Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Wątek: Tani tele

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cintal Zobacz posta

    Zależy mi bardzo na opinii Tamrona 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD i jak się sprawuje z D7100 i czy wymaga kalibracji.l.
    Miałem blisko dwa lata, działał wspaniale, wspominam go bardzo miło. Obrazek do 270 świetny, a i 300 dało się przełknąć. Miałem go z D5000, później z D7100, trafiał bez żadnych kalibracji.





    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    " parę funkcji w obiektywach firm trzecich w aktualizacji softu lub w nowej puszce. Przykładów jest sporo, choć na razie słyszy się głównie o Sigmach. Nie mówię, że to dyskwalifikuje tego Tamrona, ale warto ten fakt przekalkulować, że trzeba np. wysyłać dla aktualizacji softu.
    To brzmi jak w "Chłopaki nie płaczą"... A byłeś kiedyś w Stanach? Ja też nie, ale znam kogoś kto był i powiedział mi to i owo...
    Masz raczej świadomość, że nie podasz przykładu takiego obiektywu Tamrona, który przestał działać po aktualizacji softu, a Sigmy tylko takie 6 lat +...

  2. #22

    Domyślnie

    Kup tego Nikkora, którego Ci polecają lub kup Tamrona. Przestań czytać fora i snuć czarne scenariusze. Weź pod uwagę, że opisywane problemy pochodzą od osób, które te problemy mają. Ktoś, kto pracuje na sprzęcie bezproblemowo nie zajmuje się opisywaniem swoich wrażeń w bezsensownych postach. A tych osób jest zdecydowana większość. Zapnij do body i po prostu rób zdjęcia. Tak jest zdrowiej.

  3. #23

    Domyślnie

    @madebyzosiek
    Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem Twoje porównanie Kilka Sigm mi osobiście delikatnie kuleje bez lv, choć dla mnie to nie istotne. Dziś działa, jutro... pożyjemy, zobaczymy .
    Na dziś T70-300 wygląda ok, jeśli kupujesz na kilka lat i tylko do tego aparatu to faktycznie nie ma o czym mówić. Tym niemniej warto zerknąć jak to wygląda z Canonem
    https://www.tamron.eu/pl/serwis/service-news/
    I z nowym Nikonem Z
    https://www.tamron.com/news/press_release/20181004.html
    Osobiście, jeśli mogę i nie przepłacam za bardzo wybieram Nikona, ale każdy robi jak chce.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 30-10-2018 o 22:35

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Osobiście, jeśli mogę i nie przepłacam za bardzo wybieram Nikona, ale każdy robi jak chce.
    Dokładnie. Ja mam w tej chwili 9 Sigm, starszych i nowszych, jednego Tamrona, i kilka Nikkorów. Wszystkiego działa na aparatach nowszych, starszych, także teges... A przeszło mi przez ręce jeszcze więcej Sigm i wszystkie działały, nawet z D850. Nie zrozum mnie źle... Ja nie lubię tych opowieści forumowych. A jeżeli Ci nie działa Sigma w LV, to ją wysyłasz do serwisu na darmową aktualizację softu. Przecież to nie jest trudne...

  5. #25

    Domyślnie

    Jak nie lubisz opowieści forumowych to nie czytaj
    Ja wiem tylko jedno, że kwestia kłopotów z kompatybilnością nie jest czysto teoretyczna, co warto skalkulować przy zakupie. Nie dyskwalifikuje to w żaden sposób obiektywów Tamrona czy Sigmy. Mam, używam, ale... dobra, nie będę się powtarzał.

    Ps. Jak chciałem aktualizować Sigmy, to kosztowało 100 zł netto plus wysyłka. Może teraz faktycznie robią to za darmo, nie sprawdzałem. Czasem pewne rzeczy są łatwe, ale upierdliwe...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja nie lubię tych opowieści forumowych.
    Niestety, te opowieści forumowe dość mocno oddziaływują na niektórych. To często widać po pierwszym poście użytkownika - tuż po zarejestrowaniu na forum pada pytanie o jakiś sprzęt i od razu pytanie o całą litanię problemów "o których słyszał". W tym momencie uaktywniają się inni, którzy nie mieli wprawdzie tego sprzętu w ręce ale też słyszeli. I tak powstaje kula śniegowa pełna problemów.
    Dlatego czasem jak już się odezwę to polecam właśnie zasadę - idź do sklepu, kup, rób zdjęcia. Sam ją wyznaję i chyba muszę mieć jakiegoś farta bo mimo aktualnie 3 sigm, wcześniej innej sigmy i tamrona obce są mi te wszystkie plagi.
    A SŁYSZAŁEM, że nawet jedna sigma może dać popalić a co dopiero 3

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuję za Waszą pomoc i rady. Wybiorę się do sklepu podepnę Nikkora, Tamrona i wybiorę jednego.

    Ps. Jak się ma aktualizacja softu w czasie gdy aparat jest jeszcze objęty gwarancją?
    D7100, N35 1.8G DX, N18-105, N70-300 AF-P DX, MF 055XPROB

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cintal Zobacz posta
    Ps. Jak się ma aktualizacja softu w czasie gdy aparat jest jeszcze objęty gwarancją?
    Tak się ma, że jak producent udostępnienia nową wersję to ją instalujesz i tyle.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja nie lubię tych opowieści forumowych. A jeżeli Ci nie działa Sigma w LV, to ją wysyłasz do serwisu na darmową aktualizację softu. Przecież to nie jest trudne...
    Mi nie działa sigma w trybie LV i w serwisie zażyczyli sobie 123 PLN za aktualizację, więc to nie są jedynie opowieści forumowe, a aktualizacja nie jest bezpłatna.
    D7200 | 10-24/3.5-4.5 | 18-35/1.8 | 50-150/2.8 | 300/2.8 | SB-700 | Feisol CT-3371 | Sirui K-40X | Benro GH1 | Novoflex Q=Base

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tommik Zobacz posta
    Mi nie działa sigma w trybie LV i w serwisie zażyczyli sobie 123 PLN za aktualizację, więc to nie są jedynie opowieści forumowe, a aktualizacja nie jest bezpłatna.
    To znaczy chcesz powiedzieć, że jeżeli Ci stara Sigma 50-150 nie działa, to ma to być podstawą do przyjęcia opinii, że Sigma jest do kitu? Po pierwsze spytaj ponownie serwisu o aktualizację, bo zaczęli to jakiś czas temu robić za darmo. Po drugie nawet jeśli to jest kwestia postawienia starego szkła na nogi za 123 zł, to chyba nie jest katastrofa? Jak chcesz bezproblemowe szkło, to kup jego następcę - 50-100 Art. Po trzecie na prawdę używasz tego szkła w LV?

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki tani tele 18-300 do D5200?
    By feldwebel Krzysztof in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 10:45
  2. Bardzo tani tele - jaki???
    By aqq123 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 12:59
  3. Tani tele-zoom
    By bednario in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 21:28
  4. tani długi tele najlepiej z opcja tc20e obiektyw do ok 2kg
    By pavka in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 11:40
  5. sprzedac kita? uzywany tani tele? pomozcie prosze
    By eclipse08 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-10-2008, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •