żeby ludzie stali w kolejkach pod sklepami. No ale nie staną, nawet gdy cena spadnie.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #1605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ...to cos wybiorczo widzisz.
    Podobnie jak Ty wybiórczo odnosisz się do mojej wypowiedzi
    Dla mnie telefon w tej chwili zastąpił całkowicie potrzebę posiadania DXa. Dla mnie podkreślam. Jedynym polem do popisu dla DXa dla mnie jest poziom D500 z Sigmą 50-100 Art, ale tracę właściwie wszystkie zalety DX (waga i wielość), a FX w podobnych gabarytach oraz ogniskowych i tak daje mi więcej. Stąd z bólem, ale po mocnym przeanalizowaniu pozbyłem się aparatów i szkieł DX, nawet tych do których miałem wielki sentyment. Dlatego sens wprowadzania na rynek aparatu DX z tak ciemnymi szkłami jest dla mnie niezrozumiały. Lustra z S17-50 będą lepsze bo łatwiej znaleźć dobre i jasne szkła, a tam gdzie poradzi sobie obiektyw 3.5-6.3 prowadzi sobie współczesny aparat w dobrym smartfonie.

  6. #1606

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Podobnie jak Ty wybiórczo odnosisz się do mojej wypowiedzi
    Dla mnie telefon w tej chwili zastąpił całkowicie potrzebę posiadania DXa. Dla mnie podkreślam. Jedynym polem do popisu dla DXa dla mnie jest poziom D500 z Sigmą 50-100 Art, ale tracę właściwie wszystkie zalety DX (waga i wielość), a FX w podobnych gabarytach oraz ogniskowych i tak daje mi więcej. Stąd z bólem, ale po mocnym przeanalizowaniu pozbyłem się aparatów i szkieł DX, nawet tych do których miałem wielki sentyment. Dlatego sens wprowadzania na rynek aparatu DX z tak ciemnymi szkłami jest dla mnie niezrozumiały. Lustra z S17-50 będą lepsze bo łatwiej znaleźć dobre i jasne szkła, a tam gdzie poradzi sobie obiektyw 3.5-6.3 prowadzi sobie współczesny aparat w dobrym smartfonie.
    Prawie cala ja zacytowalem, wiec raczej nie bylo to wybiorczo.
    Roznica miedzy 1 cal a APS-C jest wieksza niz miedzy APS-C a FF.
    W pierwszym przypadku nie widzisz, w drugim (tym obiektywnie mniej widocznym z mniejsza roznica) widzisz...hmm.
    A na marginesie to ja osobiscie tez nie widze potrzeby i sensu posiadania DX i FX jednoczesnie. Albo-albo. (ofc niektorzy tak chca i niech maja, wolny wybor).
    Wiec w sumie pozbyles sie DX i zastapiles go komorka, bo jako "prawdziwy" aparat zostal FX. I tak ci pasuje - spoko.

    Ale twoja wypowiedz mozna tez odczytac ze komorki/smartfony moga w pelni zastapic format DX i sa od niego w sumie lepsze.
    A na to juz sie nie moge zgodzic, bo tak po prostu nie jest. I jest bardzo duzo argumentow na to. (wielkosc matrycy a co za tym idzie jakosc, dostepne szkla*, AF, ergonomia itp, itd).
    I kurcze, aparat to aparat a nie idioten-kamera pod postacia smartfona do miziania ekraniku.

    *zwracam uwage na sformulowanie szkla a nie plastikowe cos udajace obiektyw.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #1607

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Roznica miedzy 1 cal a APS-C jest wieksza niz miedzy APS-C a FF.
    Iloraz jest większy, ale nie różnica
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #1608

    Domyślnie

    Został mi jeszcze żony Soniak A6000 z PZetem i Sigmą 30 1.4 i uwierz mi, że tymi dwoma szkłami matryca APS-C w Sony nie potrafi pokonać chińskiej zarazy Jego jedyną przewagą jest już tylko możliwość podpięcia dowolnego szkła, ale też pewnie opuści pokład, bo żona mając P30 zapomniała o nim całkiem...
    Ps. W tym Nikonie też będziesz musiał głaskać ekran, żeby punkt AF wybrać
    Dla mnie ten aparat jest bez sensu, ale wiem że będą na niego klienci i Nikon też to wie.

  9. #1609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Został mi jeszcze żony Soniak A6000 z PZetem i Sigmą 30 1.4 i uwierz mi, że tymi dwoma szkłami matryca APS-C w Sony nie potrafi pokonać chińskiej zarazy Jego jedyną przewagą jest już tylko możliwość podpięcia dowolnego szkła, ale też pewnie opuści pokład, bo żona mając P30 zapomniała o nim całkiem...
    (...).
    Nie uwierze i tak nie jest. Mozemy tutaj wylac moze atramentu i dywagowac co kto uwaza i jak lubi. Ale no nie. Wielkie obiektywne i oparte na faktach "Nie". 1 cal i plastikowe cos vs APS-C i prawdziwe obiektywy. No chyba ze mowimy o slitasnych JPG i ktore urzadzenie go bardziej "upiekszy" swoim softem i da np sztuczny bokeh.
    To tutaj aparat nie ma szans.

    Nie chce tutaj rozwijac sporu robiac OT. Ale jesli ty nie widzisz roznicy miedzy smartfonem z okolo 1 calowa matryca a APS-C, to jak ludzie zauwazaja roznice miedzy DX a FX, (w niektorych zastosowaniach) przeciez tam powierzchnie matrycy dzieli mniejsza roznica w wielkosci.
    Jak ty to zauwzyles?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #1610

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obrazek2000 Zobacz posta
    Ale jak Sony A7 ma „tragiczną ergonomię”, to jak można będzie robić zdjęcia takim maluchem jak Z50?
    A7 ma tragiczną ergonomię nie ze względu na rozmiary.

    Cytat Zamieszczone przez Obrazek2000 Zobacz posta
    Szczerze? Po co mi kupować obiektywy od nowa? A jak mam używać adaptera i starych szkieł to taki aparat będzie za mały do zachowania jakiegokolwiek komfortu.
    Komfort może i jest mały ale są sytuacje kiedy da się tego używać i nie trzeba nic kupować poza jednorazowym wydatkiem na adapter - to prawdziwie duża zaleta.


    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Nie uwierze i tak nie jest. Mozemy tutaj wylac moze atramentu i dywagowac co kto uwaza i jak lubi. Ale no nie. Wielkie obiektywne i oparte na faktach "Nie". 1 cal i plastikowe cos vs APS-C i prawdziwe obiektywy. No chyba ze mowimy o slitasnych JPG i ktore urzadzenie go bardziej "upiekszy" swoim softem i da np sztuczny bokeh.
    To tutaj aparat nie ma szans.

    Nie chce tutaj rozwijac sporu robiac OT. Ale jesli ty nie widzisz roznicy miedzy smartfonem z okolo 1 calowa matryca a APS-C, to jak ludzie zauwazaja roznice miedzy DX a FX, (w niektorych zastosowaniach) przeciez tam powierzchnie matrycy dzieli mniejsza roznica w wielkosci.
    Jak ty to zauwzyles?
    Weź sobie takie Hyuawei P30 porób zdjęcia nim i A6000 - jestem ciekaw w ilu sytuacjach będziesz w stanie odróżnić zdjęcia - które czym były robione - i proszę bez pie..... o dobrych warunkach, słonecznej pogodzie itd .....
    To co zostało zrobione przez programistów smartfonów w ostatnich latach to zupełny odlot....
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 161 z 288 PierwszyPierwszy ... 61111151159160161162163171211261 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •