Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 50mm 1,4g v 1,8g

    Pomocy !
    Spędzam noce i dnie na szukanie informacji i postanowiłam po prostu zadać pytanie.

    Mam nikona d5100
    Marzy mi się 50ka tylko nie wiem która wybrać ?
    Uzywany 1,4g czy nowy 1,8g ?

    Zdanie ludzi którzy znają ten temat jest dla mnie bardzo ważne.
    Ja jestem amatorem, ale na prawdę uwielbiam to i chciałabym światło, więcej i więcej światła, rozmycie tła....

    Bardzo proszę poradzcie mi

  2. #2

    Domyślnie

    Porównaj te obiektywy na portalu dxomark.

    https://www.dxomark.com/Lenses/Compa...35_587_199_850
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 06-07-2019 o 12:21
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    Typowego porównania nie mogę znaleźć, albo nie rozumiem...

    Może mógłby się wypowiedzieć ktoś kto miał styczność z tymi obiektywami ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaRF Zobacz posta
    Typowego porównania nie mogę znaleźć, albo nie rozumiem...

    Może mógłby się wypowiedzieć ktoś kto miał styczność z tymi obiektywami ?
    Obydwa są użyteczne od f/2.8 ale N50/1.4G daje dużo równiejszy i ostrzejszy obrazek.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje
    Gdzieś wyczytałam, że 1,8 ma lepszy focus. Czy to prawda ?
    Zajmuje się zwierzętami i ich hodowlą dlatego focus jest ważny dla mnie bo nikt się nie zatrzyma kiedy poproszę

  6. #6

    Domyślnie

    Kup Sigmę 17-50/2.8. Moim zdaniem zalety zooma w fotografii zwierząt będą większe niż najlepszej 50-tki. Poza tym, trudno stwierdzić, czy zwłaszcza na f1.4 będzie trafiać z d5100. AF z tego, co wiem, demonem szybkości nie jest w tych Nikkorach. Te zwierzaki będziesz fotografować w ruchu?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Kup Sigmę 17-50/2.8. Moim zdaniem zalety zooma w fotografii zwierząt będą większe niż najlepszej 50-tki. Poza tym, trudno stwierdzić, czy zwłaszcza na f1.4 będzie trafiać z d5100. AF z tego, co wiem, demonem szybkości nie jest w tych Nikkorach. Te zwierzaki będziesz fotografować w ruchu?
    Chciałabym mieć coś typowo portretowego...
    Rodzą się u mnie szczenięta, które na początku są mało ruchliwe, później przechodzimy do sesji na rękach żeby pokazać głowy później ciało w statyce, dorosłym zwierzakom robię zdjęcia typowo reklamowe, pozowane. Może do takich typowych ganianin i szaleństw posłuży mi stary nikkor 18-105, a w miarę możliwości później coś dokupie żeby go zastąpić...

    Czy ta Sigma da mi piękne, porównywalne światło i rozmycie tła ? Czy jednak f jest za wysokie ?

    Korci mnie 1,4g ale tez mam świadomość ze mogę go wcale nie potrzebować i spokojnie mogę wziąć coś słabszego, bo ani ja śni mój nikon nie mamy zbyt dużych możliwości....

  8. #8

    Domyślnie

    Co ci z f1.4, jeśli będzie mydło (nie ważn z jakie powodu). Napisał kolega, że przymyka do f2.8, żeby było ostro. Bokeh to wiele składników, nie tylko szkło ale i tło, odległości, światło. Sigma nie ma jakiegoś spektakularnego rozmycia tła, ale obrazek generalnie jest ładny, kontrastowy. Obiektyw zasadniczo światła nie daje, pozwala tylko lepiej lub gorzej wykorzystać światło zastane (lub sztuczne). No i kwestia ogniskowych. Ustaw 50 mm na kicie i zobacz, czy taka ogniskowa w ogóle odpowiada, ile obejmiesz, popatrz czy robiłaś w ogóle zdjęcia na takiej ogniskowej itd.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaRF Zobacz posta
    Chciałabym mieć coś typowo portretowego...
    Rodzą się u mnie szczenięta, które na początku są mało ruchliwe, później przechodzimy do sesji na rękach żeby pokazać głowy później ciało w statyce, dorosłym zwierzakom robię zdjęcia typowo reklamowe, pozowane. Może do takich typowych ganianin i szaleństw posłuży mi stary nikkor 18-105, a w miarę możliwości później coś dokupie żeby go zastąpić...

    Czy ta Sigma da mi piękne, porównywalne światło i rozmycie tła ? Czy jednak f jest za wysokie ?

    Korci mnie 1,4g ale tez mam świadomość ze mogę go wcale nie potrzebować i spokojnie mogę wziąć coś słabszego, bo ani ja śni mój nikon nie mamy zbyt dużych możliwości....
    Gdybyś miał "śrubokręt", to poleciłbym Ci tanie i dobre szkło N50/1.8D.

    Może czas na zmianę korpusu na coś bardziej użytecznego, albo też może coś z systemu m4/3, np. Olympusa, czy Panasonic'a ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #10

    Domyślnie

    Sprawdzałam ogniskową i do portretu może być, do innych rzeczy będę używać jak na razie 18-105 choć i on się prosi o zmianę...

    W najbliższym czasie nie będę zmieniać korpusu, wiec muszę dopasować obiektyw pod to co mam...
    lubię tego nikona

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 50mm 1.4G vs Nikkor 50mm 1.8G (używka kontra nówka)
    By FotoJeronimo in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29-07-2019, 16:20
  2. Szybkie pytanie - Nikkor (Nippon) 50mm 1.4 czy Yongnuo 50mm 1.8
    By MorderczyKrolik in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-12-2017, 19:06
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 16:55
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 13:19
  5. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 08:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •