Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Tablet do tetheringu po kablu

    Witam, szukam tabletu do tetheringu po kablu. Najważniejszą funkcją dla mnie jest możliwość sterowania / przesuwanie punktu ostrości z poziomu programu – wykorzystuje to do focus stacking`u, aktualnie robię to na PC z poziomu CaptureOne. Wiem że ta funkcja jest też dostępne lightroomie oraz ControlMyNikon (mam nikona). Szukam czegoś mobilnego, by zamocować na statywie np. podczas sesji u klienta. Korzystałem w ostatnim czasie z laptopa dziewczyny Notebook Surface Book 3 i świetnie się sprawdził ale nie chcę kupować maszynki za 8 tys która będzie służyła mi jedynie do podglądu podczas sesji. #Cebula!

    Myślałem o czymś w jak najniższym budżecie co ogarnie w miarę sprawnie transfer i podgląd RAW`a ok 40 Mb i będzie tabletem, nie laptopem. I teraz mam kilka rozkmin ->

    1. Czy w którymkolwiek programie ze sterowaniem przesunięcia AF jest możliwość ustawienia importu tylko skompresowanego JPG`a a zapis RAW zostaje na kacie pamięci w aparacie, by nie obciążać zbytnio procesora ?

    2. Z uwagi iż większość tabletów jest na androidzie (CaptureOne nie ma wersji na androida) jest na pewno lightroom ale… jak on działa ? Nie mam z tym doświadczenia, czy wersja androidowa jest mocno okrojona z funkcji i bez sterowania AF ?

    3. Czy skupić się tabletach wyłącznie z pełnoprawnym systemem Windows ? by zainstalować całe oprogramowania bez problemu. Miałem lata temu tablet z Windowsem ale wersja na tablety, jakiś Windows RT. I tu wszystko było bardzo ograniczone gdyż aplikacje które można było instalować musiały być dostępne w oficjalnym sklepie Microsoft z przeznaczeniem na ten system.

    Nie chcę kombinować z transferem wi-fi bo zdążyłem przejechać się na jego stabilności, tylko opcja po pomarańczowym kablu mnie interesuje.
    Myślałem o czymś pokroju Lenovo Tab, Samsung Galaxy Tab, starszy model iPad`a ? ale czy to udźwignie temat ? Byłbym bardzo wdzięczny za poradę. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tether-with-a-cable.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	60862

  2. #2

    Domyślnie

    Obejrzyj - np. na telefonie https://play.google.com/store/apps/d...st&hl=pl&gl=US

    Jeśli ten soft ci wystarczy, to uruchomisz go na dowolnym współczesnym urządzeniu z Androidem, a wtedy będziesz mieć duży wybór urządzeń.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Jeśli ten soft ci wystarczy, to uruchomisz go na dowolnym współczesnym urządzeniu z Androidem, a wtedy będziesz mieć duży wybór urządzeń.
    z tym współczesnym to nie byłbym taki pewny - dla mojego Blackberry Keyone (2017 produkcja) aplikacja "nie jest dostępna".
    Dostępny jest za to Helicon i z tego co tak na szybkości udało mi się popatrzeć to robi chyba wszystko czego OP oczekuje.
    Także testowane z najbardziej prymitywnym kabelkiem USB do Nikona za 15 ziko + przejściówka USB-A do USB-C no i "nienajnowszy" telefon.
    Podobno opcja pstrykania w RAWach jest dostępna po zakupieniu licencji, przy czym można wybrać dla RAW i JPG osobno czy mają być: przeniesione na telefon, skopiowane na telefon lub pozostawione w aparacie.

    Co do sprzętu to wymagany jest android 4+ z ekranem dotykowym, więc w zasadzie dowolny tablet z takim kabelkiem żeby dało się podłączyć kabel USB (w moim wypadku wyżej opisana przejściówka). Licencja kosztuje 48$ więc nie ma tragedii.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20220310-103925.png
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	427,7 KB
ID:	60864

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220310_1039425.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	3,47 MB
ID:	60865

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220310_1040173.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	2,59 MB
ID:	60866
    Nikon D7100 + Nikkor 18-105 KIT

  4. #4

    Domyślnie

    Capture one zapowiedział wersję mobilną na iPady (nie na androidy), która bezie wspierała tethering po kablu dla wybranych modeli z odpowiednim procesorem (głównie M1).
    Nie wiem jak bardzo będzie funkcjonalna ta apka i czy umożliwi podgląd na żywo z przesunięciem ostrości, bo na razie była tylko zapowiedź.

  5. #5

    Domyślnie

    też czekam
    ff

Podobne wątki

  1. Program do tetheringu
    By Vigooo in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-10-2020, 20:36
  2. Darmowy program do Tetheringu, D810. Co polecacie ?
    By Atum in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2019, 15:51
  3. Darmowy program do tetheringu
    By Gippo in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 12:35
  4. SB 900 na kablu - proszę o poradę
    By tolekolek in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 10:43
  5. Nadajnik rf 602 po kablu... jak?
    By manfred in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •