Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie Zakup używanego Nikon D7100 lub D7200 + Sigma Art 18-35 1.8

    Witam,

    Po dłuższej przerwie chciałbym wrócić do fotografii. Mój pierwszy prawdziwy sprzęt od którego zacząłem i na nim się zatrzymałem to Pentax k100d + obiektyw Pentax DA 18-55.
    Teraz chciałbym kupić coś wyraźnie lepszego i zastanawiam się nad zestawem jak w temacie.

    Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu używanego?
    Lepiej kupić cały zestaw od jednego sprzedawcy czy mogę osobno kupić body i osobno obiektyw?
    Osobno wychodzi wyraźnie taniej ale podobno bywają problemy z ostrością i trzeba robić kalibracje.
    Przy zakupie używanej sigmy też jest darmowa kalibracja u producenta?

    Może coś innego polecicie do około 3500zł?

  2. #2

    Domyślnie

    d7100 here
    Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu używanego?
    klasyka - klackanie lustra w trybie seryjnym do zatkania bufora, zdjęcia pod światło na ciasno żeby sprawdzić paprochy na matrycy.
    Celność AF w trybie patrzenia przez wizjer - jeśli brak celności na różnych obiektywach to do czyszczenia podłoga puszki.
    Tak poza tym to chyba jeździć obserwować bo sprzęt jest skomplikowany jak piec na węgiel

    Lepiej kupić cały zestaw od jednego sprzedawcy czy mogę osobno kupić body i osobno obiektyw?
    Osobno wychodzi wyraźnie taniej ale podobno bywają problemy z ostrością i trzeba robić kalibracje.
    Dopóki nie kupujesz zestawu puszka + cała szklarnia to chyba nie ma znaczenia. Nie jest problem odkupić aparat od kogoś kto dostał go na urodziny, zrobił dwa zdjęcia i stwierdził że to nie dla niego, nie zaprzątając sobie głowy takimi pierdołami jak kalibracje.
    Kalibracja to tez nie jest jakaś zaporowa kwota (a te korekty które da się zrobić w aparacie możesz ogarnąć sam za cene wydrukowania wzornika i poświęcenia popołudnia na ustawienia), jak patrzysz bardziej pod kątem finansowym... to też na jedno wychodzi bo jaką masz gwarancję że zestaw puszka + 3 obiektywy nie okaże się dwoma zupełnie rozkalibrowanymi "bo nie używał"?

    Może coś innego polecicie do około 3500zł?
    Skoro pytasz o zestaw body + obiektyw no to musi paść pytanie do czego szukasz maszyny. Ciężko Ci będzie zrobić dobrego close-upa ptaka na drzewie 50 metrów dalej z tą Sigmą ;p
    Z drugiej strony jak zamierzasz cykać modelki do jakichś poczytnych czasopism to raczej ze zdjęciami z DXa jakościowo nie dostaniesz się na okładę czy bilbord.

    Znowu strzelajac do szuflady to i na Olympusowych µ4/3 zrobisz zadowalające pamiątki z wakacji czy spacerów.
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  3. #3

    Domyślnie

    Co to za idiotyczne porady? To forum już kompletnie zeszło na psy.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 17-03-2022 o 16:15
    Jacek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostatni_wolny_login Zobacz posta
    Z drugiej strony jak zamierzasz cykać modelki do jakichś poczytnych czasopism to raczej ze zdjęciami z DXa jakościowo nie dostaniesz się na okładę czy bilbord.
    Dlaczego?

  5. #5

    Domyślnie

    bo to DX
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Co to za idiotyczne porady? To forum już kompletnie zeszło na psy.
    Zapraszam do opublikowania lepszych, nigdy nie twierdziłem że jestem alfą i romełą fotografii
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  7. #7

    Domyślnie

    Chyba Julią i Romełą?

    Cytat Zamieszczone przez kamc Zobacz posta
    ...Lepiej kupić cały zestaw od jednego sprzedawcy czy mogę osobno kupić body i osobno obiektyw?
    Osobno wychodzi wyraźnie taniej ale podobno bywają problemy z ostrością i trzeba robić kalibracje.
    Przy zakupie używanej sigmy też jest darmowa kalibracja u producenta? ...
    Problem z ostrością (domyślam się, iż mowa o kalibracji AF) równie dobrze może wystąpić w zestawie, jeśli nie był dobrze dobrany (skalibrowany).
    Ni śledzę teraz cen używek, ale wydaje mi się, że w zestawie byłoby taniej niż osobno.
    Co do darmowej kalibracji - załapiesz się na nią, dopóki obiektyw jest na gwarancji.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostatni_wolny_login Zobacz posta
    klasyka - klackanie lustra w trybie seryjnym do zatkania bufora, zdjęcia pod światło na ciasno żeby sprawdzić paprochy na matrycy.
    Celność AF w trybie patrzenia przez wizjer - jeśli brak celności na różnych obiektywach to do czyszczenia podłoga puszki.
    Tak poza tym to chyba jeździć obserwować bo sprzęt jest skomplikowany jak piec na węgiel
    Czyli zakup używanego body z przesyłką bez fizycznych testów nie ma sensu?

    Cytat Zamieszczone przez ostatni_wolny_login Zobacz posta
    Skoro pytasz o zestaw body + obiektyw no to musi paść pytanie do czego szukasz maszyny. Ciężko Ci będzie zrobić dobrego close-upa ptaka na drzewie 50 metrów dalej z tą Sigmą ;p
    Z drugiej strony jak zamierzasz cykać modelki do jakichś poczytnych czasopism to raczej ze zdjęciami z DXa jakościowo nie dostaniesz się na okładę czy bilbord.
    A do czego najlepiej nadaje się obiektyw z tematu?
    Bardziej interesują mnie zdjęcia portretowe i krajobrazowe. Może też makro. Tele obiektywy raczej nie będą mi potrzebne. A jeśli już to mogę w przyszłości dokupić.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Chyba Julią i Romełą?


    Problem z ostrością (domyślam się, iż mowa o kalibracji AF) równie dobrze może wystąpić w zestawie, jeśli nie był dobrze dobrany (skalibrowany).
    Ni śledzę teraz cen używek, ale wydaje mi się, że w zestawie byłoby taniej niż osobno.
    Co do darmowej kalibracji - załapiesz się na nią, dopóki obiektyw jest na gwarancji.
    Nikon D7100 plus obiektyw sigma 18-35 1.8 najtaniej znalazłem za 4100zł.
    Samo body w ładnym stanie można kupić za około 1500zł a obiektyw za 2000zł co razem daje 3500zł.

    Wydaje się, że to fajny zestaw ale temat użytkownika marek_bog na tym forum trochę mnie zniechęcił https://forum.nikoniarze.pl/threads/...-18-35-1-8-Art

  9. #9

    Domyślnie

    ale się uparłeś na TĄ sigmę, piszesz o zestawie uniwersalnym, w taki przypadku sigma 17-50 da Ci większe możliwości
    body ok 1500
    sigma 17-50 ok 1000
    a reszta - lampa i choć by nikkor 85, a z 4 tyś zostanie Ci jeszcze na statyw, kartę pamięci, dodatkowy aku i torba
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli zakup używanego body z przesyłką bez fizycznych testów nie ma sensu?
    a to już zalezy jak kto lubi, ja kupując używaną rzecz liczę się z tym że każdy z nas ma własną definicję "stan dobry, używane sporadycznie"
    Jeden będzie siedział ze ściereczką i wybierał pojedyncze pyłki kurzu zmiędzy zakamarków obudowy, drugiemu nie będzie przeszkadzać kukurydza wyrastającja z zimnej stopki.

    A do czego najlepiej nadaje się obiektyw z tematu?
    Mam wrażenie że koniecznie uparłeś sie na tę konkretną Sigmę bo ktoś komu ufasz powiedział Ci że to najlepsze co można nakręcić na body.
    Nie jest to oczywiście zły wybór, do pewnych zastosowań jest więcej niż wystarczający, do innych trochę tak jakbyś kupił luksusową limuzynę do wożenia cementu na budowę.
    Nikt rzecz jasna nie zabroni Ci robić 35mm krajobrazów czy 18mm portretów, niemniej przejrzyj sobie trochę galerii tu na forum w temacie Portert/Glamour i Krajobraz i popatrz w metadane zdjęć jakimi obiektywami i na jakich ogniskowych były robione.
    Moim zdaniem ekwiwalent 27-50 jakim jest ta Sigma spokojnie wystarczy to szerokich krajobrazów i standardowego portretu, ale tu znów musisz brać poprawkę na to że ja mam swoją definicję "szerokiego krajobrazu" i "standardowego portretu" które niekoniecznie muszą pokrywać się z Twoimi potrzebami.

    Gdybyś pytał mnie o zdanie to poleciłbym szukać puszki + kitowego 18-105, to naprawdę dobre szkło a daje większą elastyczność w tematyce. Bo jednak nie każdy portret robi się 35mm i nie każdy krajobraz 18mm
    Dodatkową zaletą tego szkła jest fakt że jest mocno niedoceniane przez "profesjonalistów" a ich opinie skutecznie obniżają ceny i dzięki temu ogarniesz używkę za ok 450 papiera.

    To co dają Ci stałki i takie "małe zoomy" to jakość której próżno szukać w obiektywie zdolnym przejść z rybiego oka w lunetę. Dlatego właśnie pytałem jaką masz wizję na te swoje zdjęcia, bo jeśli zamierzasz pstrykać dla siebie to pytanie czy potrzebujesz ostrości samurajskiej katany .

    Nikon D7100 plus obiektyw sigma 18-35 1.8 najtaniej znalazłem za 4100zł.
    Samo body w ładnym stanie można kupić za około 1500zł a obiektyw za 2000zł co razem daje 3500zł.
    Pamiętać jednak należy że oferta ofercie nierówna, może być tak że ten zestaw ma powiedzmy 13k przebiegu a samo body w ładnym stanie już 50k i to stanowi o cenie.
    Ja wybierając swoją puszkę przez dobre dwa tygodnie siedziałem na allegrach lokalnie i olxach porównujac wszystko i spamując sprzedających tym samym zestawem pytań żeby zorientować się czy jest sens w ogóle wsiadać w auto.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    statyw, kartę pamięci, dodatkowy aku i torba
    Oj tak, bodgi poruszy tu ważny aspekt. Bo to tak się wydaje "hehe kupię aparat i se pocykam". Do ogniskowych 18-35 jeszcze próbowałbym trzaskać z ręki ale coś większego to już gwarancja rozmazańców.
    No i fotki w słabszym oświetleniu, timelapsy... jakiś statyw musisz mieć. Sprzedaję akurat jeden, odezwij się na PW jakbyś był zainteresowany niedrogim "na start"
    Karta - przydaje się, zwykle w używanych dostaniesz kartę po poprzednim właścicielu, ale jak w motoryzacji nie wymieniasz części na górną półkę sprzedając samochód, tak nie opchniesz aparatu z sandiskiem extreme 128G w cenie 1500 zł ;p
    Torba- to też wydatek konieczny, chyba że lubisz kupować często nowe akcesoria to plecak w którym nacodzień jeździsz do pracy czy reklamówka z biedry też się nadadzą ;p
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zakup używanego aparatu Nikon D850
    By KarolM in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-04-2021, 13:37
  2. Nikon D7200 - zakup na ebay
    By Klayd in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 20:53
  3. Nikon d3100-zakup używanego sprzętu
    By Lolek2609 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2016, 21:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •